piątek, 12 grudnia 2014

Flashowe fakty #9


The Man in the Yellow Suit - finał połowy sezonu za nami. Działo się, choć smaczków mało, to odcinek nadrobił intensywnością akcji. Kolejny epizod dopiero w drugiej połowie stycznia.

1. Flashowy fakt:
Kim jest Reverse Flash? Starszy (pochodzący z przyszłości) Eddie Thawne, a może jednak Harrison Wells?
Wciąż nie wiemy, kim jest naprawdę Wells. To, że jest speedsterem (ma moc szybkości) to niemal pewniak, ale nie jest to od razu jednoznaczne z tym, że jest Reverse Flashem...  Może Wells to potomek Eddiego Thawne'a? W komiksach pierwszym Reverse Flashem był człowiek z przyszłości o imieniu Eobard Thawne. Znamienna jest scena, w której Reverse powstrzymuje się przed uderzeniem Eddiego.

Teorie, teorie, teorie...

2. Flashowy fakt:
Śmierć Nory Allen: Wiemy, że tamtej nocy wokół kobiety nie była tylko żółta smuga, ale też czerwona. Żółta - Reverse chciał zabić Norę, bo był to punkt zwrotny w życiu Barry'ego, który go zdefiniował. Z kolei czerwona - dorosły Barry chciał powstrzymać mordercę. Ma to sens, zwłaszcza, że taka sytuacja była już w komiksie THE FLASH: REBIRTH:

3. Flashowy fakt:
Firestrom - 2 w 1. Bohater podobnie jak w komiksie będzie fuzją dwóch postaci (potwierdzone). Na kartach komiksu byli to zazwyczaj Ronnie Raymond i Martin Stein. Ten drugi był "głosem rozsądku" i "bazą naukowej wiedzy" dla kontrolującego ciało Raymonda.

4. Flashowy fakt:
Tina McGee - w komiksach (gdy Flashem nie był Barry, a Wally West) była drugoplanową postacią, pracownicą S.T.A.R. Labs. 
Za to w serialu THE FLASH z lat 90-tych była naukowym wsparciem i potencjalnym obiektem zainteresowań Barry'ego. 
W Tinę w tamtym i w obecnym serialu wcieliła się ta sama aktorka - Amanda Pays.

5. Flashowy fakt:
O pierścieniu już kiedyś pisałem, zatem tym razem pokrótce. W komiksach Flash trzymał w nim skompresowany kostium.

Damex

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz