sobota, 29 listopada 2014

CBN: Comic Book News #8

Miniony tydzień nie był szczególnie bogaty w ciekawe newsy komiksowe, ale Dawid i Damian wszystko co było wartościowe tradycyjnie wyselekcjonowali i zebrali dla Waszej wygody w jednym miejscu.

*Jeff Parker pisząc kolejne odsłony BATMAN 66’ ma o tyle dobrze, że nie jest ograniczony żadnym budżetem, jak to było w przypadku serialu, a jedynie własną wyobraźnią. Jeff za każdym razem wyobraża sobie, jak w danej sytuacji zachowałby się Adam West i jego partner, przez co łatwiej przełożyć mu konkretne odcinki na klimat lat 60-tych. W kolejnych epizodach zobaczymy Arkham Institute, czyli Arkham Asylum w jaśniejszych barwach i w lżejszym wydaniu. Będzie tez więcej historii z udziałem Batgirl. Więcej

*Ben Templesmith należy do grona zaszufladkowanych ilustratorów, którzy pracują w ściśle określonych warunkach, w ściśle wytyczonych klimatach i tylko prośba ze strony DC skłoniła go do pracy nad serią GOTHAM BY MIDNIGHT. Artysta na razie ma kontrakt na pierwszych pięć numerów i nie wiadomo co będzie dalej. Ben nie ukrywa, że nie jest typem rysownika, który musi dostarczać kolejne plansze miesiąc w miesiąc i tworząc konkretne postacie mieć w głowie to, jak wyglądają i zachowują się one w innych tytułach ze świata DC. Batman Templesmitha ma długie uszy, gdyż artysta wychował się na pracach Kelleya Jonesa. Więcej na temat warsztatu artysty i jego wrażeń związanych z GOTHAM BY MIDNIGHT znajdziecie tutaj.

*Aquaman zmaga się z problemem przynależności do dwóch światów jednocześnie, tego pod wodą, gdzie jest królem i tego nad wodą, gdzie należy do Ligi Sprawiedliwości. Obecność Daniela Evansa oraz Stephena Shina pomaga ukazaniu potęgi Atlantydy. Arthur ma swoje własne powody zabierając kontrowersyjnych gości do własnego królestwa.


Rewelacje na temat Atlanny poważnie zatrzęsą serią i dadzą pole do masy różnych możliwości poprowadzenia scenariusza. Grodd posiada pewne istotne dla Aquamana informacje. Od tej pory aż do kwietnia ujawnionych zostanie wiele tajemnic i główne postacie serii AQUAMAN czekają spore zmiany.
*Najnowszy numer serii FLASH, a konkretnie #36 dedykowany został zmarłemu w zeszłym miesiącu rysownikowi Andre Coelho. Brazylijski artysta odszedł w wieku zaledwie 35 lat, a jego ostatnie prace zobaczyć można właśnie we współtworzonym z Brettem Boothem FLASH #36 – klik.

*Lex Luthor ze świata Gaslight, który zadebiutował na łamach serii INFINITE CRISIS: FIGHT FOR THE UNIVERSE to nowa wersja starego złoczyńcy, naukowego geniusza myślącego tylko o sobie.


Dołączenie tej pochodzącej z czasów wiktoriańskich postaci do zespołu złożonego z różnych superbohaterów miało na celu urozmaicenie serii. Czas pokaże, czy Luthor jest tą dobrą, czy też negatywną postacią, oraz czy jego ambicją jest kontrola nad światem, czy pomoc innym.

*Ziemia-41, we wszechświecie naszkicowanym przez Granta Morrisona to nic innego jak pewna wersja komiksowego świata Image. Jest to mroczne i przepełnione agresją miejsce, którego różni pod względem zachowania, wyglądu i ideałów bohaterowie dbają jedynie o własne interesy, a łączą siły jedynie w obliczu prawdziwego zagrożenia.

*Giffen i DeMatteis o przyjaźni Boostera i Beetle'a - klik.

*Zmiany:
-Do twórców HARLEY QUINN HOLIDAY SPECIAL dołączą Alain Mauricet i Brandt Peters.
-Ethan Van Sciver narysuje 8 numer SINESTRO zamiast Dale'a Eagleshama.

Znacznie więcej zmian z tego i zeszłego miesiąca - klik oraz klik.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.

*26 listopada w USA ukazały się:
Absolute Batman Haunted Knight HC,
American Vampire Volume 6 TP,
Aquaman #36,
Arkham Manor #2,
Batman '66 #17,
Batman And Robin Volume 4 Requiem For Damian TP,
Batman Beyond Universe #16,
Batman Eternal #34,
Batman Eternal Volume 1 TP,
Batwoman Volume 5 Webs TP,
Bodies #5 (z 8),
Catwoman #36,
Catwoman Volume 5 Race Of Thieves TP,
Dead Boy Detectives #11,
Deathstroke #2,
Earth 2 World's End #8,
The Flash #36,
Gotham By Midnight #1,
He-Man And The Masters Of The Universe #19,
Hinterkind Volume 2 Written In Blood TP,
Infinity Man And The Forever People #5,
JSA Omnibus Volume 2 HC,
Justice League Dark #36,
Justice League Trinity War TP,
The New 52 Futures End #30,
Punk Rock Jesus Deluxe Edition HC,
Red Lanterns #36,
Secret Origins #7,
Star-Spangled War Stories Featuring G.I. Zombie #4,
Superman #36,
Trinity Of Sin Pandora Volume 2 TP,
The Unwritten Volume 2 Apocalypse #11.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz