sobota, 1 października 2016

CBN: Comic Book News #112


Damian przebywa na dłuższym, w pełni zasłużonym urlopie, stąd też zarówno dzisiejsza, jak i kolejna odsłona CBN będą w pełni mojego autorstwa. Wszystkie istotne newsy komiksowe z minionego tygodnia znajdziecie poniżej. Jest kilka wywiadów, tradycyjna porcja spojlerów z najnowszych zeszytów, a także dużo ciekawostek trochę mniejszego kalibru. W przyszłym tygodniu oczekujcie dodatkowych newsów, które powinny pojawić się przy okazji startującego Comic Conu w Nowym Jorku. Zapraszam :)

*Keith Giffen stworzył w ramach nowej serii BLUE BEETLE dynamiczny duet pomiędzy dwoma Błękitnymi Żukami - Tedem Kordem oraz Jaime Reyesem. Odświeżone wersje obu postaci zawierają zarówno elementy znane sprzed Flashpoint, jak i rozwiązania zaproponowane podczas New 52. Skarabeusz, który jest połączony z Jaime obdarzając go specjalną zbroją oraz niezwykłymi mocami, posiada magiczne korzenie.


Ted pełni funkcję mentora dla młodego chłopaka, który chcąc nie chcąc jest teraz skazany na połączenie z magicznym skarabeuszem. Jaime wolałby żyć jak do tej pory, z kolei Kord robi wszystko, aby jak najlepiej przygotować swojego ucznia do roli superbohatera. Ted występował w przeszłości również jako Blue Beetle, a szczegóły odnośnie tego okresu scenarzysta pokaże w trakcie trwania pierwszego roku serii.

Istotną rolę w serii pełni Dr. Fate, który miedzy innymi zaznajamia dwójkę bohaterów z pochodzeniem skarabeusza. Skarabeusza, który nie jest jak wcześniej obcego pochodzenia, i który nie ma nic wspólnego z kosmiczną rasą Reach (ale Giffen wcale nie wyklucza w przyszłości jakiegoś twista z udziałem Reach). Najbliższe numery rzucą nowe światło na to, czym tak naprawdę jest noszony przez Jaime mistyczny artefakt.

W #4 uzyskamy odpowiedzi na kilka ważnych pytań, ale przy okazji ukazania originu skarabeusza pojawią się kolejne.

Głównym złoczyńcą w pierwszym arcu okaże się ktoś na miarę marvelowskiego Dr. Dooma. Przeciwnicy bohaterów za każdym razem będą zupełnie nowymi postaciami, stworzonymi specjalnie na potrzeby Rebirth. Z kolei odnośnie osób wspierających i towarzyszących Reyesowi i Kordowi, będą to w dużej mierze postacie znane miłośnikom obu bohaterów.


*Akcja serii BATMAN BEYOND, która wystartowała w ramach Rebirth dzieje się dokładnie w tym samym uniwersum, co zakończona niedawno poprzedniczka, również pisana przez Dana Jurgensa. Historia rozpoczyna się kilka miesięcy później, a Neo-Gotham jest w trochę lepszej formie, niż widziane ostatnio.


Klasyczne elementy ze świata Batmana Beyond zostały wymieszone a kilkoma nowymi. Terry McGinnis powraca do roli Batmana przyszłości. Wpływ na jego nieobecność miał złoczyńca o pseudonimie Spellbinder.

Bruce Wayne nadal jest martwy (zginął w wyniku ataku Brother Eye), a wspierać Terry’ego w jego obowiązkach będą brat Matt, Max Gibson oraz powracająca po pewnym czasie Dana.

Głównym przeciwnikiem nowego Batmana będzie oryginalny Joker, którego ktoś postanowił po wielu latach przywrócić do życia.

Nowa seria będzie w mocny, często zabawny sposób powiązana z aktualnymi wydarzeniami w DCU. Dowiemy się, co się stało z Timem Drake’iem, który zniknął pod koniec poprzedniej serii.


*Spojlery z BATMAN BEYOND: REBIRTH #1 – klik.

*Spojlery z TEEN TITANS REBIRTH #1:

Damian Wayne jest liderem grupy składającej się oprócz niego z jeszcze czterech młodych superbohaterów: Kid Flasha, Raven, Starfire oraz Beast Boya. Robin w bardzo oryginalny sposób gromadzi nową drużynę, a mianowicie porywając poszczególnych bohaterów. Damian w obliczu „śmierci” Tima Drake’a i rozwiązania poprzedniego składu ma pewne plany związane ze swoim nowym zespołem, które ujawnione zostaną w #1 serii.


Nowy origin Starfire zawiera zarówno nowe, jak i dobrze znane elementy. Jej związek z Dickiem Graysonem miał miejsce, podobnie jak przekazanie jej do niewoli z ręki własnej siostry. Starfire trafia do Torando, gdzie walczy z handlarzami niewolników, jacy uczynili z wyspy swoją główną siedzibę.

Raven jest tą samą postacią, jaka aktualnie przedstawiana jest na łamach własnej mini serii. Mniej mroczna i poważna, o bardziej pogodnym usposobieniu, gotowa zawsze pomóc potrzebującym. Gdy ją spotykamy znajduje się w muzeum, gdzie podziwia eksponaty.

Beast Boy bardzo przypomina wersję sprzed Flashpoint, gdzie jego życie było mocno powiązane ze światem Hollywood.

Kid Flash to Wally West, czyli syn Daniela Westa (Reverse-Flasha z New 52). Uratowany przed śmiercią przez Barry’ego Allena, który cofnął się o 20 lat w przeszłość, Wally zostaje trafiony przez błyskawicę i zyskuje supermoce. Kid Flash dopiero odkrywa w pełni swoje moce, dzięki którym chce nieść pomoc potrzebującym.

*Kolejna historia w ramach serii SUPERMAN zatytułowana jest Return to Dinosaur Island. W #8 Superman, Jon oraz Krypto zostają niespodziewanie przeniesieni na tajemniczą wyspę, która nosi ślady potężnej bitwy. Arc ten, rysowany przez Douga Mahnke jest w dużej mierze hołdem dla śp. Darwyna Cooke’a i jego NEW FRONTIER.


Czytelnicy mogą oczami głównych bohaterów ponownie zagłębić się w świat stworzony pierwotnie przez Cooke’a, a dla eSa i jego syna jest to okazja do pogłębienia wzajemnych relacji.

Więcej szczegółów na temat nowego arcu, w tym kilka plansz z #8 znajdziecie tu oraz tutaj.

*Neal Adams otwiera galerię swoich prac na Manhattanie. Uroczyste przecięcie wstęgi już w poniedziałek 3 października, także fani Adamsa odwiedzający NY z okazji Comic Conu będą mogli zaliczyć dodatkową atrakcję.

*Alternatywna okładka do TRINITY #2 autorstwa Franka Cho:


*Rysownik Christian Wildgoose będzie nowym ilustratorem serii BATGIRL. Swoją pracę rozpocznie wraz z #7, który ukaże się pod koniec stycznia. Dotychczasowy rysownik – Rafael Albuquerque zakończy swoją przygodę z tym tytułem w grudniu, wraz z finalizacją rozpoczętego obecnie arcu.

*Nowa grafika z okazji 75-ciolecia powstania Green Arrowa. Autorem jest Juan Ferreyra:


*Po bat-crossoverze NIGHT OF THE MONSTER MEN zobaczymy w DETECTIVE COMICS dalszy ciąg reakcji na "śmierć" Tima Drake'a. Kolejna historia w dużej mierze skupi się na Stephanie Brown/Spoiler i jej emocjach. Trwający Crossover będzie miał spore konsekwencje dla serii DETECTIVE COMICS. Mieszkańcy Gotham inaczej będą postrzegać swojego obrońcę uznając, że to właśnie jego obecność sprowadza do miasta kolejnych złoczyńców, kolejne tragedie.


*Seria DARK KNIGHT III: THE MASTER RACE, która notuje notoryczne opóźnienia, została oficjalnie wydłużona z ośmiu do dziewięciu odsłon. Wszystko po to, aby twórcy mogli jak najdokładniej i w całości przedstawić wszystko, co mają na temat tej historii. Miller oraz Azzarello uważają, że temat jest zbyt obszerny i daje duże pole do popisu, stąd chęć rozciągnięcia zakończenia o jeszcze jeden zeszyt.

Jeśli mowa o opóźnieniach, to siódma część DK III została przesunięta w czasie, a żaden konkretny nowy termin wydania nie jest znany. Pierwotnie miała ukazać się pod koniec grudnia. Finał całej historii zaplanowany jest na wiosnę przyszłego roku.


Wywiad z Frankiem Millerem oraz Brianem Azzarello na temat wydłużenia serii, a także przykładowe plansze z mini komiksu z udziałem Carrie, Lary oraz Diany znajdziecie tutaj.

Natomiast w tym miejscu znajdziecie przykładowe plansze z #6 autorstwa Andy'ego Kuberta.

*Kolejny dodruk komiksu DC UNIVERSE: REBIRTH #1 (5th printing) właśnie wylądował w sklepach, a okładkę, na której ręka Barry’ego chwyta rękę Wally’ego, wykonał Phil Jimenez.


*Temat Strażników powraca na łamach najnowszego numeru serii TITANS. Udział Kadabry w wymazaniu Wally’ego z kontinuum, a także powiązania złoczyńcy z Dr. Manhattanem to wątki poruszone w #3 - klik.

*Na Amazonie pojawiła się zapowiedź na maj przyszłego roku komiksu DOOM PATROL SILVER AGE OMNIBUS VOL. 1, który ma zbierać występy zespołu Nilesa Cauldera zawarte w MY GREATEST  ADVENTURES #80 – 85 oraz DOOM PATROL #86 – 97.

*Garth Ennis parodiuje Johna Constantine’a na łamach drugiego numeru serii SIX-PACK AND DOGWELDER: HARD TRAVELIN’ HEROZ:


*Sam Humphries (aktualnie scenarzysta serii GREEN LANTERNS) podpisał z DC Comics kontrakt na wyłączność.

*Top 5 momentów z udziałem komiksowej Trójcy:


*Pierwsi absolwenci specjalnego kursu organizowanego przez DC Comics dla młodych talentów, zarówno chcących pisać, jak i rysować komiksy – klik. Na zdjęciu poniżej grupa artystów wraz ze swoimi nauczycielami:*Przykładowe plansze z zeszytów, które swoją premierę miały w minioną środę – klik.

*Scenarzysta Ben Percy zachęca do sięgnięcia po nową wersję przygód Młodych Tytanów:*Greg Rucka na temat seksualności Diany Prince – klik.

*Stephen Byrne zilustruje back-up story do zeszytu SUICIDE SQUAD #5. Główną bohaterką tej historii będzie Hack, która zadebiutowała w #2.

*DC Super Hero Girls w teledysku do piosenki That’s My Girl, który powstał przy współpracy DC Entertainment oraz Fifth Harmony:


*W listopadzie ukaże się pierwszy numer nowego magazynu wydawanego przez DC, zatytułowanego DIRECT CURRENTS. Jest to darmowy kwartalnik, w którym ukazywać się będą przedpremierowo przykładowe plansze z nowych komiksów. Na początek oczywiście JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD, czy też SUPER SONS.

*12 nowych okładek, zarówno standardowych, jak i alternatywnych, do październikowych zeszytów DC – klik.

*28 września w USA ukazały się:

Action Comics #964,
Astro City #39,
Batgirl #3,
Batman Beyond Rebirth #1,
Batman Beyond Volume 2 City Of Yesterday TP,
Blue Beetle #1,
Dark And Bloody TP,
Deathstroke #3,
Detective Comics #941,
The Flash #7,
Frostbite #1 (z 6),
Green Lantern Volume 7 Renegade TP,
Green Lantern Volume 8 Reflections HC,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #5,
Harley Quinn #1,
Harley Quinn And Her Gang Of Harleys #6 (z 6),
The Hellblazer #2,
Justice League 3001 Volume 2 Things Fall Apart TP,
Six-Pack And Dogwelder Hard-Travelin' Heroz #2 (z 6),
Suicide Squad #3,
Superman Volume 1 Before Truth TP,
Superman Volume 2 Return To Glory HC,
Teen Titans Rebirth #1,
Titans #3,
Wacky Raceland #4 (z 6),
Wonder Woman #7,
Wonder Woman A Celebration Of 75 Years HC,
Wonder Woman The True Amazon HC.

Dawid Scheibe

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz