sobota, 19 listopada 2016

CBN: Comic Book News #120


W tym tygodniu brakowało jakichś gorących i zaskakujących komiksowych newsów zza oceanu. Poniżej znajdziecie przegląd ciekawostek mniejszego kalibru, czyli kilka spojlerów, wariantów okładkowych, czy też listę tajemnic, jakie do tej pory czekają na wyjaśnienie w DCU. Zapraszam do lektury!

*Michael McMillian oraz Hena Khan to dwójka młodych scenarzystów, którzy brali udział w programie dla nowych talentów, i których prace zobaczymy w NEW TALENT SHOWCASE #1.

McMillian pochodzi z Kansas i uwielbia postać Człowieka ze Stali, stąd też jego historia nosi tytuł Superman: The Man in Black. Scenarzysta łączy w tej opowieści elementy kosmiczne z bardziej przyziemnymi, gdyż wychowany na farmie w Kansas Clark ma częściowo ziemskie korzenie. Dużą rolę odegra policjant nazwiskiem Hunt, który dorastał z Jonathanem Kentem i będzie stanowił dla Clarka wzór prawa i porządku. Pojawi się też nowy złoczyńca - Mister Coal. Akcja rozgrywa się w teraźniejszości, ale są też flashbacki z nocy, gdy wylądowała rakieta z Kal-Elem na pokładzie.Khan z kolei skupi się na ukazaniu powiązań pomiędzy młodą bohaterką, a archeologią w historii Wonder Girl: Digging up Demons. Wonder Girl uda się do Jordanii, gdzie pomoże swojej matce - znanej pani archeolog - uporać się z atakiem na terenie wykopalisk. Na miejscu spotyka swojego dawnego chłopaka, z którym wspólnie gromadziła różne artefakty. Jest to pełna akcji i dramatyzmu historia, trochę w stylu filmów z udziałem Indiany Jonesa.

Obie historie są tak napisane, że stanowią wstęp do dłuższych opowieści, które młodzi twórcy być może za jakiś czas będą zrealizować dla DC.

Krótki wywiad z dwójką absolwentów kursu prowadzonego przez Scotta Snydera znajdziecie tutaj.

*Brendan McCarthy na temat rysowanej przez siebie finalnej historii w ramach serii DOCTOR FATE, a także o innych swoich projektach - przeczytaj.

*Począwszy od numeru siódmego, który ukaże się w lutym, rysownikiem serii THE HELLBLAZER będzie Philip Tan.

*W przyszłym roku ma się ukazać specjalny one shot w ramach serii DOOM PATROL, który do scenariusza Gerarda Waya gościnnie zilustruje Simon Bisley.

*Zmianie uległ opis czwartego numeru serii GOTHAM ACADEMY: SECOND SEMESTER. Zeszyt ten do scenariusza Brendana Fletchera zilustruje Jonathan Lam, a grupa młodych detektywów zajmie się sprawą tajemniczego cyrku. Pierwotnie zapowiedziana historia ukaże się w #5. Dwie grafiki z #4 - klik, klik.

*Alternatywna okładka autorstwa Felipe Masafery do PLANET OF THE APES/GREEN LANTERN #1 - zobacz.

Okładka autorstwa Ethana Van Scivera - zobacz.

Znamy już również datę premiery tej ciekawie zapowiadającej się mini serii. Crossover wystartuje 1 lutego 2017, a całość liczyć będzie sześć części. Scenariusz napiszą wspólnie Justin Jordan oraz Robbie Thompson, zaś ilustracje wykona Barnaby Bagenda.

*10 nierozwiązanych do tej pory tajemnic w DC Universe:*Z cyklu projektów, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego, a być może w przyszłości doczekają się realizacji - SAMARITAN X. Wszystko co do tej pory wiemy na temat komiksu autorstwa J.M. Straczyńskiego znajdziecie tutaj.

*Zaskakująca przemiana Phantom Lanterna oraz inne spojlery prosto z GREEN LANTERNS #11 - sprawdź.

*Ponowne spotkanie Batmanem z Banem, czyli spojlery z BATMAN #11:Więcej na temat tego zeszytu znajdziecie również w tym miejscu.

*Wieści z panelu poświęconego imprintowi Young Animal, który miał miejsce podczas zeszłotygodniowego NC Comicon - przeczytaj.

*Nowy design Killer Frost zaprezentowany podczas NC Comicon:*Klaus Janson potwierdził, że DK III zamknie się w dziewięciu zeszytach, ale słynny rysownik liczy na to, że powstanie jeszcze DK IV, a może i DK V.

Carrie Kelly odegra bardzo ważną rolę w ostatnich trzech zeszytach.

W kolejnym mini komiksie autorstwa Franka Millera zobaczymy w roli głównej Hawkmana.

*Całkiem sporo standardowych, jak i alternatywnych okładek do grudniowych zeszytów DC - zobacz.

*Spojlery z JUSTICE LEAGUE #9 - sprawdź.

*Mark Hamill Pop Culture Quest odcinek 1:*Okładka do książki WONDER WOMAN: WARBRINGER, którą napisał Leigh Bardugo, i która będzie miała swoją premierę w kwietniu przyszłego roku - zobacz.

*Przykładowe plansze z komiksów, jakie trafiły do sprzedaży w środę - zobacz.

*16 listopada w USA ukazały się:

Aquaman #11,
Batman #11,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #2,
Cyborg #5,
Doctor Fate #18,
The Flash By Francis Manapul And Brian Buccellato Omnibus HC,
The Flash Volume 8 Zoom TP,
The Flash Volume 9 Full Stop HC,
Green Arrow #11,
Green Lanterns #11,
He-Man Thundercats #2 (z 6),
Justice League #9,
Justice League Darkseid War Power Of The Gods TP,
Lucifer #12,
Multiversity TP,
New Suicide Squad Volume 4 Kill Anything TP,
Nightwing #9,
Raven #3 (z 6),
Suicide Squad #6,
Suicide Squad Most Wanted El Diablo And Killer Croc #4 (z 6),
Superman #11,
Superman The Coming Of The Supermen HC, 
Trinity #3,
Watchmen Collector's Edition Box Set.

Dawid Scheibe


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz