sobota, 8 października 2016

CBN: Comic Book News #114 - NYCC Special


Poniżej znajdziecie zarówno solidną porcję komiksowych newsów związanych z aktualnymi wydarzeniami na łamach konkretnych serii DC, jak również najświeższe informacje z konwentu odbywającego się w Nowym Jorku. Zapraszam do lektury!

*Duet Peter Tomasi (scenariusz) oraz Jorge Jimenez (rysunki) będzie współtworzyć serię THE SUPER SONS, która wystartuje w lutym w ramach drugiej fali DC Rebirth. Jimenez pomaga obecnie okazjonalnie Tomasiemu w tworzeniu serii SUPERMAN. Pierwotnie serię, która miała wystartować we wrześniu tego roku, mieli pisać Chris Burns oraz Dennis Curver.

*INJUSTICE: GODS AMONG US: GROUND ZERO to seria będąca pomostem pomiędzy zakończoną już serią INJUSTICE, a jej nadchodzącym sequelem. Historia opowiedziana jest oczami nietypowego narratora – Harley Quinn. Ukochana Jokera będzie starała się odnaleźć w nowej rzeczywistości, w której postępowanie Supermana wymknęło się spod wszelkiej kontroli, Batman jest jego największym wrogiem, a Nightwing, Green Arrow, czy Lex Luthor nie żyją.


Harley znajduje dla siebie nową pracę i przejmuje kierownictwo nad dawnym gangiem Jokera, co doprowadza do rozwinięcia kilku interesujących wątków. Cała historia jest trochę mniejszego kalibru i utrzymana gdzieś w cieniu wielkich wydarzeń, jakie rozgrywają się w świecie INJUSTICE.
Pierwsza odsłona serii pojawiła się 4 października. W wersji papierowej komiks zacznie się ukazywać od grudnia.

Więcej na temat nowej serii pisanej przez byłego ucznia Scotta Snydera - Chrisa Sebele znajdziecie tutaj.

*Jonboy Meyers rozstaje się z serią TEEN TITANS zaledwie po dwóch zeszytach. Artysta zilustrował TEEN TITANS: REBIRTH, a także #1 nowej serii, po czym ze względu na rozbieżne koncepcje twórców sam zdecydował się odejść. Nie podano jeszcze kto go zastąpi.

*Harley Quinn wspólnie z Egg Fu, Red Tool oraz Big Tommym założą punkową kapelę, aby działając pod przykrywką rozpracować szajkę złodziei. Historia ta jest preludium do dużego arcu, jaki rozpocznie się na początku przyszłego roku, i w którym powróci Joker. Zanim do tego dojdzie Harley oraz Ivy udadzą się jeszcze na krótki wypoczynek na Bahamy.


Więcej na temat tego, co czeka na Harley w najbliższej przyszłości dowiecie się z wywiadu z twórcami serii – przeczytaj.

*W ramach imprintu Young Animal zadebiutowała zupełnie nowa i niezwykle intrygująca wersja Shade. Inkarnacja ta łączy w sobie elementy zaproponowane przez Steve’a Ditko i Petera Milligana, ale przy tym wprowadza innowacyjne rozwiązania tworząc ciekawą mieszankę, w której czuć wyraźnie klimat dawnego Vertigo. Szczegóły.

*Midnighter i Apollo znów razem, a ich przeciwnikiem jest Henry Bendix. Spojlery z premierowego numeru nowej mini serii – przeczytaj.

*Pod koniec Night of The Monster Men relacje pomiędzy Dickiem a Bruce’em ulegną pewnemu pogorszeniu. W kolejnych dwóch numerach własnej serii, sytuację tę będzie chciał wykorzystać Raptor i próbować przekonać Nightwinga, że jest dla Dicka lepszym mentorem, niż Batman.


Crossover jest z jednej strony konfrontacją Batmana z Hugo Strangem, który w oryginalny sposób chce batsowi coś pokazać i udowodnić. Z drugiej zaś strony jest to również starcie Nightwinga ze Strangem. Dick wydaje się znać lepiej Batmana, niż on sam.


*Spojlery z SUPERMAN #8, czyli hołdu oddanemu Darwynowi Cooke’owi – zobacz.

*Okładka do JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD #1:


Jak widać, śmierć Captaina Boomeranga była tylko chwilowa.

*Kilka informacji wyciągniętych od scenarzysty serii JL VS SUICIDE SQUAD:

- będzie bardzo dużo krwi podczas kilku starć, w tym między innymi w walce Aquamana z Killer Crociem.

- ktoś z uczestników pojedynku „zrobi boom!”

- ważną częścią historii jest zmiana barw i sposobu myślenia Killer Frost, która przejdzie ze strony złoczyńców na stronę superbohaterów.

- obie drużyny połączą siły w walce z trzecim teamem, który będzie zagrożeniem dla jednej, jak i drugiej strony.

- w tajemniczej trzeciej drużynie pojawią się dawno nie widziane postacie (bohaterowie, złoczyńcy, lub jedni i drudzy), których obecność zaskoczy wielu fanów DC.

*DC SUPER HERO GIRLS: PAST TIMES AT SUPER HERO HIGH opowiadać będzie o tym, jak główne bohaterki dzięki maszynie czasu cofną się do przeszłości. Ich interwencja spowoduje zmiany w teraźniejszości, gdzie Vandal Savage jest obecnie dyrektorem szkoły. Wonder Woman i jej młode koleżanki będą musiały znaleźć sposób, aby naprawić linię czasu.


*DC obniża cenę wszystkich zeszytów mini serii JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD. Zamiast planowanych 4,99$ poszczególne numery kosztować będą 3,99$. Ilość stron bez zmian – 40. Nie podano powodu, dla którego cena została obniżona.

Mini seria JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD jest jednocześnie oficjalnym startem tzw. „drugiej fali” w ramach Rebirth.

*Na razie są to jedynie niepotwierdzone plotki, ale być może dojdzie do kolejnego crossovera pomiędzy DC a BOOM!, tym razem spotkają się członkowie Justice League oraz Mighty Morphin Power Rangers.

*To 10 momentów z udziałem Wally’ego Westa:


*Kilka zmian wśród twórców najnowszych zeszytów – sprawdź.

*NYCC: Wonder Woman panel

- mini seria BATMAN ’66 MEETS WONDER WOMAN ’77 wystartuje w styczniu. Scenariusz napiszą Marc Andreyko oraz Jeff Parker, zaś stroną graficzną zajmą się David Hahn i Karl Kesel. Okładki do serii wykona Mike Allred, zaś warianty stworzy Alex Ross.

Akcja komiksu rozpocznie się wizytą u WW w latach 40-tych. Dwa pierwsze zeszyty rozgrywać się będą w roku 44, gdzie spotkamy 12-letniego Bruce’a. Następnie przeniesiemy się na dwie odsłony do Batmana z lat 60-tych, a na koniec do lat 70-tych, gdzie ponownie spotkamy Wonder Woman. W serii pojawi się znany z komiksów złoczyńca, który nigdy wcześniej nie wystąpił w żadnym z serialu z udziałem Adama Westa, czy Lindy Carter.


- Greg Rucka nigdy nie rozstał się z postacią Wonder Woman, nawet, jeśli przez dłuższy czas nie było mu dane pisać jej przygód. Powrócił w dobrym momencie, aby wyraźnie pokazać, kim tak naprawdę jest wojownicza Amazonka.

- arc Year One da początek kolejnej historii – Godwatch.

- Diana z kart DC SUPER HERO GIRLS to z jednej strony współczująca i wierna i zdyscyplinowana dziewczyna, ale przeżywa przy tym problemy, z jakimi zmaga się typowa nastolatka. W nowej powieści graficznej wraca na Olimp i odwiedza ojca.

- Yanick Paquette pracuje właśnie nad drugą odsłoną WW: EARTH ONE i potwierdza, że cały cykl składać się będzie z trzech części.


*NYCC: Harley Quinn Past, Present, Future panel – klik.

*Wieści z NYCC: Diamond Retailers Breakfast – klik.

*Scenarzysta John Ridley krótko na temat sequela komiksu THE AMERICAN WAY, który w formie sześcioczęściowej mini serii wystartuje latem przyszłego roku:


*Nie jest wykluczone, że Kevin Smith oraz Waler Flanagan dokończą historię o Batmanie sprzed kilku lat zatytułowaną THE WIDENING GYRE.

*W tym miejscu znajdziecie wszystkie figurki i inne gadżety zaprezentowane dotychczas na NYCC.

*Madefire stworzyło specjalną aplikację, dzięki której czytanie komiksów nabiera zupełnie innego znaczenia. Dodatkowe efekty wizualne i dźwiękowe pozwalają czytelnikowi poczuć się, jakby brał udział w czytanych przez niego wydarzeniach. Szczegóły znajdziecie tutaj, natomiast poniżej mała próbka tego, co niesie ze sobą ta aplikacja:


*Top 10 momentów z udziałem Batmana przyszłości:Dawid Scheibe

Źródło: IGN, Newsarama, CBR, Bleeding Cool
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz