niedziela, 23 listopada 2014

Gotham Gazette #7

Jeśli kolejny epizod GOTHAM, który biorę dziś na tapetę, był zatytułowany "The Penguin's Umbrella", to chyba nietrudno zgadywać z jaką postacią związane są najważniejsze easter eggi tego odcinka, prawda? Tymczasem to nie do końca prawda, o czym przekonacie się czytając dalej.


Pingwin po  raz pierwszy, drugi i trzeci
Już sam tytuł odcinka jest easter eggiem, ponieważ nawiązuje nie tylko do tego, co czyni Pingwin w serialu, ale także do jego najbardziej rozpoznawalnego znaku w komiksach, gdzie Oswald korzystał z broni ukrytej właśnie pod postacią parasola.

Drugie odniesienie związane z komiksowym Pingwinem pojawia się w momencie, gdy Oswald rozmawia z Fish Mooney. Kobieta używa tam zwrotu "I tire of jolly fat men, and you". Pierwsza część tego zdania bardzo mocno kojarzy się z wizerunkiem komiksowego Pingwina, który do najszczuplejszych osób na świecie z pewnością nie należy.

Ostatni easter egg wyłapany został dzięki ludziom z Internetu. Otóż jeśli przyjrzycie się aktorowi odgrywającego rolę Pingwina w scenie zabicia Franka Carbonego, zobaczycie że Robin Taylor robi minę niemal identyczną z dość charakterystycznym wyrazem twarzy Danny'ego DeVitto, który odtwarzał Oswalda w filmie BATMAN POWRACA.
Frank Carbone
Skoro już mowa o tej postaci. Twórcy serialu GOTHAM postanowili zabawić się nieco z fanami i dzień przed emisją odcinka wrzucili na Twittera okładkę komiksu BATMAN: THE LONG HALLOWEEN. Jak już wiemy, to w nim pojawiła się komiksowy pierwowzór gangstera. Tym samym twórcy zaspoilerowali zgon tej postaci na tyle inteligentnie, że dość mało osób zgadło dlaczego opublikowano taki właśnie wpis.

Komandos Alfred
Co prawda już wcześniej wiedzieliśmy, że serialowy Alfred ma wyszkolenie wojskowe, ale dopiero w tym padła definitywna odpowiedź. Lokaj Bruce'a Wayne'a należał do Royal Marine i tym samym nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że twórcy serialu wzorowali się na komiksie BATMAN: EARTH ONE
Sędzia Bam-Bam
Kolejny easter egg mignął tylko przez ułamek sekundy, ale nie umknął fanom. Otóż w jednej ze scen szefowa Gordona i Bullocka wspomina o niejakim "sędzi Bam-Bam", co wydaje się być odniesieniem do serialu... ARROW. Tam w drugim sezonie zwierzchnikiem Laurel Lance był James Bamford, który sam w jednym z odcinków określił się jako "bam-bam". Przypadek?

Victor Zsasz
Siódmy epizod GOTHAM dał nam długo wyczekiwany debiut tej lubianej przez komiksowych maniaków postaci. Wiążą się z nią dwa easter-eggi. Pierwszy z nich jest dość oczywisty i dotyczy charakterystycznego znaku Zsasza - zaznaczania na swym ciele każdej zabitej osoby. Nie mogło zabraknąć tego i w serialu.
Natomiast jeśli oglądacie THE FLASH, to pewnie nie umknął Wam fakt, że Victora Zsasza zagrał dokładnie ten sam aktor, który w trzecim epizodzie przygód Barry;ego Allena wcielił się w Mista.

Na dziś to tyle, wkrótce rubryka wróci z kolejnymi easter eggami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz