sobota, 6 grudnia 2014

DCManiak poleca na święta

Dziś są Mikołajki, a święta co raz bliżej. Kupiliście już prezenty? Jeśli nie, to mamy dla Was propozycje 6 prezentów (3 komiksy, gra, film oraz gadżet) z postaciami z DC Comics.


Komiks Vertigo: THE WAKE
Dawid:
Komiks będący połączeniem horroru oraz postapokaliptycznego science fiction, w którym scenarzysta Scott Snyder oraz rysownik Sean Murphy pokazują pełen warsztat swoich umiejętności i realizują autorski projekt. Głęboka i poruszająca opowieść o tym, jak odkrycie nowej rasy zamieszkującej głębiny wpływa destrukcyjnie i budująco zarazem na losy całego świata. Całość składa się z dwóch odrębnych części oddalonych od siebie o 200 lat, ale jak się okazuje wydarzenia z udziałem Lee Archer z dalekiej przeszłości zazębiają się w pewnym sensie z tym, z czym zmagają się na co dzień Leeward oraz jej ukochany delfin. Momentami przerażające i pesymistyczne, a innym razem zabawne oraz z pewną dozą optymizmu. Ze wszech miar solidna i wciągająca lektura, w którą warto zainwestować.

Komiks DC: THE FLASH VOL. 3: GORILLA WARFARE
Damian:
Czterotomowy run Manapula i Buccellato polecałem już nie raz. Tom 3 jest wśród nich najlepszy. Graficznie jest jeszcze bardziej fenomenalny od swych poprzedników. Jeśli chodzi o scenariusz, to historia o walce z inwazją super-inteligentnych goryli jest naprawdę spektakularna. W tym tomie Barry Allen ma momenty badassowatości, nie zabrakło Rogues, a interpretacja klasycznego złoczyńcy, jakim jest Grodd wyszła naprawdę dobrze. Dodatkowo tom ten pozostawia czytelnika w fajnej niepewności co do tożsamości Reverse Flasha (rozwiązanie następuje w 4 tomie). Warto, mimo słabszej historii z Tricksterem sięgnąć po ten komiks.

Komiks po polsku: WONDER WOMAN TOM 1 KREW
Krzysiek:
Jeśli chcecie przeczytać przygody pierwszy raz od dłuższego czasu ciekawej Wonder Woman, to możecie już pomału odkładać pieniądze. Bo pierwszy tom najnowszej serii z udziałem tej bohaterki historia dobra, obfitująca w niekonwencjonalne podejście do wielu postaci oraz posiadająca nietypowy dla komiksu superhero klimat grozy. Seria ta jest jednym z największych pozytywnych zaskoczeń nowego uniwersum DC, a dzięki wydawnictwu Egmont możecie przekonać się o tym na własnej skórze, nie przepłacając przy tym.

DVD/Blu-ray: ATAK NA ARKHAM
Jacek:
Fantastyczny powiew świeżości w skostniałym świecie animacji DC. Historia osadzona w realiach znanych z hitowej serii gier ARKHAM. Absolutny musisz mieć, albowiem ze świecą szukać takiego podejścia do tematyki superhero. Zresztą w ATAKU NA ARKHAM Batman jest wyłącznie postacią drugorzędną. Pierwsze skrzypce grają złoczyńcy zebrani w drużynie lepiej znanej jako Suicide Squad. Biorąc pod uwagę szykowany film fabularny, ATAK NA ARKHAM jest idealnym wprowadzeniem w tematykę. Oczywiście zalecamy wersję Blu-Ray.
Gra:  LEGO BATMAN 3: POZA GOTHAM

Jacek:
W tematyce gier mijający rok nas nie rozpieszczał. W zasadzie polecana przez nas pozycja nie jest najwybitniejszym przedstawicielem swego gatunku i należy ją traktować wyłącznie jako przystanek do  wyczekiwanego BATMAN: ARKHAM KNIGHT. Jeżeli tak podejść do LEGO BATMAN 3, to czeka nas sporo dobrej zabawy w uniwersum DC z masą postaci i dobrym humorem. Mechanika gry jest już nieco nadgryziona zębem czasu, albowiem jeżeli grałeś w coś z serii LEGO, to wiesz czego się spodziewać. Dla sympatyków LEGO, herosów DC i gier.  

Gadżet/zabawka/statuetka: Batman: Arkham Asylum Pop! The Joker Vinyl Figure
Damian:
Jeśli graliście w gry z serii BATMAN: ARKHAM to musiał zapisać się Wam w pamięci Joker z głosem Marka Hamilla. Jak sądzicie, czy ten Joker jest uroczy? Jeśli nie nazywacie się Harley Quinn to pewnie odpowiecie "nie". ALE Funko sprawiło, że jest inaczej! Najnowsza linia ich figurek prezentuje postacie z gry ARKHAM ASYLUM. Wszystkie wyglądają uroczo, a Joker w szczególności. Spójrzcie tylko na grafikę powyżej - jaki słodziak...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz