sobota, 13 grudnia 2014

CBN: Comic Book News #10
Jak co tydzień tak i dziś dyżurni DCManiakowi newsmani Dawid i Damian prezentują zebrane w jednym miejscu najciekawsze informacje z komiksowego świata DC:

*Justin Jordan ogłosił, że opuszcza serię GREEN LANTERN: NEW GUARDIANS. Ostatnim pisanym przez niego numerem będzie zeszyt czterdziesty, który ukaże się tuż przed rozpoczęciem Convergence. Jest to osobista decyzja Jordana, o której poinformował swoich pracodawców już wiosną tego roku. Scenarzysta stwierdził, że #40 będzie idealnym domknięciem jego runu i tym samym stworzy wszystko to, co wcześniej planował. Jest to zatem idealny moment do odejścia i podjęcia jakiegoś innego wyzwania. Nie wiadomo jeszcze, czy seria powróci w czerwcu, a jeśli tak, to kto będzie jej nowym scenarzystą.

*Matt Sturges oraz Dave Justus wspólnie zabrali się za tworzenie serii będącej tie-inem do gry komputerowej FABLES: THE WOLF AMONG US. Justus dołączył do Sturgesa, aby pomóc mu z wyrabianiem się na czas tydzień w tydzień. Bill Willingham czuwa nad całym projektem i odpowiada na wszelkie pytania ze strony autorów. Komiks jest adaptacją gry, ale pokazuje wydarzenia z trochę innej strony i pozwala na rozwinięcie niektórych wątków, które w grze zostały jedynie zasygnalizowane. Akcja dzieje się jakiś czas przed wydarzeniami znanymi z pierwszego tomu serii FABLES.


Bigby jest oczywiście centralną postacią i często pełni rolę narratora, a oprócz niego dużą rolę odegra w pierwszej historii Śnieżka. Oboje rozwiązują zagadkę morderstwa, a ich zwierzchnikiem jest burmistrz Ichabod Crane. Nie zabraknie też oczywiście lubianych postaci jak Bestia, Piękna, Jack Horner czy Bufkin. Gra utrzymana jest w mrocznym i poważnym klimacie, natomiast klimat samego komiksu jest zróżnicowany. Całość jest tak skonstruowana, że osoby nie znające gry mogą swobodnie czytać kolejne rozdziały i tak naprawdę nic nie stracą z głównej fabuły.

*W marcu 22 serie wydawane w ramach New 52 ukażą się z alternatywnymi okładkami stworzonymi na wzór plakatów filmowych. Każdy komiks inspirowany będzie innym hitem kinowym. Przykładowo AQUAMAN #40 nawiązywać będzie do UWOLNIĆ ORKĘ, BATMAN #40 do MASKI, DETECTIVE COMICS #40 do THE MATRIX, a WONDER WOMAN do 300. Wszystkie warianty możecie obejrzeć tutaj.

*DC wyda nową serię w ramach linii DC Digital zatytułowaną ARKHAM KNIGHT, która będzie jednocześnie prequelem do zapowiedzianej na przyszły rok gry o tym samym tytule. Peter Tomasi, Viktor Bogdanovic oraz Art Thibert opowiedzą w komiksie tym origin tytułowej postaci. Wydarzenia z serii będą miały miejsce tuż po zakończeniu ARKHAM CITY. Joker jest martwy, Arkham City zostało zamknięte a Bruce zastanawia się, czy jego rola obrońcy Gotham dobiegła końca.

ARKHAM KNIGHT #1 ukaże się 24 lutego, a obie okładki do tego numeru wykonał Dan Panosian. Premiera gry komputerowej o tym samym tytule planowana jest na 2 czerwca.
  
*Scott Snyder:

-Scenarzysta planuje stworzyć wspólnie z Seanem Murphym kolejną historię z Batmanem. Ma to być powrót do wątku z DETECTIVE COMICS #27 (z nowego DCU). Tamże, w przyszłości, co 27 lat nowy Bruce Wayne stawał się Batmanem - młody klon zastępował swojego starego poprzednika.

-Snydera wiele razy pytali o możliwość pisania przygód Wonder Woman. Autor wciąż wyraża chęć by zrobić. Chciałby stworzyć historię z wielka rolą WW w uniwersum DC z jednoczesnym bazowaniu na tym, co stworzył w jej serii Brian Azzarello. Scott ma w głowie pomysł na naprawdę dużą opowieść, która da WW bazę, obsadę postaci i misję. Jeśli czas pozwoli to ma nadzieję pchnąć ten pomysł w dalszą fazę.

-Scott nie jest zaangażowany w ogóle w CONVERGENCE.

-W czerwcu naprawdę duże rzeczy wydarzą się w bat-komiksach. Idą zmiany, w tym jedna szczególnie znacząca, która będzie przede wszystkim rezultatem obecnej historii w serii BATMAN. Właśnie po Endgame Snyder chce tworzyć mniejsze historie w BATMANIE z użyciem pierwszoligowych bat-łotrów plus z kilkoma zupełnie nowymi.

-2 sezon BATMAN: ETERNAL jest w trakcie tworzenia i będzie odmienny od tego, który wychodzi obecnie.
-Wiemy już, że to nie Hush stoi za główną intrygą w BATMAN: ETERNAL. Batman wciąż nie ma pojęcia, kto zadał sobie tyle trudu by zniszczyć jego i Gotham, ale ktoś inny wie. On (klik) zna tożsamość "wielkiego złego".

Więcej na temat trzeciego aktu serii - klik oraz klik.

-Snyder odmówił komentarza na plotki o jego zaangażowanie we współpracę z Frankiem Millerem nad 3 częścią POWROTU MROCZNEGO RYCERZA.

-AMERICAN VAMPIRE: SECOND CYCLE to ostatni część wampirzej sagi, ale nie stanie się to tak prędko. Przed czytelnikami jeszcze 5 historii, AV: SO jest aktualnie dopiero w połowie z planowej długości. Nie powinno już być opóźnień wydawniczych, obecne wynika z tego, że pisany prozą numer zajął Snyderowi więcej czasu niż myślał. W czerwcu ukaże się wydanie zbiorcze zawierające #1- #5. Zaraz po tym ukaże się #6.

*Zmiany wśród twórców numerów kilku serii - klik.

*Cullen Bunn na temat roli Sinestro w crossover Godheadklik.

*Sześcioczęściowa seria WOLF MOON powstała na skutek zamiłowania autora – Cullena Bunna do tematu wilkołaków. Wilk występujący w tej historii jest ogromnym, groźnym, brutalnym i śmiercionośnym potworem, który nie poluje dla zaspokojenia własnego głodu, ale dla przyjemności. Wilkołakiem co chwila jest inna osoba, gdyż zaklęcia przemieniające człowieka w bestię jakby przeskakiwało z gospodarza na gospodarza, przez co tak trudno go schwytać i powstrzymać.


Główną postacią jest Dillon Chase, który sam kiedyś był przemieniony w wilkołaka i teraz, mając trochę własnego poczucia winy stara się za wszelką cenę zabić bestię. Dillona wspierają m.in. Cayce oraz Mason, którzy noszą fizyczne bądź psychiczne blizny po swoich wcześniejszych konfrontacjach z wilkołakiem. Komiks łączy zarówno klasyczne elementy związane z mitologią wilkołaka z nowymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez scenarzystę.

*John Ostrander, legendarny twórca komiksu z udziałem Suicide Squad o swoich wrażeniach po ogłoszeniu nazwisk aktorów, którzy zagrają w filmie SS – klik.

*Historia Superman’s Joker rozpoczęta w BATMAN/SUPERMAN #16 to dobra okazja dla tych, którzy chcieliby dołączyć do czytelników tej serii, taki nowy start tego tytułu. Kim jest nowy (stary?) złoczyńca, który atakuje członków eS rodziny? Wiemy, że to przerażający, chory psychopata pokroju Jokera, który czerpie przyjemność z wyrządzania Supermanowi krzywdy i do tego posiada ogromną moc. 


Człowiek ze Stali do tej pory nie mierzył się z kimś takim i będzie to dla niego stanowiło poważne wyzwanie. W całej historii pojawią się dwie gościnne postacie, które odegrają ważne role. 

*Według niepotwierdzonych informacji w czerwcu, czyli po zakończeniu Convergence nastąpi coś na kształt mini relaunchu DC. Pojawi się wiele nowych serii, a dotychczasowe zostaną w dużej mierze zrestartowane. Ile w tym prawdy przekonamy się wkrótce.

*Anarky przedstawiony przez Manapula i Buccellato na łamach DETECTIVE COMICS to inna postać, niż ta z GREEN LANTERN CORPS #25. Anarky pozwoli mieszkańcom Gotham dokonać wyboru, wziąć, czego chcą i robić, czego sobie zapragną. Taki trochę Święty Mikołaj i haker w jednej osobie. To coś więcej, niż jedna osoba schowana za maską, to pewna idea, idea anarchii. Anarky wprowadza chaos do miasta stąd oczywiste, że staje po przeciwnej barykadzie, co Batman. 


Cała historia zamyka się w czterech częściach, ale czytelnicy powinni być usatysfakcjonowani zakończeniem, które będzie jednocześnie... otwarte. Fani pierwszego Anarky’ego znajdą dla siebie ciekawe momenty i nawiązania do oryginału. Po zakończeniu tej historii będzie więcej na temat Harveya Bullocka i jego współpracy z Batmanem. Obaj scenarzyści serii DETECTIVE COMICS potwierdzają, że będą dalej pracować przy tym tytule po zakończeniu Convergence. Więcej na temat nowej historii oraz procesie współtworzenia komiksu o Mrocznym Rycerzu przeczytacie tutaj oraz tutaj.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia.

*10 grudnia w USA ukazały się:
Astro City #18,
Batgirl #37,
Batman Eternal #36,
Batman Legends Of The Dark Knight Volume 3 TP,
Coffin Hill #14,
Constantine #20,
Divine Right The Adventures Of Max Faraday TP,
Earth 2 World's End #10,
Enigma TP (New Edition),
FBP Federal Bureau Of Physics #16, $2.99
Green Lantern Corps #37,
Harley Quinn Holiday Special #1,
Justice League United #7,
Klarion #3,
The New 52 Futures End #32,
New Suicide Squad #5,
Nightwing Volume 5 Setting Son TP,
Red Hood And The Outlaws Volume 5 The Big Picture TP,
Royals Masters Of War TP,
Superman For All Seasons Deluxe Edition HC,
Superman Unchained Deluxe Edition HC
Worlds' Finest #29,
Worlds' Finest Volume 4 First Contact TP.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz