czwartek, 13 października 2016

W styczniu dwie nowe mini serie od DC

Na początku roku wystartują dwie nowe mini serie, które składać się będą z sześciu numerów każda. Pierwsza z nich skupi się na postaci długo nie widzianego Kapitana Atoma, zaś druga na Amazonkach.


THE ODYSSEY OF THE AMAZONS - scenariusz serii napisze Kevin Grevioux, zaś rysunki wykona Ryan Benjamin. Akcja rozgrywa się w czasach jeszcze przed narodzinami Wonder Woman. Grupa Amazonek pod dowództwem "The Stalwart" Hessii wyrusza w świat na poszukiwania innych przedstawicielek swojego gatunku. Po drodze spotykają niezwykłe kreatury oraz nieznane wcześniej istoty. Gdy śmiałkinie zostają schwytane przez nordyckich gigantów, na ratunek ruszają inne Amazonki.

THE FALL AND RISE OF CAPTAIN ATOM - scenariusz napiszą wspólnie Cary Bates oraz Greg Weisman (pisali serię CAPTAIN ATOM  w ramach New 52), zaś stroną graficzną zajmie się Will Conrad. Captain Atom był nie widziany przez kilka lat, a teraz niespodziewanie powraca. "Jeśli myślicie, że wiecie, co się z nim przez ten czas działo, to jesteście w dużym błędzie". Nawet inni superbohaterowie nie zdają sobie sprawy, co kryje się za zniknięciem Kapitana Atoma. Prawda ujrzy światło dzienne w tej historii, gdzie przekroczone zostaną nie tylko granice życia i śmierci, ale również czasu i przestrzeni.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Captain Atom był częściowo inspiracją dla Alana Moore'a przy tworzeniu postaci Dr. Manhattana. Tego samego, który wydaje się najwyraźniej pociągać za sznurki w Rebirth.


Źródło: Newsarama

Dawid Scheibe

2 komentarze:

  1. A co jeśli Atom stanie do walki z Manhattan'em jeśli w przyszłości się pojawi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Odyseję Amazonek biorę w ciemno! ;-)

    OdpowiedzUsuń