sobota, 15 listopada 2014

CBN: Comic Book News #6

Niestrudzony Dawid, czyli jeden z Waszych dwóch ulubionych newsmanów sięgnął tam, gdzie wzrok normalnego śmiertelnika nie sięga i wyłuskał specjalnie dla Was najbardziej wartościowe komiksowe informacje, jakie ukazały się w ostatnich dniach. No to jedziemy po kolei.

*Jeff Parker bardzo płynnie przejął pałeczkę po Geoffie Johnsie i udanie kontynuuje pisanie przygód władcy podwodnego królestwa. Teraz stwierdził jednak, że nadszedł czas na odciśnięcie swojego wyraźnego piętna na serii AQUAMAN, a wszystko za sprawą rozpoczętej niedawno historii The Maelstrom. W poprzednich numerach Parker starał się przybliżyć czytelnikowi problemy nowoczesnej Atlantydy i bardziej zintegrować to miejsce z resztą DC Universe. Wkrótce zobaczymy również historię z Atlantydą znajdującą się na powierzchni. Aquaman jest potężnym władcą pod powierzchnią wody, ale sprawdza się równie dobrze jako „władca plaży”. 
Mera odegra istotna rolę w The Maelstrom, gdzie nietypowo dla siebie będzie pełniła rolę „chłodnej głowy”. Arthur wyruszy w podróż w poszukiwaniu prawdy na temat własnej matki, w tym odpowiedzi związane z jej śmiercią. Po drodze spotka inne postacie z DCU i zawiąże kilka niespodziewanych sojuszy. Gościnnie pojawią się Martian Manhunter oraz Grodd. Poznamy też nowe fakty dotyczące sposobu funkcjonowania Atlantydy i samego głównego bohatera.

*Członkowie Nastoletnich Tytanów są aktualnie na różnych etapach swojego rozwoju. Red Robin jest z nich najbardziej doświadczony w byciu superhero, czego nie omieszka co jakiś czas podkreślać, a to nie zawszy powoduje pozytywne reakcje wśród pozostałych. Wonder Girl czuje się z kolei coraz bardziej zaszufladkowana jako dyżurny mięśniak w drużynie, a Bunker cały czas uczy się bycia superbohaterem. Związek pomiędzy laboratoriami S.T.A.R. a Tytanami nie zakończy się w momencie pokonania wspólnego wroga. Manchester Black oraz Josiah Power mają wizję współpracy z nastoletnimi herosami. Black nie będzie wrogiem, a bardziej przyjacielem zespołu. W TEEN TITANS #4 dowiemy się więcej na temat tego, co łączy Manchestera z Algorithm. Will Pfeifer tworząc groźnego przeciwnika dla Tytanów bazował na postaci Ladytron i chciał tym samym, aby ktoś poważnie wstrząsnął światem nastolatków i sprawił, że wrócą z tego doświadczenia mocniejsi fizycznie oraz psychicznie.
Tanya Spears pojawi się wkrótce na łamach serii. Nowa Power Girl będzie kompletnie inna od Karen Starr i jako najinteligentniejsza nastolatka na świecie wniesie dużo do zespołu. Przy okazji będzie trzymać się początkowo blisko Wonder Girl i spróbuje przy jej pomocy dowiedzieć się wszystkiego na temat Tytanów. W okolicach #8 rozpocznie się crossover z innym zespołem superbohaterów. Wszystko przez kogoś, kto będzie chciał porządnie namieszać w drużynie Tytanów. Część dotychczasowych twarzy zniknie ze sceny i zastąpią je zupełnie nowe. Wkrótce młodych herosów czeka też zmierzenie się z publiką, która zamiast jak do tej pory ich uwielbiać zrobi z nich wrogów numer jeden.

*Wally West z przyszłości wprawdzie zginął, ale jeszcze spotkamy go na łamach serii THE FLASH. Tymczasem 12-letni Wally z teraźniejszości, który jeszcze nie jest powiązany ze Speed Force odegra wkrótce dużą rolę w historii pisanej przez Van Jensena oraz Vendittiego. Scenarzyści chcą przedstawić szczegółowo od początku relacje nastolatka z Barrym oraz Iris i to, jak wszystkie elementy układanki stworzą jedną logiczną całość.
W kolejnym arcu zobaczymy nowych złoczyńców, a następni w kolejności do zaprezentowania w komiksie są dobrze znani wszystkim Rogues. Więcej na temat serii znajdziecie w wywiadzie z twórcami, który znajduje się tutaj.

*Van Jensen i Bernard Chang na temat wydarzeń w GREEN LANTERN CORPS #36 (John Stewart w nowej odsłonie) - SPOJLERY!!! - klik.

*Po Flashu czas na Harley. Otóż luty w DC stać będzie pod znakiem Harley Quinn. Właśnie ta postać gościć będzie na 22 alternatywnych okładkach, które ukażą się w drugim miesiącu przyszłego roku. Kilka takich okładek możecie już zobaczyć tutaj, tutaj oraz w tym miejscu.

*Uległy zmianie okładki BATMAN: ETERNAL #33 oraz THE NEW 52: FUTURES END #29 i JUSTICE LEAGUE #36. Ten numer JL mieli narysować Ivan Reis i Joe Prado, a zrobił to Jason Fabok. Nie Brad Walker i Andrew Hennessey są odpowiedzialni za ilustracje do GREEN LANTERN: NEW GUARDIANS #36, ale Diogenes Neves i Deering.

*W tym miejscu natomiast znajdziecie warianty okładek do trzech komiksów, które ukażą się w grudniu. Są to HARLEY QUINN HOLIDAY SPECIAL #1, BATGIRL #37 oraz JUSTICE LEAGUE UNITED #7.

*Zapowiedzi DC na luty ukażą się w przyszłym tygodniu, ale już teraz poinformowano o jednym z nowych tytułów, który będzie można przeczytać w lutym. SUICIDERS autorstwa Lee Bermejo (scenariusz jak i rysunki) to postapokaliptyczna opowieść skierowana do dorosłego czytelnika. 
W mieście New Angeles zabijanie nie jest przestępstwem, to powszechna rozrywka. W wyniku kataklizmu, jaki dotknął swego czasu zachodnie wybrzeże, Los Angeles zamieniło się w ruinę, a rząd USA odwrócił się od mieszkańców plecami. Zdani tylko na siebie mieszkańcy LA zamienili przetrwanie na oryginalne sportowe zawody. Trzydzieści lat później powstaje pomysł na krwawe reality show zatytułowane Suiciders, gdzie umiejętności poszczególnych śmiałków testowane są przez zaawansowane technologicznie przeszkody. Uczestnicy wspomagają się również nowinkami technologicznymi oraz narkotykami, a wyniki stosowania tych zabiegów są tak samo niewiarygodne, jak i przerażające. Postapokaliptyczne New Angeles to bez dwóch zdań  mroczne, krwawe i przesiąknięte brutalnością miejsce.

*Scenarzysta Brian Q. Miller oraz artystka Cat Staggs o finale SMALLVILLE, który jest zwieńczeniem wszystkich jedenastu sezonów (dziesięciu jako serial TV i jednego w formie komiksu) - klik.

*Jak można zobaczyć w najnowszych komiksach DC wydanych w tym tygodniu, pojawienie się w JUSTICE LEAGUE 3000 Boostera Golda oraz Blue Beetle’a nie oznacza wcale, że obaj dołączą do Ligi Sprawiedliwości. Wręcz przeciwnie, zanosi się na konfrontację nowi versus starzy.

*SUPER HERO MAGAZYN #2 już w sieci - klik.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.

*12 listopada w USA ukazały się:
Arrow Season 2.5 #2,
Batgirl #36,
Batman #36,
Batman Adventures Volume 1 TP,
Batman Eternal #32,
Batman Superman Volume 1 Cross World TP,
Batman Superman Volume 2 Game Over HC,
Coffin Hill #13,
Constantine #19,
Earth 2 World's End #6,
FBP Federal Bureau Of Physics #15,
Green Lantern Corps #36,
Justice League United #6,
Kitchen #1 (z 8),
Klarion #2,
The New 52 Futures End #28, $2.99
New Suicide Squad #4
Smallville Season 11 Chaos #4 (z 4),
Worlds' Finest #28.

1 komentarz: