niedziela, 23 listopada 2014

CBN: Comic Book News #7

Damian i Dawid kolejny tydzień z rzędu Was nie zawiedli i przygotowali przegląd najciekawszych newsów wyszperanych w sieci.

*W JUSTICE LEAGUE #36 rozpoczęła się historia The Amazo Virus. Wirus, nad którym przed laty pracował Lex Luthor został uwolniony. Inaczej działa on na metaludzi, a inaczej na zwykłych śmiertelników. Z niezainfekowanych członków Ligi pozostali jedynie Luthor, Superman, Batman, Wonder Woman i Captain Cold.
Pacjent Zero z ostatniej strony to nowa postać - wyjaśnił scenarzysta Geoff Johns.

Nowa historia rysowana jest przez nowego regularnego artystę - Jasona Faboka. Specjalny kombinezon, który nosi Batman to zmodernizowana wersja tego, jaki Fabok narysował wcześniej w DETECTIVE COMICS.

W kolejnej historii zatytułowanej Darkseid War do drużyny powróci Green Lantern. Johns nie powiedział tego wprost,  ale z wypowiedzi można śmiało wnioskować, że będzie to Hal Jordan Shazam także będzie brał udział w opowieści. Wonder Woman również zobaczymy w specjalnym kostiumie, określanym mianem bojowego. Więcej.

*Gdy zaczynał swoją pracę nad INFINITE CRISIS: FIGHT FOR THE MULTIVERSE Dan Abnett nie wiedział jak długo będzie trwała ta seria, która stanowi tie-in do gry komputerowej o tym samym tytule. Stąd pierwszych 24 części stanowi w pewnym sensie zamkniętą całość, gdyż wspomniany scenarzysta nie lubi pozostawiać swoich prac bez wyraźnej puenty. Teraz jednak, gdy Abnett dostał zielone światło do dalszej pracy powraca do swoich ulubionych postaci i chce na nowo zjednoczyć główny trzon drużyny. Pojawią się oczywiście nowe postacie i nowe/stare zagrożenia. Batman z Prime Earth nadal będzie liderem „Ligi Multiversum”. Zobaczymy więcej Leksa Luthora z Ziemi-19, a także Nightmare Robina oraz Arcane Green Lanterna, którzy to dwaj należą do ulubionych postaci pisanych przez Abnetta.
Za rysunki w kolejnym arcu odpowiadać będą głównie Eduardo Francisco oraz Christian Duce wspierani przez Angela Hernandeza oraz dwóch innych gościnnych rysowników. Dan Abnett pozostaje w stałym kontakcie z twórcami gry stąd wie, na co może sobie pozwolić, a w rzeczywistości ma praktycznie wolną rękę w kreowaniu nowych miejsc i operowaniem masą różnych bohaterów/złoczyńców.

*Matt Wagner szczegółowo strona po stronie i scena po scenie analizuje pierwszy numer pisanej przez siebie oraz Quentina Tarantino serii DJANGO/ZORRO – klik.

*Michael Shelling jest nowym dyrektorem do spraw reklamy DC Comics. Zastąpił na tym stanowisku Alexa Segurę, który kilka miesięcy temu przeniósł się z DC do Archie Comics. Shelling jest wieloletnim fanem komiksu, który wcześniej zajmował się public relations w Carbine Studios i współpracował z Sony Online Entertainment przy wypuszczeniu na rynek gry DC UNIVERSE ONLINE. Aktualnie Shelling pracuje w biurze Warner Bros. na zachodnim wybrzeżu, gdzie szefostwo DC Comics przeniesie się w kwietniu przyszłego roku.

*Kolejna porcja wariantów okładkowych, jakie ujrzą światło dzienne w grudniu. Wśród nich m.in. okładka do SUPERMAN #37 autorstwa Ethana van Scivera, oraz alternatywny cover do MULTIVERSITY: THUNDERWORLD #1 w wykonaniu Cliffa Chianga. Te i pozostałe grudniowe warianty znajdziecie tutaj.

*Meredith Finch o spełnieniu swoich marzeń, czyli pisaniu przygód Wonder Woman, czyli próbie ukazania Diany jako członkini Ligi Sprawiedliwości, partnerce Człowieka ze Stali oraz Boga Wojny jednocześnie. Wywiad z pisarką znajdziecie tutaj.

*Zespół odpowiedzialny za tworzenie nowych przygód Barbary Gordon począwszy od #35 walczył o to, aby seria podobnie jak TEEN TITANS, SUICIDE SQUAD oraz DEATHSTROKE została zrelaunchowana i rozpoczęła się od #1, ale niestety ta propozycja została odrzucona. Tymczasem na Amazonie planowany na przyszły rok pierwszy zbiór spod pióra Brendena Fletchera oraz Babs Tarr jest zapowiadany jako BATGIRL VOL. 1 zamiast vol. 6. Wydaje się, że takie właśnie podejście jest jak najbardziej trafne. Co na to DC?

*DEAD BOY DETECTIVES zakończy się w grudniu wraz z numerem 12.
*Van Jensen i Bernard Chang o obecnych i najbliższych wydarzeniach w GREEN LANTERN CORPS - klik.
*Godhead będzie miało ogromne reperkusje w uniwersum Latarników. W trakcie eventu dużą rolę odegra Black Hand. Finał pokaże ogromną bitwę między połączonymi siłami rożnych Korpusów a New Gods. Wątek uczuciowy Hal-Carol-Kyle zostanie poruszony w zaskakujący sposób.
Po Godhead Latarnicy będą musieli zmierzyć się z czymś mrocznym, zabójczą, demoniczną siłą. Nie jest to nowy wymysł scenarzystów, a coś istniejącego już w historii Latarników. Będzie to nowe podejście do czegoś dziwnego i bardzo starego. Centralnym pomysłem jest to, że idąc z jednej wielkiej bitwy w kolejną Latarnicy nie wywiązują się ze swej podstawowej funkcji - patrolowania uniwersum. Przez ich bierność w tym temacie wszechświat stacza się w mrok, w wielu jego częściach panuje chaos. Więcej.

*Opis i plansze z polskiego wydania SZPON tom 1 UTRAPIENIE SÓW - klik.
 *Egmont planuje w 2015 wznowienia AMERYKAŃSKIEGO WAMPIRA i BAŚNI, AZYLU ARKHAM oraz BATMAN: ROK PIERWSZY. Nie będzie za to wznowień KAZNODZEI oraz komiksu SANDMAN: NOCE NIESKOŃCZONE.

Wszystkie serie z Nowego DC Comics będą kontynuowane, choć część być może tylko do pewnego momentu - zamknięcia fabularnego danej historii.

W nowym roku ukaże się SHAZAM! Johnsa i Franka oraz 1 tom JLA i mini seria FOREVER EVIL, oba tomy autorstwa Johnsa i Davida Fnicha.

Będzie więcej klasycznych komiksów, nie tylko batmanowych, w tym LOBO Granta i Bisleya.

Na styczeń wydawnictwo zaplanowało 2 tom ALL-STAR WESTERN: WOJNA LORDÓW I SÓW. W lutym 11 tom LUCYFERA i 2 tom SZPONA. Marzec: SANDMAN tom 8 i kolejny tom BATMANA.

9 i 10 tom SANDMANA planowo mają ukazać się w przyszłym roku. Brane jest pod uwagę przesunięcie 10 na początek 2016 roku. W 2016 prequel serii - OVERTURE.

*Plansze z komiksów z tego tygodnia.
*19 listopada w USA ukazały się:
Aquaman Volume 4 Death Of A King TP,
Aquaman Volume 5 Sea Of Storms HC,
Astro City #17,
Batman '66 Meets The Green Hornet #6 (z 6),
Batman '66 The Lost Episode #1,
Batman And Robin #36,
Batman Detective Comics Volume 4 The Wrath TP,
Batman Detective Comics Volume 5 Gothtopia HC,
Batman Eternal #33,
Batman Superman #16,
Batwoman #36,
Dust Covers The Collected Sandman Covers HC (New Edition),
Earth 2 World's End #7,
Fables #146,
Fairest In All The Land TP,
Green Lantern New Guardians #36
Harley Quinn #12,
Infinite Crisis The Fight For The Multiverse #5,
Injustice Gods Among Us Year Three #4,
Justice League #36,
Multiversity Pax Americana #1,
The New 52 Futures End #29,
Red Hood And The Outlaws #36,
Sensation Comics Featuring Wonder Woman #4,
Supergirl #36,
Superman Wonder Woman #13,
Teen Titans #4,
Teen Titans A Celebration Of 50 Years HC,
Teen Titans Earth One Volume 1 HC,
Trinity Of Sin #2,
Vampire Diaries TP,
Wonder Woman #36.

1 komentarz:

  1. Meredith Finch pokazała, że raczej nie powinna zbyt długo przy Wonder Woman spełniać swoich marzeń. :P

    OdpowiedzUsuń