czwartek, 6 października 2016

HOT NEWS: Batwoman z własną serią!

Konwent w Nowym Jorku jeszcze na dobre się nie zaczął, a już napływają ciekawe informacje odnośnie komiksów DC. W lutym w ramach drugiej fali Rebirth doczekamy się kilku nowych serii. Pierwszą będzie zapowiedziana niedawno JUSTICE LEAGUE OF AMERICA, zaś drugą THE SUPER SONS (pierwotnie planowana na wrzesień 2016). Trzecią nową serią ma być BATWOMAN pisana przez Marguerite Bennett oraz zilustrowana przez Steve'a Eptinga.


Wprowadzeniem do nowego ongoingu będzie dwuczęściowa historia Batwoman Begins w ramach DETECTIVE COMICS, którą wspólnie napiszą Bennett oraz James Tynion IV. 

Ten ostatni twórca pomoże również przy one-shocie BATWOMAN: REBIRTH #1, który ukaże się w lutym, a także przy pierwszym arcu nowej serii, jaki rozpocznie się w marcu. Później Bennett będzie jedyną scenarzystką BATWOMAN. 

Batman oraz Batwoman odkrywają, że jad z ciał martwych potworów, jakie pojawiły się w trakcie Night of The Monster Men, wykorzystywany jest jako broń biologiczna. Po pokonaniu osoby odpowiedzialnej za ten proceder, Kate dostaje od Bruce'a specjalną misję, która związana jest z podróżą po świecie. 

Nowa seria jest pokłosiem dobrze przyjętych przez czytelników występów Batwoman na łamach DETECTIVE COMICS, a także jej popularnością wśród władz DC.

Rysownik Steve Epting wraca do DC Comics po 15 latach rozłąki. 

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz