sobota, 15 października 2016

CBN: Comic Book News #115

Poniżej znajdziecie kolejne komiksowe nowinki zza oceanu odnośnie wybranych komiksów z oferty DC Comics. Przestrzegamy przed umieszczonymi spoilerami i zapraszamy do lektury!


*ALL-STAR BATMAN #3 dodaje nowy wątek do kontinuum. Według niego, Bruce Wayne i Harvey Dent w dzieciństwie byli przyjaciółmi. Wierzyli w siebie i Bruce wciąż wierzy, że Denta da się uratować.

Batman chce udowodnić, że ludzie to coś więcej niż potwory, które chcą tylko władzy i pieniędzy, że Two-Face nie ma racji.


W głównej historii pojawił się Duke Thomas. Wystąpiła też pewna postać z odmętów bat-historii.

Snyder zapewnia, że historia nie zwolni tempa, a jeszcze bardziej się rozkręci. Więcej.

*Snyder o fabule 3. zeszytu znakomitej serii ALL-STAR BATMAN (spoilery!) – klik, klik.
*Carlos D’Anda zilustruje back-up z udziałem Killer Croca, który zobaczymy w szóstym numerze serii SUICIDE SQUAD.

*Gerard Way ma nadzieję, że nowe postacie, które zadebiutowały w DOOM PATROL #1, staną się istotną częścią mitologii związanej z tą serią. Myśląc o tym tytule, scenarzysta ma w głowie piosenki zespołów WIRE oraz BLACK SABBATH, które klimatycznie idealnie pasują do tego komiksu. Way chętnie zaprosiłby do swojego imprintu kogoś z doświadczeniem w klimatach science fiction oraz fantasy.


Nick Derington wrócił do rysowania komiksów po kilku latach. Wszystko za sprawą Shelly Bond oraz rekomendacji ze strony przyjaciela – Mike’a Allreda. Gdy tylko Nick pokazał swój rysunek Robotmana, Way już wiedział, że właśnie takiej osoby potrzebuje do swojego komiksu.

Aktualnie Gerard Way planuje już nową serię komiksową, do której chciałby zaprosić kogoś z zespołu MGMT i zobaczyć, jaką oni mają wizję na temat komiksu.


*Spoilery z SUPERWOMAN #3:

Lena Luthor zakłada zbroję, podobną do tej noszonej wcześniej przez jej brata, i jednocześnie przeobraża się w złoczyńcę o pseudonimie Ultrawoman.


Lex próbował wcześniej uleczyć siostrę, ale terapia nic nie dała i pozostawił ją w odosobnieniu. Lena udoskonaliła w tajemnicy projekt Bizarro, a dzięki temu stworzyła klony Superwoman z Ziemi-3. Mieszając DNA swoje z materiałem genetycznym Lois z alternatywnej Ziemi zdołała nie tylko się wyleczyć, ale przy okazji rozwinąć swój intelekt na nieosiągalny dla Lexa, szósty poziom.

Zarówno jej nowe moce, jak i używana przez nią Mother Box mogą mieć coś wspólnego z Brainiacem.

Więcej szczegółów na ten temat, a także nowego, niespodziewanego sojusznika Lany Lang znajdziecie tutaj.

*Rafael Grampa stworzył alternatywną okładkę do DK III: THE MASTER RACE #6 – zobacz. DC zamierza opublikować rysunek jedynie w czerni i bieli.

*Frank Miller ma pomysł na historię z udziałem Supermana, którą kiedyś chciałby zrealizować. Akcja działaby się podczas Drugiej Wojny Światowej. Człowiek ze Stali stawiłby czoła swoim żydowskim korzeniom i między innymi pojawił się w jednym z obozów zagłady.

*Debiut czarnoskórego Wally’ego w stroju Kid Flasha oraz powrót (?) do życia jednego ze speedsterów, czyli spoilery z finałowego zeszytu w ramach pierwszego arcu serii THE FLASH – zobacz.

*Jim Lee i Dan DiDio wypowiedzieli się na temat DC REBIRTH. Niestety, nie padły żadne nowe info. Link do wywiadu.

*W styczniowych zapowiedziach Dark Horse Comics można znaleźć zbiór crossoverów - DARK HORSE COMICS/DC COMICS: JUSTICE LEAGUE vol 2.

*Wywiad z Jorge Jimenezem, rysownikiem SUPER SONS - przeczytaj.

*Spoilery z ACTION COMICS #965:

Podczas gdy Lois z aktualnego uniwersum zginęła na łamach SUPERWOMAN #1, jej odpowiedniczka z uniwersum sprzed Flashpoint, będąca żoną Supermana, postanawia zająć wolne miejsce dziennikarki Daily Planet.


Lois „Smith” miewała ostatnio sny, w których zmarła Lois prosi ją o pomoc. Dodatkowo otrzymała wcześniej list z prośbą o dokończenie artykułu o Supermanie, a także hasło do prywatnego komputera.

W siedzibie redakcji Lois po raz pierwszy spotyka drugiego Clarka Kenta (który nigdy nie był Supermanem), a także Lexa Luthora zlecającego jej zbadanie sprawy związanej z pojawieniem się nowego, fałszywego, jego zdaniem, Supermana.

Próbując dostać się do znajdującego się w domu zmarłej Lois laptopa, Lois „Smith” natrafia na Lanę ‘Superwoman’ Lang.

*Alternatywna okładka wykonana przez Tommy Lee Edwardsa do MOTHER PANIC #1 – zobacz.

*Latem 2017 DC wypuści event, mocno skoncentrowany na Batmanie. Scott Snyder ma połączyć przy nim siły z Gregiem Capullo.

*W mini serii JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD mają pojawić się odpowiedzi na pewne pytania postawione w DCU REBIRTH SPECIAL #1, a także postawione nowe intrygujące pytania.

*Egmont zamierza dokończyć serie wydawane w ramach Nowego DC Comics. Będą się one ukazywać z częstotliwością 1-2 na miesiąc. Nie będzie uruchamianych kolejnych serii z NDCC. Wydawnictwo sięgnie po tytuły z Rebirth jesienią 2017. Przez najbliższy rok/półtora nie będzie dodruków DC Deluxe. Więcej.

*Najnowsza porcja listopadowych alternatywnych okładek – zobacz.

*21 października został wybrany przez DC jako „Dzień Wonder Woman”. Tego samego dnia w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, przewodniczący organizacji wspólnie z Diane Nelson ogłoszą Wonder Woman honorową ambasadorką w sprawie wzmocnienia pozycji kobiet oraz dziewczyn na świecie.

*Top 10 momentów z udziałem JSA:*Mała, aczkolwiek istotna zmiana na finalnej wersji okładki do SUPERWOMAN #3 – zobacz.

*Jim Lee rysuje i opowiada o rysowaniu w krótkim filmiku, który znajdziecie tutaj.

*Przykładowe plansze z komiksów, jakie miały swoją premierę w środę - klik.

*12 października w USA ukazały się:

Action Comics #965,
All-Star Batman #3,
American Vampire Anthology #2,
Batgirl And The Birds Of Prey #3,
Batman By Ed Brubaker Volume 2 TP,
Catwoman Volume 8 Run Like Hell TP,
Convergence TP,
DC Universe By Neil Gaiman Deluxe Edition HC,
Deathstroke #4,
Detective Comics #942,
Doom Patrol #2,
Earth 2 Society #17,
The Flash #8,
Gotham Academy Second Semester #2,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #6,
Justice League United Volume 2 The Infinitus Saga TP,
Last Gang In Town TP,
Lost Boys #1 (z 6),
New Super-Man #4,
Red Hood And The Outlaws #3,
Red Hood Arsenal Volume 2 Dancing With The Devil's Daughter TP,
Scooby Apocalypse #6.
Sheriff Of Babylon #11 (z 12),
Suicide Squad #4,
Supergirl #2,
Superman American Alien HC,
Superwoman #3.
Teen Titans Go #18,
Unfollow #12,
We Are Robin Volume 2 Jokers TP,
Wonder Woman #8,
Wonder Woman The Golden Age Omnibus Volume 1 HC.Dawid & Damian

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

3 komentarze:

  1. "Człowiek ze Stali stawiłby czoła swoich żydowskim korzeniom" - matko jedyna, chyba lepiej by było, żeby ten zasłużony twórca już nie miał zbyt wielu okazji do realizacji własnych pomysłów

    OdpowiedzUsuń
  2. Lois młodnieje, trochę szkoda, że nie można narysować dojrzalej kobiety heroiny.

    OdpowiedzUsuń