czwartek, 18 grudnia 2014

Easter Bollocks #5

Dawno nie widziana rubryka wraca na DCManiaka. Dziś wezmę na tapetę dopiero piąty epizod serialu CONSTANTINE, który był okazją do zaprezentowania kilku easter eggów. Jak zwykle jednak nie było ich aż tak dużo.

Jim Corrigan
Policjant który pomaga Johnowi w rozwiązaniu sprawy tygodnia to postać znana z komiksów. W nowym uniwersum DC zadebiutował na łamach PHANTOM STRANGER, a niedawno został głównym bohaterem serii GOTHAM AFTER MIDNIGHT Ray'a Fawkesa i Bena Templesmitha, ale większość z nas i tak najlepiej kojarzy go jako jedno z wcieleń herosa o pseudonimie Spectre, jakim był przed restartem. I z tym właśnie wiąże się jeden z najfajniejszych easter eggów odcinka, ponieważ w pewnym momencie widzimy Corrigana o tak:
Pewną ciekawostkę dotyczącą odcinka wyłapał sam Peter David. Zauważył on bowiem, że o ile na początku odcinka pojawiła się standardowa formułka "Based on DC Comics characters", o tyle już po chwili można było zauważyć kolejny - "The Spectre created by Jerry Siegel".

Historia Zed
Kolejne odniesienie do komiksów, to zmienianie tematów rozmowy przez Zed, gdy John próbuje dowiedzieć się czegoś z historii jej życia. Nie wiemy co prawda, co wymyślili dla niej twórcy serialu, ale jeśli pójdą tropem rewelacji z komiksów, możemy być... zawiedzeni ;)

Czaszka siostry Midnite'a
W odcinku widzimy, jak Papa Midnite używa magii voo doo przy użyciu pokrytej tajemniczymi znakami czaszki. Jak sam twierdzi, należy ona do jego nieżyjącej siostry. Co ciekawe, widoczne na niej znaki są żywcem wyjęte z komiksu i niemal każdy z nich ma swoje znaczenie. Widać to doskonale na szkicu koncepcyjnym.
John pali!!!!!!!!!!1111oneoneone
Grozi nam kasacja? Więc chrzanić zasady. W piątym odcinku serii pierwszy raz widzimy bardzo wyraźnie Johna z zapalonym papierosem w ustach. I to już na samym początku epizodu.
W tej odsłonie Easter Bollocks to wszystko. Już wkrótce powinny pojawić się ciekawostki z kolejnego odcinka serii.

3 komentarze:

  1. [quote]W nowym uniwersum DC dopiero niedawno zadebiutował na łamach serii GOTHAM AFTER MIDNIGHT Ray'a Fawkesa i Bena Templesmitha[/quote]
    Ależ skąd! W nowym uniwersum DC Corrigan debiutuje w "Phantom Stranger" #0, kiedy jest pokazane, jak "dzięki" Strangerowi staje się Spectre.

    OdpowiedzUsuń