środa, 12 listopada 2014

Smaczki z Arrow #4

Po nieco dłuższej przerwie powracamy do Starling City, by sprawdzić jakie easter eggi twórcy umieścili w czwartym epizodzie najnowszego sezonu ARROW. Niestety, nie ma ich zbyt wiele.

W epizodzie tym pojawia się jedna z przyjemniejszych scen w historii serialu, a konkretnie ta zawierająca mocne wpierdziel, jakie zbiera ulubienica fanów - Laurel. Zaznaczyłem to już poprzednim razem, ale po raz kolejny Katie Cassidy pojawia się na planie w coraz jaśniejszych włosach. Wydaje się być dość oczywistym fakt, że jeszcze w tym sezonie narodzi się nowa BLACK CANARY.
Jedną z lokalizacji, które pojawiają się w odcinku "The Magician" jest Nelson Plaza. Mając na uwadze upodobanie twórców do wciskania tu i ówdzie nazwisk wielu osób znanych z pracy dla DC Comics, można pomyśleć iż jest to nawiązanie do słynnej Diane Nelson.

W epizodzie po raz pierwszy pojawia się RA'S AL GHUL. Nie będę pisać tu kim jest ta postać, ponieważ jeśli tego nie wiecie, to nie jesteście prawdziwymi fanami DC (podszkolić się!). Easter eggiem jest za to moment, w której widzimy go wychodzącego z basenu lub też jacuzzi. Dlaczego? Ponieważ dość mocno może kojarzyć się to z Lazarus Pit - magicznymi źródłami, które potrafią ożywić martwych ludzi oraz odmładzać tych, którzy za życia się w nich znajdą.
Ostatnią ciekawostką, na którą warto zwrócić uwagę to tytuł odcinka. "The Magician" opowiada o polowaniu ARROWA i jego ekipy na Malcolma Merlyna. Tymczasem w uniwersum DC jest postać nosząca pseudonim MERLYN THE MAGICIAN, który nosił imię Arthur King, ale jedną z jego fałszywych tożsamości był właśnie Malcolm Merlyn.

Na dziś to tyle, kolejna odsłona rubryki pojawi się mniej więcej wtedy, gdy nadrobię serial ;)

1 komentarz:

  1. http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2014/11/AR310A_BTS_1337ra.c.jpg

    Spoiler !!!!!!!!!!! :P

    OdpowiedzUsuń