wtorek, 16 grudnia 2014

3 Months Later: marzec 2015

 
W marcu wszystko się kończy... z tym, że konkretnie to regularne serie z herosami DC i nie na zawsze, ale na 2 miesiące. W kwietniu i maju trwać będzie event CONVERGENCE, po którym - jak pewnie się domyślacie - już nic nigdy nie będzie takie samo.

Choć słowo "finał" jest motywem przewodnim marcowych zapowiedzi, to nie tyczy się ono tylko samych historii w danych tytułach, ale też samych serii. W 3 miesiącu 2015 roku definitywnie zostanie zakończonych 16 serii!!! Będą to wiadome już 3 tygodniki: THE NEW 52: FUTURES END, EARTH 2: WORLD'S END oraz "1 sezon" BATMAN: ETERNAL. 


Prócz tego kasację dostanie aż 13 miesięczników, będą to:


-SWAMP THING
-RED LANTERNS
-GREEN LANTERN: NEW GUARDIANS
-GREEN LANTERN CORPS
-BATWOMAN
-ARKHAM MANOR
-KLARION
-INFINITY MAN AND THE FOREVER PEOPLE
-TRINITY OF SIN
-WORLD'S FIENST
-SECRET ORIGINS
-AQUAMAN AND THE OTHERS
-STAR-SPLANGLED WAR STORIES FEATURING G.I. ZOMBIE


Wyśmienity SWAMP THING był pisany przez Charlesa Soule’a, który niedawno podpisał kontrakt na wyłączność z Marvelem. W przypadku RED LANTERNS ogłoszono jednak niedawno nowego scenarzystę na miejsce Soule’a. Landry Walker opowiadał nawet o planach wobec postaci Guya Gardnera, z których jak widać nic nie będzie. Zaskakuje ilość stosunkowo świeżych serii na liście do odstrzału. Wśród nich jest dobrze przyjęte ARKHAM MANOR, którego autor, Gerry Duggan, poszedł w ślady Soule’a i też związał się z Marvel Comics. Ale nie mniej szokuje drastyczne zmniejszenie ilości komiksów z Latarnikami. Czy Batwoman z obrzeży bat-uniwersum wkroczy teraz do jego centrum – to jedno z mnóstwa pytań, z jakimi będziemy musieli poczekać do czerwca.

Oto, co jeszcze czeka nas w kwietniu:

-Filmowe alternatywne okładki.
-John Romita, Jr. nie tylko narysuje, ale też napisze najnowszy zeszyt serii SUPERMAN.
-W  JUSTICE LEAGUE prolog do The Darkseid War. Latem, w tej historii  zmierzą się Darkseid i Anti-Monitor.
-Joker wszędzie, co to będzie, co to będzie... historia Endgame dobiegnie końca i na finał doczeka się 4 tie-inów. Będą to one-shoty: ARKHAM MANOR, GOTHAM ACADEMY, DETECTIVE COMICS i BATGIRL.
-Finału dobiegnie magiczna odsłona INJUSTICE: GODS AMONG US - YEAR THREE. YEAR FOUR już wkrótce.
-W SECRET ORIGINS genezy otrzymają Black Canary, Red Lantern Guy Gardner i John Constantine.
-Powróci Superboy... ale który?
-Poznamy sekret Secret Six.
-Jak zapewne się domyślacie spore zmiany dotkną uniwersum Latarników.
-Zakończy się MULTIVERSITY Morrisona i to w podwójnej dawce.  Akcja drugiego z zeszytów, które się ukażą ma miejsce na Ziemi-33. To jest "nasza" Ziemia, ta, na której jesteśmy my (czytelnicy).
-Rozpocznie się komiksowy prequel do gry BATMAN: ARKHAM KNIGHT.
-Wreszcie doczekamy się długo oczekiwanego 2 tomu BATMAN: EARTH ONE.
-Wśród zbiorczych wydań, m.in.: 1 tom nowego runu w BATGIRL; cała seria DIAL H z New 52 w jednym tomie; wznowienia w trejdach starszych komiksów z Deadshotem oraz Deathstroke'iem; finał runu Lemire'a i Sorentino w GREEN ARROW zebrany w cieniutkim trejdzie.
-Dla fanów gadżetów 1 seria figurek z BATMAN TAS (wcześniejsze były z TNBA) oraz replika Mother Box (oczywiście nie działają :P ).
-Wyjątkowo 1 kwietnia ukażą się następujące annuale: TEEN TITANS, WODNER WOMAN, BATMAN/SUPERMAN, BATWOMAN, SINESTRO i BATMAN AND ROBIN. Wtedy tez ukaże się 0 numer CONVERGENCE.
-Ukaże się antologia STRAGE SPORTS STORIES w ramach imprintu Vertigo. Wśród twórców: CM Punk (mistrz WWE), Brian Azzarello, Paul Pope, Gilbert Hernandez, Lauren Beukes, Ben McCool, Ivan Brandon, Monica Gallagher, Lee Loughridge, Nick Dragotta, Christopher Mitten, Darick Robertson, Mark Finn, John Lucas, Gabe Soria, Ronald Wimberly, Michael DiMotta, Tim Fish, Rael Lyra i inni.

Pełne opis, autorów oraz okładki znajdziecie TUTAJ.

Damex

10 komentarzy:

 1. Niby tyle serii pokasowali, a pewnie część z nich powróci w czerwcu z #1 na okładce, ewentualnie z lekko zmodyfikowanym tytułem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. mogli też Gotham Academy i Gotham by Midnight skasować, a co do całego DC to czytałem gdzieś ze podobno po CONVERGENCE ma nastąpić mały restart ale na czym miałby on polegać i czy w ogóle będzie to zobaczymy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2 bardzo dobre bat-serie. mini restart-może uporządkują. nie ma co gdybać póki się nie zakończy event.

   Usuń
 3. wykasowane serie mają najniższą liczbę sprzedaży, wsród tytułów DC, więc o ile latarnicy rzeczywiście mogą powrócic pod innym tytułem, obawiam się że mój ulubiony Swamp Thing może miec swój koniec - szkoda, gdyż Animal Man też był świetny, a nie uniknął kasacji :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AM nie został skasowany, Lemire nie chciał już pisać solowych przygód Bakera i zabrał go ze sobą do serii JLU. jeszcze Lemire był wdzięczny DC, że nie dali solowej serii AM komuś innemu tylko przystali na jego propozycję. Szkoda Swampy'ego, ALE kolejny autor mógł schrzanić ten tytuł koncertowo.

   Usuń
  2. "skasowany" jak zwał tak zwał :) z tego co wyczytałem, miały byc jeszcze dalsze numery wyjaśniające powrót AM z kosmosu po nagłym zniknięciu, a tu dostajemy JLU i Buddy cały i zdrowy sobie hasa - historia urwana w połowie

   Usuń
 4. A może planują zrobić jakiś tygodnik z latarnikami? Bo o ile kasacja Red Lanterns i Green Lantern: New Guardians nie jest tak naprawdę niczym zaskakującym (nawet bez takiego mini relanchu się tego prędzej czy później spodziewałem), to jednak kasowanie/zerowanie Grenn Lantern Corps jest co najmniej dziwne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fajny pomysł z tygodnikiem z lanternami - zwłaszcza że chyba pomysł z tygodnikami chwycił (eternal, futures end itp) - zwłaszcza że te wychodzące teraz też skonczą się w marcu

   Usuń
 5. może kasacja latarników związana jest z CONVERGENCE - nie wiadomo kto przeżyje, jak będzie korpus wyglądał itp, Z drugiej strony takie zerowania numeracji i zaczynanie od nowa powoli zaczynają mnie drażnić, ledwie numer dojdzie do 20 a już kasują numerację żeby wydac x okładek numeru jeden

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marvel tak robi i wyniki sprzedaży pokazują, że się to opłaca.

   Usuń