wtorek, 8 listopada 2016

YOUNG JUSTICE z trzecim sezonem!

O tym newsie napisali już chyba wszyscy, bo gdy DCManiak grzecznie idzie spać o 22, to reszta jeszcze harcuje :D Ale tak, modlitwy i błagania zostały wysłuchane i zawieszony w 2013 roku serial animowany YOUNG JUSTICE powróci z nowymi odcinkami!
Szef DC Animation, Sam Register, potwierdził prace nad nowymi odcinkami powszechnie lubianego serialu. Podkreślił on, że nie byłoby to możliwe bez wsparcia fanów i chociaż nowe epizody powstaną z myślą o nich, to jednak mają być także bardzo przystępne dla nowych odbiorców.

W chwili obecnej nie jest znana data premiery nowego sezonu YOUNG JUSTICE. Nie wiemy także na jakim kanale w USA będzie on emitowany. Wiadomo natomiast, że powrócą oryginalni producenci serii, którymi są Greg Weisman oraz Brandon Vietti.

Przypomnijmy, że YOUNG JUSTICE emitowane było na kanale Cartoon Network i borykało się ze słabą oglądalnością w grupie docelowej - stacji nie pasował fakt, że większość widzów stanowiły dziewczęta oraz młodzież. Produkcja miała szanse na zamówienie trzeciego sezonu w przypadku zadowalającej sprzedaży zabawek opartych na licencji animacji. Tak się niestety nie stało, z powodów czysto... demograficznych. Widownia serialu była bowiem w wieku, w którym sprzedaż tego typu gadżetów jest znikoma i firma Mattel wycofała cała linię. To ostatecznie sprawiło, że serial nie dostał zamówienia trzeciego sezonu.

YOUNG JUSTICE było potem przez dłuższy czas emitowane na platformie Netflix, gdzie nieustannie przyciągało nowych widzów, którzy domagali się kontynuacji. Cieszy fakt, że prośby zostały wysłuchane.

To co? Teraz pora na dokończenie GREEN LANTERN TAS? :)

Źródło: IGN

4 komentarze:

  1. Co do słabiej oglądalności to śmiem się nie zgodzić, gdyż z tego co mi wiadomo YJ miało bardzo wysoką oglądaność, problem tkwił we wspomnianej sprzedaży zabawek oraz wieku i płci widzów. Więcej młodzieży jak dzieci oglądało YJ, co było problemem dla stacji CN. A także fakt iż w USA "zbyt duży procent widzów to płeć żeńska".

    OdpowiedzUsuń
  2. "To co? Teraz pora na dokończenie GREEN LANTERN TAS?"

    Czyli nie tylko ja sobie przypomniałem o tej wspaniałej i niesprawiedliwie zakończonej animacji kiedy obwieszczono reanimację YJ :) Marzenia. GL TAS nie miało niestety takie fandomu jak Young Justice. Warto mieć nadzieje chociaż na jakiś film animowany w przyszłości. Blackest Night czeka na adaptację.

    OdpowiedzUsuń