wtorek, 18 listopada 2014

Easter Bollocks #3

Trzeci odcinek serialowego wcielenia CONSTANTINE moim zdaniem stał na najwyższym poziomie spośród tych, które miałem okazję już obejrzeć. Przyjrzyjmy się jednak ile easter eggów udało się wpleść w jego fabułę. Kilka udało mi się wyłapać.

Muzykalność Johna
Nie jest to coś, co powstało na potrzeby serialu. Komiksowy Constantine faktycznie miał dużo wspólnego z muzyką, lecz najprawdopodobniej dowiemy sie o tym więcej w jednym z kolejnych odcinków. Dlatego też tutaj napiszę tylko o zespole, którego nazwa pojawia się w epizodzie. Mucous Membrane oraz ich piosenka "Venus of the Hard Sell" naprawdę powstały, lecz stanowiły jedynie dodatek do bardzo popularnej wówczas serii HELLBLAZER. Nagrali ją bracia John i Gary Lesterowie, a cały tekst znalazł się w jednym z annuali do wspomnianej serii w formie narracji. Sama piosenka natomiast brzmiała tak:
Dłoń Chwały
Artefakt, który odegrał krótką rolę w odcinku swoje korzenie ma w komiksie THE INVISIBLES Granta Morrisona, w którym odegrał ważną rolę w jednej z przygód tytułowej grupy. Swoją drogą zawsze i wszędzie będę gorąco polecać lekturę tej serii, ponieważ jest to jedna z najlepszych rzeczy, jaką kiedykolwiek opublikowało DC Vertigo.
Sex Pistols
Nieprzypadkowo piosenkę właśnie tego zespołu włącza w swoim mp3 John, gdy udaje się do stacji radiowej by zniszczyć diabelską płytę. Według komiksów, wspomniany wyżej zespół Mucous Membrane został założony tuż po tym, jak John wraz ze swoimi kumplami udali się na koncert Pistolsów i byli nim po prostu zachwyceni.

Strzelba Winchesterów
Gdy Papa Midnite pojawia się w siedzibie radia z bronią, która zawsze trafia do celu, nazywają właśnie "Ace of Winchesters". To kolejny artefakt, który swoją historię rozpoczął w komiksie, a konkretnie HELLBLAZER #72 ze scenariuszem Gartha Ennisa. Na jego łamach, John ukradł go właśnie Midnite'owi i tym samym ściągnął na siebie kłopoty znacznie większe niż zakładał.
Na dziś to tyle. Obawiam się, że kolejna odsłona tej rubryki będzie znacznie dłuższa, ponieważ czwarty epizod CONSTANTINE'A podobno jest jedną, długą ekranizacją pierwszych dwóch zeszytów legendarnej, komiksowej serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz