niedziela, 9 października 2016

NYCC 2016: Spotkanie z Danem DiDio oraz Jimem Lee


Panel z udziałem wydawców - Dana DiDio oraz Jima Lee:

- Inicjatywa Rebirth narodziła się rok temu, gdy duża część osób opuściła spotkanie z wydawca na NYCC. Dało to do myślenia DiDio i Lee, którzy chcieli ponownie znaleźć wspólny język z zawiedzionymi fanami. Rebirth stawia przede wszystkim na relacje pomiędzy poszczególnymi bohaterami, nawiązując do bogatej historii i spuścizny DC Comics. Ilość sprzedanych kopii pokazuje, że udało się trafić w gusta fanów.

- 21 października to oficjalny Dzień Wonder Woman. Z tej okazji DC wspólnie z amerykańską pocztą wypuszcza na rynek limitowane znaczki pocztowe z wizerunkiem WW autorstwa Chianga, czy Garcia-Lopeza. 

- KAMANDI CHALLENGE to seria z okazji setnych urodzin Jacka Kirby'ego. Każdy zeszyt kończy się cliffhangerem, który dalej rozwinie kolejny duet twórców. Każda osłona poprzedzona jest też stroną formą wyjaśnienia napisaną prozą. Połowa prac związanych z tym projektem jest już ukończona.
- postacie z imprintu WildStorm będą egzystować we własnym uniwersum. Co prawda Apollo i Midnighter zostali ostatnio na nowo przedstawieni na łamach głównego uniwersum, ale nikt nie naciska Ellisa, aby w swojej wizji sięgnął właśnie po te wersje. DiDio już jakiś czas temu powierzył Jimowi Lee reaktywację WS, a ten w końcu uznał, że Ellis jest idealnym kandydatem do tego zadania. Warren Ellis pisze na łamach WILD STORM jedną dużą historię, która w pewnym momencie rozlewa się na trzy inne tytuły. Ellis ma już ukończone scenariusze do sześciu pierwszych zeszytów. Według Lee nowy świat WildStorm jest równie przełomowy, jak Young Animal, czy komiksy z linii Hanna-Barbera.

- Young Animal będzie istniał tak długo, jak długo Gerard Way będzie miał chęć i pomysły by tworzyć nowe historie. Ciekawa sprawa, że ani Way, ani DiDio, ani nawet twórca postaci nie wiedzieli, skąd Cave Carson miał swoje cybernetyczne oko.

- sequel THE AMERICAN WAY dzieje się w świecie, gdzie superbohaterowie działają poza prawem, a ludzie są uprzedzeni do rządu. To opowieść o rasie, o superbohaterach i o Amerykanach.

- linia Hanna-Barbera poszerzy się wkrótce o dwie serie - DASTARDLY AND MUTTLEY do scenariusza Gartha Ennisa, oraz THE JETSONS ilustrowaną przez Amandę Conner.

- w ramach darmowego magazynu DIRECT CURRENTS, fani będą mogli zobaczyć zapowiedź m.in. wszystkich serii z drugiej fali Rebirth.

- Lee zapewnił, że Reggie Hudlin powoli pracuje nad przywróceniem postaci z Milestone. W przyszłym roku więcej szczegółów na ten temat.

- Shazam jak najbardziej jest brany pod uwagę, jeśli chodzi o Rebirth i wszyscy w DC o nim pamiętają. Zarówno on, jak i wiele innych postaci pojawi się w 2017.

- DiDio nie potrafi wskazać osoby, która jako pierwsza pomyślała o włączeniu Strażników do głównego uniwersum. Nie ma planów, aby w podobny sposób włączyć do kontinuum komiksu V FOR VENDETTA.

- Komiks THE SUPER SONS został przesunięty w czasie, gdyż wybrany do roli scenarzysty Peter Tomasi musiał znaleźć miejsce w swoim grafiku, aby dobrze się przygotować do premiery serii. DiDio chwali Tomasiego za to, jak ten przedstawił Jona Kenta na łamach SUPERMANA.


------------------------------------------------------------------------

*Premierowe grafiki ujawnione podczas panelu o Batmanie - zobacz.

*Premierowe grafiki ujawnione podczas panelu o Supermanie - zobacz.


Źródło: Newsarama, CBR.

Dawid Scheibe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz