poniedziałek, 8 grudnia 2014

Gotham Gazette #9

Korzystając z przerwy zimowej nadrabiamy easter eggi z serialu GOTHAM. Tym razem na tapecie znajduje się odcinek dziewiąty, w którym debiutuje młody Harvey Dent. Czy twórcy serialu umieścili w epizodzie jakieś ciekawe smaczki dla fanów komiksów? Niestety niewiele.
Więzienie Blackgate
To dość ironiczne, że to znane z komiksów miejsce po raz pierwszy dostaje tak znaczącą rolę w serialu w epizodzie, w którym pojawia się Harvey Dent. Co w tym ironicznego? Otóż cofnijmy się pamięcią do filmu THE DARK KNIGHT, gdzie ambitny prokurator wprowadził prawo, przenoszące najbardziej agresywnych pacjentów Arkham właśnie do Blackgate. Jak dobrze pamiętacie, nie skończyło się to dla niego najlepiej.
Two-Face: Geneza
Twórcom GOTHAM jednego zarzucić nie można - braku bezpośredniości. Sposób w jaki mówią do nas "HARVEY DENT BĘDZIE TWO-FACEM" przypomina delikatny rzut encyklopedią w twarz. Co tym razem można było zaobserwować? Charakterystyczną monetę, niekontrolowany wybuch szału prokuratora i przede wszystkim sceny, w których Dent stoi w takim świetle, które zakrywa cieniem pół jego twarzy. Subtelność: level GOTHAM

Lovecraft
Być może Was to zdziwi, ale tu wcale nie pojawia się nawiązanie do słynnego pisarza horrorów, ale do postaci Dr. Lovecrafta. Należał on do grupy złoczyńców korumpujących pracowników wielkich firm. Pewnego dnia na ich drodze stanęli członkowie Justice League i krótka kariera przestępcza tej ekipy dobiegła końca.

I na dziś to wszystko. Już wkrótce zajmę się półfinałem sezonu.

2 komentarze:

 1. Co raz bardziej boje się, że Gotham będzie tym samym, czym było Smallville. W serialu pojawiają się przestępcy z komiksów, ok.20 lat przed debiutem Batmana. Rozumiem, tylko wątek młodego Penguina, a tak to trochę mnie to przeraża.
  Gordon powstrzyma wszystkich bat-wrogów, zanim ten powstanie.
  Jak w Smallville:
  - Clark spotkał innych superbohaterów,
  - Pokonał Doomsdaya,
  - Został członkiem Justice League,
  - Pokonał większość swoich znanych wrogów (Brainiac, Zod, Lex Luthor, Parasite, Silver Banshee),
  - Pokonał DARKSEIDA...
  ... i dopiero po tym wszystkim został Supermanem....
  Boje się...

  OdpowiedzUsuń
 2. haha "subtelność" level Gotham" :D Trafne, chociaż przypadek Denta wciąż nie ma nawet startu do Ivy ocierającej się o liście :D

  OdpowiedzUsuń