poniedziałek, 1 grudnia 2014

Smaczki z ARROW #7

Jako że na czas crossoveru pomiędzy serialami ARROW oraz THE FLASH rubrykę tę przejmie Damian, zostałem zobligowany do nadrobienia zaległości. Dziś więc zadanie swoje wykonuję i prezentuję Wam easter eggi z siódmego epizodu trzeciej serii przygód Olivera Queena.

Ray Palmer - hop-siup
Pomijając już trzyletnią tradycję przedstawiania niemal każdego męskiego członka obsady bez koszulki, w przypadku Ray'a Palmera rzuca się w oczy także ćwiczenie, które wykonuje. Nawet jeśli tym razem wyglądało ono dość nieporadnie, podciągnięcie z podrzutem (czy jak to się nazywa?) jest niejako znakiem rozpoznawczym serialu, ponieważ w pierwszym i drugim sezonie bardzo chętnie wykonywał je Stephen Amell.
Ray Palmer - niebieska suknia
To już takie moje luźne skojarzenie, ale nie umiem powstrzymać się od wrażenia, że niebieski kolor sukni, którą Ray dał Felicity nie jest dziełem przypadku. Już kilkukrotnie w tym sezonie serialu pojawiło się nawiązanie do koloru, który zdobi główną część kostiumu Atoma, jak chociażby wspomniana niegdyś zmiana logo Queen Consolidated z zielonego właśnie na niebieski.

Ray Palmer - przemowa
Podczas krótkiej przemowy Palmera do udziałowców jego firmy, każde słowo jakie wymawia bohater to bardziej przyjazna wersja tekstu, który pojawia się na początku każdego epizodu tego sezonu ARROW. Ponadto rzuca się w oczy, iż kolejne zaprezentowane nowe logo stylizowane jest na atom. Trudno podejrzewać twórców o przypadkowość.
Ray Palmer - egzoszkielet
Pod koniec odcinka widzimy plany budowy egzoszkieletu o roboczej nazwie A.T.O.M. Myślę że już bardziej bezpośrednio zaspoilerować przyszłość Ray'a Palmera się już po prostu nie dało.

Sherwood Florist
Taki adres spotkania Arrowa z Cupid pada w trakcie odcinka. Przypadek? Skądże znowu. W komiksach pod tym adresem mieszkali Oliver Queen i Dinah Lance.
Soultaker
Pierwsza wspólna akcja Olivera oraz Tatsu kończy się efektownie, ponieważ kobieta wycina w pień mafiozów za pomocą miecza. W komiksach jest to jej podstawowa broń, a zapowiedź większego otwarcia serialu na nadnaturalne zjawiska każe zastanowić się nad tym, czy nie byliśmy właśnie telewizyjnego debiutu Soultakera - magicznego miecza Katany.
"Last girl they had"
Ostatni easter egg odnosi się do Harley Quinn. Gdy Cupid trafia w szeregi Suicide Squad, Diggle stwierdza iż dowiedział się, że zakochana w Oliverze kobieta jest jeszcze bardziej szalona od ostatniej kobiety, która tam była. Chodzi oczywiście o Harley Quinn, która zaliczyła malutkie cameo w końcówce drugiego sezonu. Zastanawia jednak użyty czas przeszły. Czyżby antybohaterce udało się jakoś zbiec z więzienia A.R.G.U.S.?

Na dziś to tyle, kolejną odsłonę "Smaczków" wyczekujcie tuż po emisji crossovera z THE FLASH.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz