czwartek, 18 grudnia 2014

Batman boi się swej śmiertelności, a Joker jest... nieśmiertelny?

Joker skończył zabawę z Batmanem. Po tym, jak Mroczny Rycerz odrzucił go w Death of the Family klaun zamierza zniszczyć wszystko, na czym mu zależy. Dodatkowo chce udowodnić, że Batman jest bezwartościowy i w ogóle nie zna swojego nemezis.

 Spojlery!
 
W BATMAN #37 Jim Gordon przegląda stare gazety, fotografie pokazuję w tle Jokera. Znaczyłoby to, że jest on znacznie starszy niż wygląda, albowiem gazety pochodzą z lat 1910-1946. Do tego, gdy przerażony komisarz staje oko w oko z szaleńcem, tamten nie umiera, gdy Jim do niego strzela. Więc może fotografie to nie fotomontaż Jokera, a on sam jest czymś więcej niż się zdaje? W trakcie historii będzie więcej na ten temat, jak również dowiemy się więcej o tym, skąd Joker wziął nową twarz.

W Endgame wystąpi jeszcze między innymi Barbara Gordon. Będzie więcej członków bat-rodziny (nawet Dick Grayson) oraz złoczyńców. Ta historia to wielka celebracja Batmana i Jokera w iście filmowym stylu. I jeśli myślimy, że teraz było strasznie to scenarzysta Scott Snyder zapowiada, że będzie jeszcze bardziej.

Na podkreślenie tych słów szokujący ostatni kadr z najnowszego numeru:

 Więcej tutaj i tu.

Damex

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz