wtorek, 18 listopada 2014

CONVERGENCE tydzień 2: lata 90' kontra KINGDOM COME

Przypominam, że w kwietniu i maju w komiksach DC nastanie czas CONVERGENCE. Głównej 8-oczęściowej mini serii towarzyszyć będzie 40 (!) dodatkowych mini serii, a każda z nich będzie miała dwa numery.

Tydzień temu DC ujawniło szczegóły 10 z nich - tam postacie z DCU sprzed restartu krzyżowały ścieżki z postaciami znanymi z FLASHPOINT. Dziś pora na kolejną zaskakującą 10.

Lata 90 górą! Tak można opisać te tytuły. Ubrana w fioletowy strój Catwoman, "Az-Bat" (Jean Paul Valey, jako Batman), Superboy z kolczykiem, Steel w pelerynie i z młotem, Hal Jordan Parallax, Aquaman z harpunem zamiast dłoni i JLI... Wszyscy w najbardziej znanych wersjach sprzed dwóch dekad. Obok nich wystąpią postacie z kultowego KINGDOM COME. Old-schoolowy Suicide Squad i Ambush Bug również pojawią się na kartach tych komiksów.

Uściślając to postacie pochodzą w tych wersjach z pierwszej połowy lat 90-tych, z okresu przed eventem ZERO HOUR: CRISIS IN TIME!
Krótkie opisy, nazwiska twórców oraz pierwsze grafiki znajdziecie TUTAJ.

Jesteśmy już na półmetku zapowiedzi, za tydzień kolejna dziesiątka. Ciekawe jakie epoki tym razem zostaną ze sobą zmiksowane.

Damex

5 komentarzy:

 1. Ahhh Pikne czasy ! :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepsze! Szefostwo DC nareszcie wie co robi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może mi ktoś w skrócie wyjaśnić o co chodzi w tym evencie? Pod jakąś kopułą są zamknięte postacie z różnych okresów DC... przed Zero Hour, z Kingdom Come, z Flashpoint, itd.? Widzę w notce, że będą w tych seriach postacie w wersjach po Zero Hour ale przed Flashpoint i new52. Czy będzie to kontynuacja jakichś wątków rozpoczętych wcześniej ale "olanych" bo new52 przyszło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiadomo mniej niż więcej. co do kopuły nic. brainiac zbiera fragmenty światów z multiwersum/ kliknij w etykiętę newsa to troszkę więcej info znajdziesz.

   Usuń
  2. OK doczytałem... widzę, że Rucka pisze Montoye (!!!), Atomy się mszczą na Deathstroke'u więc coś tam nawiązują do wcześniejszych interesujących mnie wątków.

   Usuń