czwartek, 13 listopada 2014

Nowa twarz Jokera

Wszem i wobec wiadomo już, że "wielkim złym" w historii Endgame jest Joker. W BATMAN, #35 kontrolowana przez niego Justice League zaatakowała Mrocznego Rycerza. W najnowszym 36 numerze doszło do starcia Batman vs Superman, a także spotkania Batsa z Jokerem.

W rozwinięciu znajdziecie SPOJLERY z #36 oraz grafiki przedstawiające nowy wygląd klauna. W ramach zajawki fragment jednego z rysunków, gdzie Pan J trzyma  w rękach swoją starą twarz:
Przypominam o SPOJLERACH w dalszej części newsa!

 
Pracownik Azylu Arkham i sojusznik Batmana (przedstawiony w BATMAN ANNUAL #2) Eric Border to Joker! Pod samym nosem Mrocznego Rycerza planował jego zgubę. Postać Bordera od początku była przez Snydera planowana jako Joker.
Fakt, że Joker jest w posiadaniu swojej dawnej, gnijącej twarzy rodzi pytanie: jak ją odzyskał? Joker's Daughter po tym, jak ją znalazła po pewnym czasie udała się do Dollmakera. To postać, który pierwotnie odcięła tę skórę Jokerowi w DETECTIVE COMICS #1. Dollmaker przyszył starą twarz klauna do twarzy kobiety! Snyder odpowiedział, że dowiemy się, jak Joker ją odzyskał, ale nie na łamach serii BATMAN. Prawdopodobnie w BATMAN: ETERNAL, choć Snyder tego nie potwierdził.

Scenarzysta bał się, że czytelnicy odgadną, że Endgame będzie historią z Jokerem i że szaleniec podszywa się pod pracownika Azylu. Ponieważ akcja historii dzieje się po wydarzeniach z ETERNAL w serii ARKHAM MANOR zobaczymy "Erica Bordera", jako pracownika zakładu. Jest on tam jedną z ważniejszych postaci! Czytelnicy, jako jedyni będą teraz wiedzieć, że tak naprawdę to Joker, mając tym samym dodatkowy bonus z lektury. Podobnie przeglądając starsze komiksy możemy znaleźć delikatne wskazówki i potwierdzenie, że po zakończeniu  Death of the Family był cały czas w pobliżu i naprawdę to on zostawił notkę kobiecie tytułującej się mianem Joker's Daughter w one-shocie z jej udziałem. Był też w BATMAN #34, gdzie pomagał Batsowi.
W którymś z kolejnych numerów dowiemy się więcej na temat tego, co porabiał Joker w ostatnich miesiącach i jak dokładnie zdobył nową twarz. Jego nowy wygląd ma w sobie trochę klasyki, ale brak w nim komizmu. Zrezygnowano z fioletowego garnituru na rzecz czarnego. Jego gadżety również będą w tym kolorze, nadającego mu bardziej pogrzebowy wygląd. Włosy są krótsze, spojrzenie wciąż niebezpieczne i szalone, uśmiech bardzo szeroki z bardziej widocznymi dziąsłami, dolna szczęka i nos bardziej "klaunowate", skóra twarzy się marszczy - jakby była za mocno rozciągnięta. Wygląda, jak ktoś, kto może obserwować z ukrycia, kto czai się w cieniu, pod twoim łóżkiem, prawdziwy koszmar. Błazeński Książę Zbrodni na pewno jest jokerowaty, ale zresetowany, wyglądający młodziej.

Obecny Joker pokaże Batmanowi, że ten nic o nim nie wie, za to on wie o nietoperzu wszystko. Gierki się skończyły, to ostateczna rozgrywka, wszystko spłonie, nie ma już miłości, jest tylko nienawiść. Największym żartem wg Jokera jest myślenie, że życie ma sens, zamierza pokazać Batmanowi puentę tego kawału. 
Damex

3 komentarze:

  1. Dla mnie Joker na tym pierwszym zdjęciu wygląda jak Bruce w Zero Year.

    OdpowiedzUsuń
  2. Postacie męskie w wykonaniu Capullo w ogóle cierpią na syndrom identycznych twarzy. Główną różnicą są fryzury...

    OdpowiedzUsuń