sobota, 27 grudnia 2014

CBN: Comic Book News #12

 
Ostatni w tym roku zestaw komiksowych newsów autorstwa dwóch panów D znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

*Tony Daniel nieźle namieszał w serii DEATHSTROKE... SPOJLERY!


Ten gość powyżej to właśnie Slade Wilson. W ciągu dwóch numerów nowej serii Slade umarł i ożył - młodszy i ze zdrowym okiem. Dodatkowo Slade stracił cały dobytek i pieniądze oraz okazało się, że jego syn Jericho żyje. W najbliższym czasie czeka go również spotkanie z córką Rose, Harley Quinn, Batmanem i własnym ojcem.

Założeniem Daniela było odrzucenie całego bagażu przeszłości tej postaci - zburzenie jej, by móc ją odbudować od nowa. Deathstroke będzie musiał od nowa zdobyć pieniądze i wszelkie środki oraz uporać się z rodzinnymi sprawami. Teraz Slade jest w sytuacji, w jakiej nie był od dawna - bezbronny, nie mogący zaufać nikomu. Jedyne, co mu zostało to rodzina i będzie o nią walczył. W serii będzie jeszcze więcej zmian, jeszcze więcej akcji i brutalności - zapewnia scenarzysta/rysownik. Bronze Tiger i Lady Shiva odegrają duże role w nadchodzących zeszytach. Prócz epickiej bitwy z Mrocznym Rycerzem w Gotham City, Deathstroke zmierzy się też z Teen Titans. Więcej.

*Tomasi i Kubert o one-shocie ROBIN RISES: ALPHA - klik oraz klik.
*Po wielu latach Pat Broderick powraca do DC Comics. Plotki głoszą, że być może artysta ten będzie rysował nowy miesięcznik z Latarnikami, który miałby wystartować po zakończeniu Convergence.
 
*Sean Ryan ma zamiar na dłużej zakotwiczyć w branży komiksowej i podoba mu się pisanie złych postaci, gdyż zawsze można pokazać ich lepszą, ludzką stroną. Scenarzysta NEW SUICIDE SQUAD nic nie wie o ewentualnych komiksowych tie-inach do zapowiedzianego filmu. Ma własne plany dotyczące serii i nie chciałby w przyszłości dołączać do zespołu np. Jokera, który drastycznie wywróciłby do góry nogami wszystkie wcześniejsze założenia. Nie można go okiełznać nawet wszczepiając mu pod skórę nano bombę, a już taki Reverse-Flash jest bardziej podatny na manipulacje.


Amanda Waller znów została „posadzona za biurko”, a ustanowienie Vica Sage’a jej zwierzchnikiem dodaje tylko pikanterii całej sytuacji, z której Waller nie jest delikatnie mówiąc zadowolona. Jeremy Roberts nie wróci już do ilustrowania serii. 

*Karl Kerschl o swojej fascynacji anime i niezwykłej technice rysowania, którą prezentuje co miesiąc na łamach GOTHAM ACADEMY – klik.

*Brat oraz szwagierka Norma Breyfogle’a rozpoczęli zbiórkę funduszy na pokrycie kosztów rehabilitacji 54-letniego artysty, który w wyniku niedawnego wylewu krwi do mózgu ma sparaliżowaną całą lewą stronę ciała (a jest leworęczny). Norm nie ma żadnego ubezpieczenia zdrowotnego, a wszelkie oszczędności wystarczą jedynie na pokrycie kosztów pobytu w szpitalu. Norm Breyfogle jest przez wielu uważany za jednego z najlepszych rysowników Batmana w historii, a złotymi zgłoskami zapisał się głównie na przełomie lat 80-tych i 90-tych tworząc na łamach serii BATMAN, DETECTIVE COMICS oraz ROBIN. Trzymamy kciuki za szybki i pełny powrót do zdrowia mając nadzieję, że jeszcze kiedyś wróci do ilustrowania komiksów.

*28 stycznia ukaże się nowy darmowy przewodnik po wydaniach zbiorczych DC, który zawierać będzie polecane przez wydawnictwo pozycje wraz z chronologią ich czytania. Okładkę w wykonaniu Francisa Manapula możecie zobaczyć poniżej,


*Warianty okładkowe do BATMAN #38 autorstwa Andy’ego Kuberta oraz EFFIGY #1 w wykonaniu Andrew Robinsona znajdziecie w tym miejscu.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.

*24 grudnia w USA ukazały się:
Aquaman #37,
Arkham Manor #3,
Batman '66 #18,
Batman Annual #3,
Batman Arkham Origins HC,
Batman Eternal #38,
Bodies #6 (z 8),
Catwoman Annual #2,
Dead Boy Detectives #12,
Deathstroke #3,
Earth 2 World's End #12,
The Flash #37,
Gotham By Midnight #2,
Grayson Annual #1,
Green Lantern Annual #3,
Green Lantern Lights Out TP,
Harley Quinn #13,
He-Man The Eternity War #1,
Infinity Man And The Forever People #6,
Injustice Gods Among Us Year Three #6,
Justice League Dark #37,
Larfleeze Volume 2 The Face Of Greed TP,
Lucifer Volume 5 TP,
The New 52 Futures End #34,
Red Hood And The Outlaws Annual #2,
Red Lanterns #37,
Robin Rises Alpha #1,
Secret Origins #8,
Sensation Comics Featuring Wonder Woman #5,
Showcase Presents The Legion Of Super-Heroes Volume 5 TP,
Sinestro #8,
Star-Spangled War Stories Featuring G.I. Zombie #5,
Superman #37,
Superman Action Comics Volume 4 Hybrid TP,
Superman Action Comics Volume 5 What Lies Beneath HC,
Superman Wonder Woman #14,
Tales Of The Batman Len Wein HC,
Twilight TP.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz