poniedziałek, 10 października 2016

ABeCadło filmowe #13

Dawno nie było najnowszej odsłony tej rubryki, więc czas to nadrobić. Tym razem dwa krótkie i w zasadzie zupełnie niezwiązane ze sobą hasła, które uzupełnią puste dotąd miejsca na naszym alfabecie. Znajdziecie je w rozwinięciu posta.
CW
Amerykańska stacja telewizyjna, która zadebiutowała na rynku 18 września 2006 roku, w wyniku połączenia dwóch innych kanałów: The WB oraz UPN. Grupą docelową stacji są kobiety w wieku od 18 do 34 lat, chociaż ostatnimi czasy włodarze wydają się otwierać także na brzydszą płeć. Tak przynajmniej można interpretować solidną ilość seriali komiksowych, które od lat obecne są na antenie CW. To właśnie tam do swojego finału dobiegły TAJEMNICE SMALLVILLE, a także ta stacja stała się domem dla ARROWA, FLASHA, LEGENDS OF TOMORROW oraz IZOMBIE, a od niedawna także i SUPERGIRL. CW należy do CBS Corporation oraz Warner Bros.
MILIARD DOLARÓW
Mityczna kwota, do osiągnięcia której bezskutecznie aspirowały zarówno CZŁOWIEK ZE STALI jak i BATMAN V. SUPERMAN: ŚWIT SPRAWIEDLIWOŚCI. Być może gdyby filmy te nie były takie jakimi się okazały? ;) Także LEGION SAMOBÓJCÓW upragnionego miliarda nie osiągnie - w chwili obecnej całkowite wpływy z tego filmu wynoszą 742 miliony dolarów.

Na dziś to tyle. Pełen spis dotychczas opisanych haseł możecie znaleźć TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz