niedziela, 7 grudnia 2014

Flashowe fakty kontra Smaczki z ARROW #8

       VS.

  Crossover THE FLASH z ARROW za nami. Bierzemy się za smaczki!
Najpierw THE FLASH: The Flash vs. Arrow:


1. Flashowy fakt:
Właściciel bumerangu to Digger Harkness/Captain Boomerang, jeden z pierwszoligowych przeciwników Flasha, zaliczany do Rogues.
W komiksach był też członkiem Suicide Squad. Ta "drużyna" wystąpiła już w ARROW. Sam Boomerang zadebiutował zaś w 7 odcinku bieżącego sezonu ARROW.

2. Flashowy fakt:
Roy G. Bivolo/Rainbow Raider:
W serialu wyglądem przypomina bardziej swoją wersję z nowego uniwersum DC (pseudonim Chroma):
To Caitilin tym razem zaproponowała odpowiedni przydomek dla łotra - Rainbow Raider. Cisco wolał: Prism. Jego propozycja nie pasuje, ponieważ w komiksach taki przydomek nosi zupełnie inna postać:
On też swoje moce ma powiązane z kolorami i emocjami. 

3. Flashowy fakt:
Pod koniec epizodu widzimy wreszcie Firestorma (Ronnie Raymond):
Więcej ma go być w 9 epizodzie THE FLASH.

 4. Flashowy fakt:
Czerwony kolor wywołuje gniew - w komiksach GREEN LANTERN scenarzysta Geoff Johns wprowadził na pełną skalę emocjonalne spektrum. Tamże, kolory odpowiadały emocjom i poszczególnym kolorowym Korpusom:
By odwrócić efekt użyto kombinacji zielonego (siła woli, Green Lantern Corps), niebieskiego (nadzieja, Blue Lantern Corps), purpurowego (a może raczej Indygo; współczucie, Indigio Tribe) i różowego (bądź fioletowego; miłość, Star Sapphires).

5. Flashowy fakt: 
Chłopak kapitana Singh - w komiksach nazywał się Hartley Rathaway aka Pied Piper, członek Rogues.
Piper ma wystąpić w 10 odcinku THE FLASH.

6. Flashowy fakt: 
Kobieta, którą spotkał w kawiarni Ollie wystąpiła wcześniej w 2 sezonie ARROW. W tamtejszych retrospekcjach ujawniono, że była w ciąży z Oliverem Queenem (nim ten trafił na wyspę). Ollie nigdy się o tym nie dowiedział, gdyż jego matka zapłaciła dziewczynie by ta zachowała wszystko w tajemnicy i wyjechała ze Star City. Imię kobiety nie pada w serialu, ale w aktorskiej obsadzie figuruje pod imieniem Sandra. A Sandra "Moonday" Hawke w starym uniwersum DC miała z Queenem syna:
Zapewne ten wątek powróci, ale już w ARROW. Dziecko musi nazywać się Connor, to nie ulega wątpliwości. W komiksach dorosły Connor poszedł w ślady ojca i był drugim Green Arrowem:

7. Flashowy fakt (różności):
*Róg Cunningham i Sampre - Brian Cunningham to obecny edytor komiksu THE FLASH, a Daniel Sampre edytor i rysownik komiksu GREEN ARROW.
*Widać mazwę Palmer Technologies - firmy Raya Palmera z ARROW.
*Kradzieży dokonano na ulicy Queen.
*W komiksach dość częste jest, że bohaterowie spotykają się, dochodzi między nimi do walki, a potem łączą ze sobą siły. Powodem walki jest zazwyczaj kontrola umysłu jednego z nich lub zwykłe nieporozumienie.
*Który z nich by wygrał? Pytanie, które każdy fan komiksu zadał sobie zapewne nie raz myśląc o ewentualnym starciu dwójki superludzi.
*Barry w kwestii pytania o imię odpowiada: "Na przykład Ralph?". Dokładnie tak, jak Superman do Lois Lane w filmie SUPERMAN.

----------
Teraz przechodzimy do ARROW. W The Brave and the Bold, drugiej części serialowego crossovera również nie zabrakło komiksowych odniesień... i wreszcie Captain Boomerang w akcji!

1. Smaczek z ARROW: 
Tytuł odcinka The Brave and the Bold - był serial animowany z Batmanem o takim podtytule, ale komiksy były pierwsze. DC przez lata kilkukrotnie publikowało tak zatytułowane serie, ale formuła była zawsze ta sama. Team-upy różnych postaci z uniwersum DC, nie raz z kompletnie różnych epok i miejsc.

2. Smaczek z ARROW:
Arrowcave i Arrowmobile - te zżynki z Batmanowych odpowiedników istniały w komiksach:

A tak w ogóle to Jaskinia Strzały to nietrafiona nazwa ;)

3. Smaczek z ARROW (różne takie):
*Boomerang w serialowym uniwersum (podobnie jak w komiksach) był członkiem Task Force X/Suicide Squad. Ciekawe, kto jeszcze był w tamtej wersji SS?
*Róg Infantino i Adams - Neal Adams to legendarny artysta szczególnie ceniony za rysowanie Batmana, a Carmine Infantino to przede wszystkim współtwórca postaci Barry'ego Allena i rysownik słynnej historii Flash of Two Worlds.
*Skrzyżowanie Faith i Flower - tak nazywają się dwie żeńskie postacie z komiksów DC.
*Barry wspomina Multipleksa, zmierzył się z nim w 2 epizodzie THE FLASH.
*Ollie dostajeod Cisco  nowy, jaśniejszy - bardziej komiksowy kostium.
*Arrow jest wyjątkowo Batmanowy w tym odcinku. Po 1 nie cyrtoli się z przestępcami by uzyskać potrzebne informacje. Po 2 jego wypowiedź na swój temat odsyła do tego, co jest kojarzone właśnie z Batmanem - a mianowicie: Bruce Wayne (milioner) to maska, a Batman (mściciel) to prawdziwa osoba.

4. Smaczek z ARROW:
Kapitan Lance omyłkowo nazywa Barry'ego Bartem. Bart Allen w komiksach to pochodzący z przyszłości wnuk Barry'ego. Znany również jako Impulse, a później Kid Flash:

5. Smaczek z ARROW:
Barry niesie ze sobą nadzieję - w komiksie BLACKEST NIGHT tymczasowo zasilił nawet szeregi Niebieskiego Korpusu:

 6. Smaczek z ARROW:
"Kumpel z celi" - Boomerang trafi na wyspę, gdzie przetrzymywany jest Slade Wilson/Deathstroke:


 7. Smaczek z ARROW:
Oliver i Barry w finałowej scenie - dialogi jakby żywcem wzięte z filmu:
W odcinku THE FLASH padła wcześniej aluzja do filmu o Rockym Balboa.

8. Smaczek z ARROW:
Cisco mówi, że Barry i Ollie stanowią swoją własną ligę. Można to odczytać podwójnie. Po pierwsze, obaj w komiksach należeli do Justice League.
Po drugie, filmowe uniwersum DC (które teraz jest w budowie) nie będzie powiązane z serialami. Flash dostanie swój solowy film, ale zagra go inny aktor. Tym samym, jeśli serialowi Flash i Arrow wraz z innymi postaciami stworzą w przyszłości Ligę, to będzie ona inna niż ta, którą zobaczymy na dużym ekranie.

Wspominany Suicide Squad również dostanie swój własny film. W jego szeregach znajdą się m.in. Boomerang i Deadshot grani przez innych aktorów.
   
Damex

12 komentarzy:

 1. Fajnie, fajnie. Po tych odcinkach zapragnąłem, by olali wszelkie Flashe, Arrowy i Supergirly i zrobili po prostu serial o Justice League.

  Czy tylko ja się obawiam, że Firestorm w The Flash będzie po prostu ognistym gościem, pozbawionym wszelkich "pierwiastkowych" mocy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sgirl to mogliby olać faktycznie :P

   po świątecznej przerwie dowiemy się, jak z tym Firestormem. 9 odcinek już na dniach, a 10 dopiero 20 stycznia

   Usuń
 2. Prism, którego opisaliście nie istnieje przypadkiem w Marvelu ? W Titans istniała superbohaterka o imieniu Prism.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. faktycznie, nie ten obrazek dałem-dzięki za zwrócenie uwagi. głupie google... ale już zaktualizowałem. Prism z DC, o którego chodziło to ten: http://www.comicvine.com/prism/4005-75582/

   Usuń
  2. U mnie miała miejsce literówka. Członkini Teen Titans miała na imię Prysm nie Prism.
   http://dc.wikia.com/wiki/Audrey_Spears_(New_Earth)

   Usuń
 3. W Flash odc 07 dr Wells wspomnial o ofiarach wybuchu akceleratora wymienil nazwisko Ralph Dibny(mogl rozciagac cialo dzieki piciu jakies mieszanki chemicznej) ta postac jest wymieniona z jednych komiksow Superman wydawanych przez TM-Semic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta postać to Elonganted Man.

   Usuń
  2. no tak, we Flashowych faktach #7 były grafiki i przydomki komiksowe tych, których wymienił Wells.

   Usuń
 4. ArrowCave - Z jakiego komiksu są zalinkowane kadry?
  Maciejewsky

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te z Green Arrowem i Harley Quinn - z "Injustice: Gods Among Us", najlepszego komiksu, jaki czytałem.
   Barry w niebieskim korpusie to "The Blackest Night", opcjonalnie "Green Lantern" będący częścią owego crossa.
   Reszty nie znam.

   Usuń
  2. te z Harley i GA z Injustice, serii, którą czytać warto bo bije na głowę 3/4 innych z DC razem wziętych.

   Usuń
  3. Mimo iż w drugiej serii Kyle Rayner ginie tam jak dz**ka

   Usuń