niedziela, 23 listopada 2014

Z przymróżeniem oka: DC pozywa klub piłkarski, bo Batman

Gdy sądzicie, że już nic głupszego naprawdę nie można wymyślić, DC pokazuje nam, że jesteśmy w sporym błędzie. Całkiem niedawno dotarła do nas informacja, że wydawnictwo wysłało pozew do klubu piłkarskiego CF Valencia, występującego na co dzień w Hiszpańskiej Primera Division, w związku z tym, że mają oni w logo nietoperza. Jak się okazuje, włodarze DC dopatrzyli się w nim podobieństwa do zastrzeżonego loga Batmana i na nic zdają się tłumaczenia klubu, że używają tego loga od 1919 roku, a więc od czasów gdy Mrocznego Rycerza trudno było doszukiwać się na kartach komiksów. Sytuacja jest tym bardziej zabawna, gdyż naprawdę trudno doszukiwać się podobieństw w obu logach.
Portal Newsarama podpowiada, gdzie jeszcze można znaleźć nietoperza w logo. Są to inne kluby piłkarskie z Hiszpanii - CD Alcoyano, Levante UD, FC Barcelona (tak, tak, w starym herbie Dumy Katalonii widniał nietoperz), a także Royal Air Force No IX Squadron należący do Brytyjskich sił lotniczych.

1 komentarz:

  1. Jeśli chodzi o ścisłość to DC nic nie miało nigdy do STAREGO logo klubu, które ten używał od 1919, a które prezentuje się tak: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMfXKe752ibIqtZ_30g2_FjvoaKT9bSEHfLfpxQ7L518WEtnYF

    Dopiero proponowane nowe logo wywołało kontrowersje, gdyż podobno trochę przypomina to noszone na piersi przez Batmana Beyond. Jednym słowem skrzydła w dół są OK, a w górę już nie.

    OdpowiedzUsuń