sobota, 29 października 2016

CBN: Comic Book News #117

Właśnie wylądowała na blogu najnowsza porcja komiksowych newsów z minionego tygodnia. Poniżej znajdziecie trochę wywiadów z twórcami, kilka spoilerów prosto ze środowych zeszytów, a także, jak zwykle, wyłapane w ostatniej chwili zmiany wśród rysowników, ciekawe filmiki oraz zaktualizowane okładki na listopad. Zapraszamy do lektury!


*W styczniowych numerach DETECTIVE COMICS ukaże się historia Batwoman Begins, będąca wstępem do nowej, solowej serii BATWOMAN. Współautorką tego prologu będzie Marguerite Bennett, która stanie za sterami BATWOMAN.

W pisaniu pierwszej historii w nowym miesięczniku Bennett będzie wspomagana przez Jamesa Tyniona IV - regularnego scenarzystę DETECTIVE COMICS.

One-shot BATWOMAN: REBIRTH #1 zaplanowany jest na luty, pierwszy numer regularnej serii BATWOMAN ukaże się w marcu.


W swej solowej serii Kate Kane będzie działać poza Gotham. Będzie podróżować po świecie i tropić ludzi, którzy umknęli jurysdykcji bat-rodziny. Kate dostanie postacie wspierające. W serii nie zabraknie klimatów militarnych.
Po wykopaniu Kate z armii, a przed zostaniem Batwoman minęło kilka lat. Ten okres jest owiany tajemnicą. Wydarzyło się wtedy coś, co przywróciło jej chęć do życia. Ludzi, których wtedy poznała, i to, co robiła w tym czasie - wszystko wraca, wraz z konsekwencjami. Jej przeszłość będzie oddziaływać na teraźniejszość i przyszłość.

Rysownikiem BATWOMAN będzie Steve Epting.

Batwoman nadal będzie częścią bat-drużyny w DETECTIVE COMICS.


*Nowa historia w DETECTIVE COMICS - Victim Syndicate, poświęcona jest nowej grupie, złożonej z osób, które ucierpiały w trakcie walk pomiędzy Batmanem i jego przeciwnikami. Część z nich to zniekształcone odbicia konkretnych bat-złoczyńców.

Jeden z członków CS ucierpiał z winy jednego z członków drużyny Batamana i Batwoman – Clayface’a. Stało się to na początku przestępczej kariery Clayface’a. To przyjaciel Basila Karlo – alter-ego Clayface’a.

Dowiemy się też, dlaczego Batman wierzy, że Clayface ma szansę na odkupienie.

Nowa historia spowoduje, że Batman będzie musiał sobie zadać pytanie: czy bycie mścicielem to najwłaściwszy rodzaj działania jako bohater?


Bat-drużyna jest wciąż zdewastowana po "śmierci" Robina - zwłaszcza Spoiler i staczający się w mrok Batman.

Mr. Oz uwięził Tima Drake'a, gdyż załączyć rzeczy, które nie miały zostać ponownie połączone. Relacje Tima z innymi były powodem, dla którego Oz usunął go z rozgrywki.

Do drużyny dołącza Batwing, który będzie ich nowym technicznym guru.

Kolejna historia - "City of Shadows" - opowie o League of Shadows, tajemniczym i jeszcze bardziej niebezpiecznym odłamie League of Assassins Ra's Al Ghula.

Sukces obecnego runu w DETECTIVE sprawił, że Batwoman (która pełni w nim istotną rolę) dostanie solową serię regularną. James Tynion IV uważa, że początkowo planowano jedynie mini serię z jej udziałem.

W serii BATWOMAN poznamy mentora Kate Kane, który sprawił, że obrała ścieżkę superbohaterstwa. Niewykluczone, że pojawi się Renee Montoya. Seria dotknie wątków z poprzedniej serii BATWOMAN.

Misja Kate będzie polegała na wytropieniu członków kartelu, który zdobywa profity na formule potwornego jadu Hugo Strange’a. Pierwsza historia będzie wynikać z konsekwencji wydarzeń w bat-crossoverze "Night of the Monster Men".

Wątek Colony będzie kontynuowany zarówno w DETECTIVE, jak i na kartach BATWOMAN. Dużą postacią będzie topowy agent Colony. Ktoś, kto trenował pod okiem Jacoba Kane'a przez te wszystkie lata i żywi silne uczucia wobec Kate. Dużą rolę odegra w tej historii Orphan/Cassandra Cain.

Więcej tutaj i tu.

*Greg Rucka na temat teraźniejszych oraz przyszłych losów Wonder Woman:


Natomiast w tym miejscu znajdziecie wywiad z tym samym twórcą na temat seksualności Wonder Woman, jej originu, wiecznego problemu z doborem złoczyńców oraz tego, że Cheetah jest dla Diany kimś takim, jak Two-Face dla Batmana.

*Wywiad ze Snyderem i Romitą Juniorem o ALL-STAR BATMAN – przeczytaj.

*W THE FLASH #9 doszło do spotkania dwóch Wallych Westów. W REBIRTH ustanowiono, że jeden Wally i drugi to kuzyni, którzy w TF #9 spotkali się po raz pierwszy.

Wydarzenia w tym numerze powinny bardzo ucieszyć fanów. Są też zwiastunem tego, co wydarzy się w tej i innych seriach w 2017 roku. Możliwe, że #9 stanowi punkt wyjścia do nowych, jeszcze niezapowiedzianych komiksów.


W #9 dostaliśmy kilka odpowiedzi, ale pewne pytania wciąż pozostają otwarte. Spoilery z tego numeru znajdziecie tutaj.

Scenarzysta Joshua Williamson zapowiada, że dowiemy się więcej o głównej intrydze REBIRTH - m.in. dlaczego więcej osób nie wie o igraniu z rzeczywistością (prócz Barry'ego Allena, Batmana i członków grupy Titans). Czemu ta garstka osób uważa, że inni nie są gotowi poznać tych rewolucyjnych informacji.

Barry nie jest jeszcze gotowy powiedzieć młodemu Wally'emu, że jest Flashem. Nie ma jeszcze do niego dużego zaufania. Zaufanie będzie jednym z elementów z kolejnej historii, w której wystąpi Shade.


*Wraz z siedemnastym numerem serii EARTH 2: SOCIETY nastąpiło zniszczenie budowanego od początku alternatywnego świata, a tym samym rozpoczął się mini restart serii. Flash, Fury, Red Tornado, Dick Grayson oraz jego syn Jon, Huntress, Supergirl, Val-Zod, a także Hawkgirl zachowali wspomnienia ze "starej" Ziemi-2 i związane z nimi wątki będą kontynuowane, ale już na nowej Ziemi-2.


Dan Abnett od pewnego czasu pełnił funkcję scenarzysty serii, a wszystkie napisane przez niego numery miały za zadanie właśnie doprowadzić do oczekiwanego restartu serii. Główne postacie będą musiały współpracować, aby odkryć prawdę na temat otaczającego ich świata, czym tak naprawdę jest. Na początek muszą rozwikłać zagadkę dotyczącą Sandmanów, z których każdy przypomina znanego im Doddsa.

Więcej.

*Michael Van Oeming wykonał specjalny szkic do nagrania Into The Cave, promującego pierwszy numer serii CAVE CARSON HAS A CYBERNETIC EYE:


*Spoilery z HAL JORDAN AND GLC #7!!!

W finale pierwszego arcu Hal Jordan staje do pojedynku jeden na jednego z Sinestro. Podczas starcia Hal przechodzi ostatni etap swojej przemiany, jaka nastąpiła na skutek noszenia rękawicy Krony jeszcze przed nastaniem Rebirth. Stając się siłą woli w najczystszej postaci, Jordan niszczy Warworld (siedzibę Korpusu Strachu), a przy okazji znika jakikolwiek ślad po nim oraz Korugarczyku.


Po eksplozji dokonanej przez Jordana, okazuje się, że na skutek tego wydarzenia członkowie Sinestro Corps stają się tymi dobrymi, jak podkreśla sam Guy Gardner. Kolejny numer pokaże, czy od tej chwili oba Korpusy będą ze sobą współpracować i czy nieoczekiwana zmiana, jak dotknęła SC, jest tylko chwilowa.

*Opis oraz przykładowe plansze z polskiego wydania SANDMAN UWERTURA – zobacz.

*Z powodu kreatywnych różnic rysownik Jonboy Meyers szybko rozstaje się z serią TEEN TITANS. Mimo to, podzielił się projektami postaci, które ostatecznie nie pojawiły się w nowej serii.


Są to bohaterowie doskonale znani fanom serialu animowanego YOUNG JUSTICE - Aqualad, Miss Martian i Wonder Girl. Meyers stworzył też nowy design Bunkera i żeńskiej Speedy (jak w ARROW).

Designy postaci wraz z komentarzami artysty znajdziecie tutaj.

*Wywiad ze scenarzystą serii VIGILANTE: SOUTHLAND – klik, klik.

*WONDER WOMAN: A TRUE AMAZON jest odpowiedzią Jill Thompson na pytanie: co się stanie, gdy w świecie podstarzałych ciotek i mamusiek pojawi się nagle piękna, utalentowana, unikalna pod wieloma względami dziewczynka? Diana zostaje rozpieszczona jak tylko to możliwe i dorasta, stając się wyjątkowa we wszystkim, co robi. Niestety brak jej jednego – pokory. Staje się z czasem trochę zarozumiała, arogancka i nie wie, co oznacza słowo „nie”.


Miejscem akcji jest rajska wyspa, na której zamieszkujące kobiety mają wszystkiego pod dostatkiem i są samo wystarczalne, od nikogo uzależnione. Na wyspie znajdują się również ukryte jaskinie oraz stworzone swego czasu i zapomniane potwory, jak hybrydy ludzi oraz zwierząt. Więcej.

*Zmiany wśród twórców dwóch zeszytów:

- THE FLASH #9 pierwotnie miał zilustrować Neil Googe, zaś w rzeczywistości rysunki wykonał Jorge Corona.
- Ron Randall oraz Craig Roussea pomogli Evanowi Shanerowi zilustrować FUTURE QUEST #6.

*Dwie grafiki zapowiadające serię THE WILD STORM – zobacz.

*W przyszłym roku nadal część serii będzie wydawanych w cyklu dwa razy na miesiąc. Nie wykluczone, że jeden czy nawet cztery tytuły zamienione będą w miesięczniki. DiDio chce nadal utrzymać, gdzie tylko się da cenę 2,99$ za zeszyt, gdyż woli sprzedać więcej komiksów w niższej cenie, niż mniej, ale drożej. Dzięki startowi mini serii JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD, styczeń może wreszcie przestać być najgorszym miesiącem dla wydawcy.

*Wszystkie dotychczas ujawnione listopadowe okładki standardowe i alternatywne w jednym miejscu – zobacz.

*Mała wycieczka po siedzibie DC Entertainment w Burbank, LA:*Przykładowe plansze z komiksów, które miały premierę w minioną środę - zobacz.

*W listopadzie startuje składająca się z sześciu odsłon seria SUPER POWERS autorstwa duetu Art Baltazar oraz Franco Aurelani. Tym razem biorą się oni za kreskówkowe przygody najpopularniejszych postaci świata DC.


W pierwszym zeszycie Gordon informuje Supermana, że Batman zniknął. Od tej pory zarówno Kal-El, jaki Wonder Woman rozpoczynają poszukiwania przyjaciela. Z czasem historia z Metropolis i Gotham rozlewa się na całe DCU. W serii utrzymany będzie podobny klimat i pewne wątki, co we wcześniejszej SUPERMAN FAMILY ADVENTURES.

W komiksie pojawi się cała Justice League, postacie stworzone przez Jacka Kirby’ego, a także zabawki ze słynnej linii Super Powers z lat 80.

Więcej na temat kulis powstania oraz planów związanych z tym projektem znajdziecie tutaj.

*Top 10 najbardziej przerażających potworów DCU:


*26 października w USA ukazały się:

Action Comics #966,
Batgirl #4,
Batman Beyond #1,
Blue Beetle #2,
Deathstroke #5,
Detective Comics #943,
The Flash #9,
Flash By Geoff Johns Volume 3 TP,
Frostbite #2 (z 6),
Future Quest #6,
Get Jiro Blood And Sushi TP,
Goodnight Batcave HC,
Hal Jordan And The Green Lantern Corps #7,
The Hellblazer #3,
Justice League #1 (Director's Cut),
Neil Gaiman's Midnight Days TP,
Nightwing Volume 5 The Hunt For Oracle TP,
Six-Pack And Dogwelder Hard-Travelin' Heroz #3 (z 6),
Suicide Squad #5,
Superman The Final Days Of Superman HC,
Superman The Man Of Steel Volume 9 TP,
Teen Titans #1,
Titans #4,
Vigilante Southland #1 (z 6),
Wonder Woman #9,
Wonder Woman 75th Anniversary Special #1.Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

5 komentarzy:

 1. Ręka w górę, kto jeszcze uważa, że nowym tech-"guyem" powinna zostać Harper Row?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona jest na studiach i nie chcę być Superbohaterem.

   Usuń
 2. Czy wiadomo co z serią Cyborg? Na Atom Comics nie mają w zapowiedziach na styczeń 9 numeru (a 8 jest).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w styczniu ukaże się tylko #8.

   http://www.bleedingcool.com/2016/10/18/cyborg-switching-monthly-january/

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń