piątek, 7 października 2016

NYCC 2016: Batman panel

Na panelu dotyczącym tytułów związanych z Mrocznym Rycerzem stawili się: Tom King, James Tynion IV, Tim Seeley, Steve Orlando, David Finch, Scott Snyder oraz Julie i Shawna Benson.

- moment, w którym Batman został uratowany przez Gotham oraz Gotham Girl, napełnił go na krótko pewną nadzieją. Ta nadzieja szybko prysła, a Bruce podczas pierwszego arcu przekonał się, że Batman jest miastu niezbędny.

- historia I am Suicide opowiada o tym, jak Batman formuje własny Suicide Squad, złożony z  więźniów Arkham, i wyrusza na "negocjacje" z Banem. W drużynie będą Catwoman, Bronze Tiger, Punch i Julie oraz Brzuchomówca (bez swojej kukiełki). King zapewnia, że jest to rewelacyjna historia, która każdemu powinna przypaść do gustu.

- Snyder cieszy się, że ma okazję oddzielić na jakiś czas Batmana od jego miasta i rzucić go w miejsca, gdzie nie może tak łatwo się schować. Dla scenarzysty jest to okazja do tego, aby trochę się wyszaleć i dać upust swojej fantazji, zanim ponownie połączy siły z Gregiem Capullo. Greg wróci i zajmą się ze Scottem nowym, poważnym projektem, o którym na razie nie może nic powiedzieć.

- W BATGIRL AND THE BIRDS OF PREY dowiemy się, kim naprawdę jest nowa Oracle. W #8 do zespołu zostanie dokooptowana nowa członkini.

- W NIGHTWING #7 - #8 powróci Raptor. Później będzie mały crossover z Supermanem oraz powrót do Bludhaven.


- DETECTIVE COMICS pod kierownictwem Jamesa Tyniona to wymarzona przez twórcę drużynówka z udziałem bat-rodziny. W kolejnym arcu na pierwszy plan wysuną się Batwing oraz Leslie Thompkins. Batman i jego drużyna staną oko w oko z członkami grupy, która dostała się w krzyżowy ogień podczas starcia bat-family z pewnymi złoczyńcami.

- Batwoman pozostanie członkiem bat-teamu i nadal będzie występowała w serii DETECTIVE COMICS. Przygody opisywane na łamach jej solowej serii będą niezależne od tych w DETECTIVE. Kate będzie musiała zmierzyć się między innymi z duchami przeszłości.

- W BATMAN #9 pojawi się nawiązanie do wątku Watchmen.

- Carrie Kelly nie pojawi się w żadnym innym bat-tytule.

- Julia Pennyworth powróci, prawdopodobnie na łamach BATWOMAN.

Więcej szczegółów w materiale źródłowym -  klik.


Dawid Scheibe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz