środa, 26 listopada 2014

Smaczki z ARROW #6

Zgodnie z wczorajszą obietnicą, dziś na łamach DCManiaka pojawia się kolejny zbiór easter eggów z trzeciego sezonu serialu ARROW. Dziś na tapetę bierzemy epizod szósty, noszący tytuł "Guilty".

Overwatch
Już początek epizodu przynosi easter egg. Gdy Oliver pyta Felicity gdzie jest Roy, ta odpowiada mu że chłopak "is on overwatch". Nieprzypadkowo zresztą. Dokładnie taki tytył ma najnowsza książka autorstwa Marca Guggenheima - który jest jednym z producentów serialu ARROW.
Adres sali gimnastycznej
Jak dowiadujemy się niewiele później, miejsce pracy Wildcata znajduje się na rogu ulic dziewiątej oraz Hasen. I znów nie ma w tym żadnego przypadku. Irvin Hasen jest bowiem twórcą postaci Teda Granta, chociaż znacznie częściej kojarzy się go z kreskówkami przy których pracował.

Strzała bokserska
Podczas krótkiego pojedynku Olivera z Tedem, ten pierwszy nokautuje go nadziewając strzałę na rękawicę bokserską. W tym momencie najwięksi fani postaci powinni byli zemdleć ze szczęścia, ponieważ jest to odniesienie do jednego z najbardziej klasycznych motywów z komiksów z Green Arrowem.
Isaac Stanzler
Dawny sidekick Wildcata otrzymał imię po Wendey'u Stanzlerze - scenarzyście czterech epizodów serialu ARROW w tym jednego z obecnego sezonu. Był nim "The Magician".

Arsenal
Kolejna fala szczęścia miała prawo spłynąć na najwierniejszych fanów w momencie, gdy Oliver pierwszy raz zwrócił się do Roy'a per "Arsenal" - czyli zgodnie z pseudonimem, który przybrał Harper w momencie rozpoczęcia swojej solowej kariery.
Na dziś to wszystko. Kolejne odsłony "Smaczków z ARROW" już wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz