sobota, 6 grudnia 2014

CBN: Comic Book News #9

Wasi ulubieni newsmani Dawid i Damian przeczesali Internet wzdłuż i wszerz, oto co udało im się znaleźć tym razem:

*Scenarzysta Ron Marz oraz rysownik Cully Hamner to dwaj weterani, którzy odpowiadają za pierwszą historię w przywróconej do życia cyfrowej serii LEGENDS OF THE DARK KNIGHT. Rywalem Mrocznego Rycerza w trzyczęściowej historii Nevermore jest szalony Edgar Alan Poe. Kolejny, dwuczęściowy arc rozpocznie się 2 stycznia, a stworzą go J. Torres oraz Matthew Clark.

*Zapowiedź THE MULTIVERSITY GUIDEBOOK, który ukaże się pod koniec stycznia – klik.


*Scenarzysta Ollie Masters podzielił się swoimi refleksjami na temat pierwszego numeru serii THE KITCHEN. Gdy gangsterzy Jimmy, Johny oraz Rob trafiają do więzienia, wtedy interesy przejmują ich żony. To właśnie one stają się głównymi bohaterkami „Piekielnej Kuchni”. Kath czuje, że ma coś do udowodnienia i oczekuje od innych takiego samego respektu, jaki ci mieli do jej męża. Niestety szybko dowiaduje się, że to nie takie proste i oczywiste. Raven jest najinteligentniejsza z całej trójki. Wkrótce przekona się, że pasuje do gangsterskiego światka znacznie lepiej, niż mogłoby się wydawać.


Angie pozostaje na razie w cieniu swoich koleżanek, które mają znacznie silniejsze osobowości. Nadejdzie jednak taki moment, że kobieta pokaże wszystkim, że jest prawdziwym badassem. Więcej.

*DC ujawniło trzy nowe warianty okładkowe na styczeń. Wśród nich są ACTION COMICS #38 stworzona przez Jae Lee, FABLES: THE WOLF AMONG US #1 Tommy’ego Lee Edwardsa oraz Rod Reis i jego okładka do JUSTICE LEAGUE UNITED #8.

*Scenarzysta J. Caleb Mozzocco widząc warianty okładkowe z lutego, na których króluje Harley Quinn postanowił stworzyć nowe zapowiedzi opisujące komiksy ACTION COMICS #39, DETECTIVE COMICS #39 oraz WONDER WOMAN #39. Opisy znajdziecie tutaj.

Scenarzysta uwzględnił obecność Harley w każdym z tych numerów. Co ciekawe niedawno rozważano w DC wypuszczenie nowego tytułu z Harley Quinn w roli głównej i kto wie, czy takim pomysłem Mozzocco nie ustawił się w dobrej pozycji do objęcia funkcji scenarzysty ewentualnej nowej serii.

*Rysownik Scott Kowalchuk jest uradowany mogąc rysować dwuczęściową historię w ramach BATMAN 66’, to spełnienie jego wielkiego marzenia. King Tut będzie głównym złoczyńcą w tej historii, a uwolniony przez niego wirus zamieniać będzie mieszkańców Gotham w zombie. Swoją rolę odegra również Bookworm. Więcej szczegółów wywiadu z artystą i jego refleksje związane z kultowym serialem TV znajdziecie tutaj.

*Kilka dni temu mogliście przeczytać osobnego posta o SECRET SIX. Jeśli wciąż Wam mało, to kolejne wywiady z Gail Simone znajdziecie tutaj i tu.

*Niestey Charles Soule kończy swą współpracę z DC na rzecz ekskluzywnego kontraktu z Marvelem. Od stycznia RED LANTERNS z jego rąk przejmie Landry Walker. Warstwą graficzną będzie zajmował się Jim Calafiore.
Seria w rękach nowego scenarzysty jeszcze bardziej skupi się na Guyu Gardnerze, który wciąż pozostanie Czerwonym Latarnikiem. Gardner od zawsze uważał się za bohatera. Jednakże ostatnie wydarzenia sprawiły, że zaczął w to wątpić.

Przynajmniej na razie nie dojdzie do odrodzenia Czerwonego Korpusu. Simona Baza również nie zobaczymy w serii w najbliższym czasie. Scenarzysta chce zgłębić naturę czerwonego światła i naturę energii gniewu.

*Dan DiDio o CONVERGENCE - klik.

*Wszystkie dotychczasowe zapowiedzi COVERGENCE w jednym linku - klik.
*Wieść niesie, że rysownik i dyrektor generalny Top Cow Productions, Marc Silvestri po CONVERGENCE ma współpracować z DC. Nie wiadomo o jaki dokładnie komiks chodzi, ale na pewno będzie to miesięcznik i na pewno z Batmanem w roli głównej.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.

*3 grudnia w USA ukazały się:
Action Comics #37,
Aquaman And The Others #8,
Batman Essentials Batman Hush #1,
Batman Eternal #35,
Batman The Jiro Kuwata Batmanga Volume 1 TP,
Detective Comics #37,
Earth 2 #29,
Earth 2 World's End #9,
Fairest #32,
The Flash Season Zero #3,
Gotham Academy #3,
Grayson #5,
Green Arrow #37,
Green Lantern #37,
Hinterkind #13,
Injustice Gods Among Us Year Three #5,
Justice League 3000 #12,
Lobo #3,
Marshal Law TP,
The Movement Volume 2 Fighting For The Future TP,
The Names #4 (z 9),
The New 52 Futures End #31,
The New 52 Futures End Volume 1,
Nightwing Volume 1 Bludhaven TP,
Pride Of Baghdad Deluxe Edition HC,
Red Lanterns Volume 5 Atrocities TP,
Secret Six #1,
Sinestro #7,
Swamp Thing #37,
Wolf Moon #1 (z 6).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz