niedziela, 27 listopada 2016

Comic Wars 2016

DCManiak patronuje i zaprasza na kolejną odsłonę poznańskich Comic Wars. Impreza odbędzie się 3 grudnia w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA (ul. Ratajczaka 38/40).

Program imprezy i wszelkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Waszej szczególnej uwadze polecamy zwłaszcza jeden z punktów programowych:

12.30
"Kryzys Tożsamości" - hit czy kit? - Panel dyskusyjny

Damian „Damex” Maksymowicz, Małgorzata Chudziak, Wojciech Nelec.

W 2004 roku, wydawca DC Comics opublikował miniserię "Kryzys Tożsamości", w której wydarzenia poróżniły między sobą słynnych bohaterów. Szok i kontrowersje znalazły jednak swoje odbicie także wśród czytelników, gdzie panują skrajne opinie na temat komiksu Brada Meltzera. Zapraszamy na panel dyskusyjny, podczas którego sympatycy oraz przeciwnicy słynnej historii będą toczyć "komiksową wojnę" na jego temat. Uwaga: W trakcie rozmowy naturalnie będą pojawiać się spoilery zarówno do samego komiksu jak i ogólnej historii uniwersum DC.

Damian "Damex" Maksymowicz - wychowany z książką literaturożerca, który zdecydowanie ma za dużo komiksów (choć właściwie nie ma czegoś takiego, jak "za dużo komiksów"!). Jeden z redaktorów bloga DCManiak (dawniej serwis DCMultiverse), prowadzi cykliczne spotkania łódzkiego klubu komiksowego - United States of Komiks, pisze m.in. dla portalu fantastycznego Paradoksu. Czasami udaje, że jest normalny, ale szybko się nudzi i wraca do bycia sobą.

Małgorzata Chudziak - gadatliwa komiksomaniaczka studiująca bezrobocie na Uniwersytecie Aplikantów Mc’Donalda. Poza tym jest zastępcą redaktora naczelnego #niespie.com i nagrywa filmiki o Zabawnych Zeszytówkach ze Srebrnej Ery Komiksu.

Wojciech Nelec - z wykształcenia technik informatyk, z zamiłowania fan popkultury. Jeden z redaktorów serwisu BatCave, współprowadzący audycję "Prosto z Kadru". Prelegent promujący medium, jakim jest komiks, oraz postać Mrocznego Rycerza. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem muzyki w pojedynkę lub w grupie Two Games Joined oraz odkopywaniem się z zaległych, nieprzeczytanych zeszytów komiksowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz