piątek, 4 listopada 2016

Smaczki ze Stali 2x04

Kolejny odcinek „Supergirl” i kolejna spora porcja smaczków. Oto, co udało mi się wyłapać.
Roulette
Roulette/Veronica Sinclair jest superłotrzycą z uniwersum DC. W swoim najbardziej znanym wystąpieniu porwała ona członków Justice Society of America i zmusiła ich do walki na arenie (podczas gdy złoczyńcy obstawiali), ci jednak zdołali ją przechytrzyć i pokonać (choć ona sama uciekła) – wcześniej jednak w jej „klubie” straciło życie kilku czwartoligowych herosów.
Pojawiła się także w CATWOMAN z New52, w animacji JUSTICE LEAGUE UNLIMITED (dwukrotnie organizowała metabrawl – raz z superzłoczyńcami, raz z poddanymi kontroli umysłu członkiniami JL w rolach głównych) i w TAJEMNICACH SMALLVILLE (w którym jej rola była dość niejasna, ale na pewno miała wiele za uszami).

Miss Martian
M’gann M’orzz została nazwana przez Roulette swoim superbohaterskim pseudonimem. Okazało się także, że jak w komiksach jest Białą Marsjanką.
Draaga
W komiksach gladiator z War Worldu – tak jak w serialu, gdzie wspomina o tym Mon-El. Został pokonany przez Supermana, a przez to, że ten darował mu życie, znienawidził go, chociaż później zaczął szanować i zginął w walce z Brainiaciem podczas słynnej historii „Panic in the Sky”.
Spotkanie i walka tych dwóch zostały zekranizowane w animowanym JUSTICE LEAGUE, w odcinku pt. „War World”.

Moce Mon-Ela
Ograniczone moce Mon-Ela przywodzą na myśl Superboya, który także był pozbawiony wielu z nich.
Ponadto,  „leaping tall building in a single bound” to już klasyczny opis zdolności Supermana, który na początku swojej kariery nie posiadał jeszcze mocy latania (cytat pochodzi z pierwszej poświęconej mu animacji, z roku 1941).

Heart on the other site
Winn mówi, że serce Mon-Ela znajduje się po drugiej stronie. W komiksach było to cechą istot z innych rzeczywistości – niewinne podobieństwo czy nowy wątek?

5’2’’ sideckick
52 – liczba znacząca w uniwersum DC, m.in. określała liczbę Ziemi po Infinite Crisis oraz liczbę ongoingów wydawanych w ramach New52 (skąd nazwa imprintu).
Scott Klein
Nazwisko licealnego, tanecznego partnera Kary to zapewne odniesienie do Todda Kleina – bardzo znanego letterera (człowieka odpowiedzialnego za tworzenie fontów, robienie napisów itp.; m.in. do słynnego „Sandmana”) i mniej znanego scenarzystę (pracował m.in. przy „Blue Devil” „Green Lantern”, „House of Mystery”, „Omega Men” czy encyklopedycznym „Who’s Whjo: The Definitive Directory of the DC Universe”). Jego mistrzostwo w pierwszych fachu przyniosło mu m.in. liczne nagrody Eisnera.

Samych Scottów mamy zaś w DC multum, że wspomnę tylko Snydera (scenarzystę „Batmana” i „Swamp Thinga”) i Lobdella („Red Hood and the Outlaws”, „Teen Titans”, „Superman”).
Reporterzy CatCo
Na tablicy reporterów także mamy trochę ciekawych nazwisk, które można kojarzyć z aktorami wcielającymi się w postacie z DC:
  1. Ford: Glenn (Jonathan Kent z SUPERMANA Donnera) i Trent (Mikhail Mxyzptlk ze SMALLVILLE).
  2. Morris: Frances (Sarah Kent, czyli przybrana matka Supermana w ADVENTURES OF SUPERMAN z 1952 r.) i Phil (John Jones/J’onn J’onzz/Martian Manhunter ze SMALLVILLE oraz liczne podkładanie głosów w animacjach).
  3. Parker Posey (dziewczyna Lexa Luthora z SUPERMAN RETURNS).
Andrzej "Tallos" Radziejewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz