sobota, 20 grudnia 2014

CBN: Comic Book News #11

 
Ostatni przed Świętami pakiet komiksowych newsów przygotowany jak zwykle przez dynamiczny duet Dawid and Damian jest już do Waszej dyspozycji. Zapraszamy do lektury!

*Batman i Joker w tym samym budynku, obaj w przebraniach i z własnymi planami...a żaden z nich nie wie o drugim. To wszystko w serii ARKHAM MANOR, której finał będzie miał miejsce w marcu. SPOJLERY.


Batman w przebraniu Jacka Shawa udaje jednego z pacjentów by rozpracować mordercę, który zabija innych więźniów. Z kolei pracownik Arkham, Eric Border to tak naprawdę Joker - o czym wiedzą czytelnicy, ale nie ma pojęcia żadna postać w serii.
Border ma wpływ na jednego z pacjentów Arkham Manor, który w przyszłości może zostać z czytelnikami dłużej jako nowy bat-złoczyńca. Więcej.

*W BATMAN AND ROBIN Mroczny Rycerz zapuścił się aż na Apokalips by wskrzesić swojego syna. W tym tygodniu Bats zmierzył się z samym Darkseidem. Batman ma na sobie specjalną zbroję stworzoną przez Justice League, daje mu ona potężną siłę, ale jednocześnie powoli pozbawia energii życiowej.

Tomasi wyjaśnił, że sarkofag Robina został doładowany energią. Talia, jego matka miała fragment Chaos Shard, którym lata zasilała swą wyspę. Użyła go również by przyspieszyć dorastanie Damiana. Także Damian ma w sobie energie chaosu. Kalibak, syn Darkseida chce wyssać te energię i wraz z resztą naładować broń zdolną niszczyć planety i absorbować ich siłę życiową. Tymczasem Darkseid wciąż dochodzi do siebie po starciu z Ligą sprzed 5 lat.

*Donna Troy wreszcie zalicza swój debiut w ramach New 52, a ma to miejsce pod koniec WONDER WOMAN #37 – klik. Kobieta wyłania się z wnętrza magicznego kotła w wyniku zaklęcia pewnego złego czarownika. Wszystko wskazuje na to, że tym razem Donna będzie stać po ciemnej stronie mocy i będzie rywalką Diany w bitwie o sprawowanie władzy nad Amazonkami.

*Stwór widoczny pod koniec ACTION COMICS #37 to nowa wersja Ultra-Humanite, czyli pierwszego w historii przeciwnika, z jakim Superman walczył podczas Złotej Ery. Kolejne numery serii pokażą, kim lub czym tak naprawdę jest ta dziwaczna, człekokształtna istota, która opanowała Smallville.


Jeszcze przed Convergence Greg Pak skupi się bardziej na Lanie, Steelu oraz Hiro, a jednocześnie scenarzysta potwierdza, że po zakończeniu Convergence pozostanie na swoim stanowisku.

*Twórcy serii BATGIRL przepraszają czytelników za zrobienie z postaci Daggera Type’a transwestyty, co wywołało lawinę krytyki i duży niesmak wśród fanów tego tytułu. Szczegóły.

*Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie powrotu Damiana Wayne’a obdarzonego supermocami, to DC rozwiewa wszelkie spekulacje i w zeszytach z kończącego się tygodnia prezentuje grafikę przedstawiającą zmartwychwstałego Robina w akcji – klik.

*Kim jest tajemniczy Wonderstar i co go łączy z Supermanem oraz Wonder Woman? Na to pytanie dostaniemy odpowiedź już pod koniec SUPERMAN/WONDER WOMAN #14. Numer ten będzie przepełniony akcją, a relacje pomiędzy Clarkiem oraz Dianą drastycznie się zmienią. Wkrótce na łamach serii zawita Magog, pewna postać związana z przeszłością WW, plus gościnne występy wielu zloczyńców. Wszyscy oni razem z Wonderstarem będą częścią arcu, który rozpoczął się wraz z #13 i zakończy na #17. Magog z New 52 będzie przypominał tego z Kingdom Come, ale jednocześnie będzie to pod wieloma względami zupełnie nowa postać.


Major Disaster oraz Atomic Skull wykonują rozkazy kogoś znacznie potężniejszego, kogo poznamy wkrótce. Wszystkie elementy układanki stworzą jedną logiczną całość wiosną przyszłego roku. Nie ma żadnych planów związanych z narodzinami dziecka Clarka i Diany.

*Matt Wagner na temat serii DJANGO/ZORRO tuż po ukazaniu się drugiego numeru tego komiksu – klik.

*W środę był osobny pełen spojlerów news, teraz zaś wywiad, w którym Peter Tomasi opowiada o wydarzeniach w ostatnim numerze BATMAN AND ROBIN - klik.
*W minionym tygodniu artysta Norm Breyfogle trafił do szpitala, gdzie przebywa do tej pory. Przyczyną był udar mózgu. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

*Główny edytor odpowiadający za wszystkie serie należące do „rodziny Batmana” jednak zmienił swoje pierwotne zdanie i ostatecznie w przyszłym roku przeniesie się wraz z pozostałymi członkami DC Comics na zachodnie wybrzeże. 

*Cameron Stewart o ponownej współpracy z Grantem Morrisonem i przedstawieniu na łamach serii MULTIVERSITY Captaina Marvela z Ziemi-5 – klik.

*Do wczoraj poprzez stronę Loot Crate można było zamawiać ekskluzywne wydanie komiksu BATMAN #36 wydanego oryginalnie w listopadzie, który wkrótce ukaże się ze specjalną okładką autorstwa Grega Capullo, dostęp do trzech pierwszych cyfrowych numerów serii BATMAN: ARKHAM UNHINGED a także figurkę z linii DC Comics Funko POP!

*Egmont zapowiedzi komiksów z nowego uniwersum DC poda później niż planowano. Do końca stycznia poznamy plany wydawnicze wobec tej linii w Polsce.

*W 2009 napisałem (ja-Damian) artykuł do NOWEJ FANTASTYKI na 70-lecie Batmana. Tekst możecie przeczytać tutaj.
*Zmiany w zeszytach DC - klik.

*Przykładowe plansze z komiksów z tego tygodnia.

*17 grudnia w USA ukazały się:
Arrow Season 2.5 #3,
Authority Volume 2 TP,
Batgirl Volume 4 Wanted TP,
Batgirl Volume 5 Deadline HC,
Batman #37,
Batman And Robin #37,
Batman And Robin Volume 5 The Big Burn HC,
Batman Eternal #37,
Batman Kelley Jones Gallery Edition HC,
Batman Superman #17,
Batwoman #37,
Catwoman #37,
DMZ Deluxe Edition Volume 3 HC,
Earth 2 World's End #11,
Fables #147,
Futures End Five Years Later Omnibus HC,
Green Lantern New Guardians #37, $2.99
Identity Crisis Tenth Anniversary Edition HC,
Infinite Crisis The Fight For The Multiverse #6,
Justice League #37,
The Kitchen #2 (z 8),
Multiversity Thunderworld #1,
The New 52 Futures End #33, $2.99
Red Hood And The Outlaws #37, $2.99
Sandman Overture #4 (z 6),
Smallville Season 11 Continuity #1 (z 4),
Spectre Volume 2 The Wrath Of God TP,
Supergirl #37,
Superman Batman Volume 2 TP,
Swamp Thing Volume 5 The Killing Field TP,
Teen Titans #5,
Teen Titans Go #7,
Trinity Of Sin #3,
Wonder Woman #37.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz