sobota, 26 listopada 2016

CBN: Comic Book News #121


Minął kolejny tydzień, także pora na tradycyjne komiksowe zestawienie newsów, ciekawostek, spojlerów, czy też premierowych grafik, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich siedmiu dni. Wszystko co uznaliśmy za warte wspomnienia i co dotyczy świata DC Comics znajdziecie poniżej. Zapraszamy! 


*Joshua Williamson jest scenarzystą mini serii JUSTICE LEAGE VS. SUICID SQUAD. Seria będzie miała 6 rysowników. Każdy zilustruje jeden z zeszytów, które będą miały po 30 stron. Komiks będzie ukazywał się jako tygodnik, a serie grudniowe i styczniowe numery serii JUSTICE LEAGE i SUICID SQUAD posłużą jako tie-iny.


JL VS.
SS to pierwszy duży event w ramach DC REBIRTH. Williamson opisuje go jako wysokobudżetowy film katastroficzny osadzony w uniwersum DC.
Killer Frost jest istotną postacią w tym komiksie.

Obie drużyny będą zmuszone połączyć siły przeciwko tajemniczej trzeciej grupie. 

W historii zostaną poruszone wątki z głównej intrygi odrodzonego DCU - nie tylko Wally z Tytanami, Barry i Batman wiedzą, że coś jest nie tak z rzeczywistością... Z kolei finał eventu zmieni obraz całego uniwersum. Jednym z efektów będzie nowa drużyna, która dostanie w lutym własną serią - JUSTICE LEAGUE AMERICA.

Więcej (w tym grafiki z #1).

*Trzeci tom zakończonej serii JUSTICE LEAGUE UNITED został wycofany z zapowiedzi i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle pojawi się nowa data publikacji.

*Problemy ze Stephanie Brown, poszukiwania tajemniczej "Pierwszej Ofiary", a także zaskakujący cliffhanger, czyli spojlery z najnowszego numeru serii DETECTIVE COMICS - zobacz.

*Rob Williams i Giuseppe Camuncoli stworzą back-up w SUICIDE SQUAD #8, skoncentrowany na Killer Frost. Historia będzie swego rodzaju preludium do eventu JUSTICE LEAGUE VS. SUICIDE SQUAD.Killer Frost dostanie własny one-shot, a potem dołączy do drużyny Batmana w nowej serii JUSTICE LEAGUE AMERICA.

Oba styczniowe numery SQUADU (#9 i #10), stanowiące tie-iny do eventu będą ważnymi komiksami, decydującymi o przyszłości drużyny.

Frost jest inteligentna, była inżynierem, naukowcem. Teraz trafia do więzienia Belle Reve, gdzie staje przed Amandą Waller i członkami Task Force X.

Williams odświeżył postać, inspirując się zarówno serialem THE FLASH (który bardzo lubi), jak i poprzednimi "wcieleniami" Killer Frost z kart komiksów.
Mini seria JL VS. SS ma być przystępna dla wszystkich czytelników. Lektura tie-inów nie jest niezbędna.


*Jon Davis-Hunt prezentuje premierową grafikę z komiksu THE WILD STORM - zobacz.

*Poniżej znajdziecie spojlery z komiksu HAL JORDAN AND THE GLC #9!

Połączone siły Zielonego oraz Żółtego Korpusu walczą z armią Starro na planecie Xudar, ale tak naprawdę są jedynie marionetkami w rękach Brainiaca.

W wyniku walki z Sinestro, Hal Jordan trafia do miejsca będącego dla zasłużonych oraz wybitnych Latarników odpowiednikiem ludzkiego raju - Emerald Space. Tam spotyka Abina Sura:Abin wyjaśnia Halowi, że jego czas jeszcze nie nadszedł i Jordan musi opuścić to miejsce. Wygląda na to, że Abin Sur nie ma podglądu na wydarzenia rozgrywające się w świecie żywych, gdyż zaskoczyła go informacja o przejściu Sinestro na złą drogą.

Pierścień stworzony wcześniej osobiście Jordana odnajduje Gantheta oraz Sayd. Oboje wiedzą, że tylko Strażnicy Wszechświata posiadają na tyle potężną silną wolę, aby wykreować pierścień. Postanawiają odnaleźć esencję życiową Hala, a do tego zadania potrzebują pomocy Kyle'a Raynera, ostatnio widzianego na łamach serii OMEGA MEN - klik.

*Mroczny Rycerz w wersji Franka Cho trafił na aukcję internetową - zobacz.

*Mała zapowiedź i przedsmak tego, czego możemy spodziewać się w książce THE ART OF DC COMICS BOMBSHELLS, która ukaże się 29 listopada - zobacz.

*W komiksie BATMAN '66 MEETS WONDER WOMAN '77 pojawią się aż trzy wersje Catwoman. W #1 zobaczyliśmy w tej roli Earthe Kitt. Batman spotka się z Wonder Woman kolejno w 1944, następnie w roku 1966, a pod koniec w 1977. Głownym złoczyńcą w całej historii będzie Ra's Al Ghul. Seria najpierw ukazuje się w wersji cyfrowej, a od przyszłego roku będzie dostępna w formie papierowej.


Wywiad ze scenarzystami - Jeffem Parkerem oraz Marciem Andreyko, w którym opowiadają o swoim komiksie, a także między innymi spotkaniach z Adamem Westem i Lyndą Carter, do przeczytania tutaj.

*15 listopada zmarła Cory Adams, która przez wiele lat nakładała kolory między innymi do komiksów DC. Była żona Neala Adamsa przegrała długoletnią walkę z rakiem piersi.

*Scenarzysta Joshua Williamson krótko na temat najnowszych wydarzeń w serii THE FLASH:*Pierwsza część wywiadu z Keithem Giffenem, w którym weteran branży komiksowej opowiada o swoich początkach w roli rysownika oraz o pierwszych wzlotach i upadkach - przeczytaj.

*Paolo Pantalena wykonał alternatywną okładkę do JL VS SUICIDE SQUAD #1:*Druga część długiego wywiadu z Giffenem, gdzie tym razem Keith wspomina swoją współpracę z DeMatteisem, czy też stopniowe przechodzenie z rysowania do planowania historii oraz pisania scenariuszy - przeczytaj.

Z kolei trzecia odsłona wywiadu rzeki z Giffenem znajduje się tutaj.

*Kilka zmian wśród rysowników:

- Roge Antonio, a nie Claire Roe odpowiada za rysunki w BATGIRL & THE BIRDS OF PREY #5.
- Dale Eaglesham oraz Ron Wagner zastąpią Howarda Portera w roli ilustratora SCOOBY APOCALYPSE #8.
- Derec Donovan pomógł Allanowi Jeffersonowi narysować komiks CYBORG #5.
- Steve Lieber pomógł w zilustrowaniu FUTURE QUEST #7, natomiast #8 narysuje Ariel Olivetti w zastępstwie Evana Shanera.
- Andrew Robinson oraz Bret Blevins wspólnie z Chadem Hardinem narysowali HARLEY QUINN #8. Blevins oraz Michael Lisner widnieją również w roli pomocników Moritata przy opisie HARLEY QUINN #10.

Z kolei tutaj możecie sprawdzić, które zeszyty zmieniły datę publikacji.

*Trzy warianty okładkowe do mini serii JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD - zobacz.

*Dziesięć idealnych prezentów na Święta zaproponowanych przez DC:*Spojlery z najnowszego numeru WONDER WOMAN - sprawdź.

*Marc Andreyko opowiada o przyczynach powstania, a także szczegółach dotyczących antologii LOVE IS LOVE. Komiks ten ukaże się 21 grudnia nakładem IDW przy współpracy z DC Comics. Zawierać będzie 144 strony i składać się będzie z jedno lub dwustronicowych historii autorstwa znanych twórców z różnych wydawnictw. Cały zysk ze sprzedaży pójdzie na pomoc ofiarom czerwcowego ataku w klubie w Orlando na Florydzie. Wywiad z inicjatorem całego projektu, czyli Andreyko - klik.

*Przykładowe plansze prosto ze środowych zeszytów - zobacz.

*23 listopada w USA ukazały się:

Action Comics #968,
Art Of DC Comics Bombshells HC,
Batgirl #5,
Batman Arkham Knight Volume 3 TP,
Batman Beyond #2,
Black Canary Volume 2 New Killer Star TP,
Blue Beetle #3,
Complete Suiciders The Big Shake TP,
DC Universe Rebirth Deluxe Edition HC,
Deathstroke #7,
Detective Comics #945,
The Flash #11,
Frostbite #3 (z 6),
Future Quest #7,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #9,
Harley Quinn #8,
The Hellblazer #4,
Six-Pack And Dogwelder Hard-Travelin' Heroz #4 (z 6),
Super Powers #1 (z 6),
Sweet Tooth Deluxe Edition Volume 3 HC,
Teen Titans #2,
Titans #5,
Vigilante Southland #2 (z 6),
Watchmen Noir HC,
Wonder Woman #11.


Dawid Scheibe & Damian Maksymowicz


Źródło: NewsaramaCBRBleeding Cool


2 komentarze:

  1. Czy Hal Jordan nie był w ,,normalnym'' niebie gdy był Spectre? Czy to zostało cofnięte przez New 52.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świat Zielonych Latarni nie został zrelaunchowany w ramach New 52, stąd według mnie okres spędzony przez Hala jako Spectre nie został nigdzie po drodze wymazany.

    OdpowiedzUsuń