czwartek, 27 października 2016

Smaczki ze Stali 2x03

Powyższy obrazek to logo robocze, mamy nadzieję, że od kolejnego razu będzie już "oficjalne". Niemniej tak, kolejna rubryka ze smaczkami startuje na DCManiaku, a jej autorem jest Andrzej "Tallos" Radziejewski - kolejny kandydat do ekipy bloga :) Oddaję mu głos.

Trzeci odcinek drugiego sezonu SUPERGIRL obfitował w tyle smaczków, że musiałem w końcu ulec pokusie stworzenia kolejnej easter-eggowej kolumny. Oto i ona!

Daxamici
W komiksach Daxamici byli rasą bardzo podobną do Kryptończyków (w pewnej wersji zdaje się przedstawiono ich nawet jako uchodźców z Kryptonu), zamieszkującą planetę Daxam. Mimo że posiadali w zasadzie te same moce, byli wrażliwi na ołów, który nie występował na ich ojczyźnie, a nie na kryptonit. 
Mon-El Jak podejrzewało wiele osób, nowym „Kryptończykiem” okazał się Mon-El. W komiksach był on członkiem Legionu Super-Bohaterów, a także przez pewien czas zastępował Supermana w Metropolis i Justice League.

No i poza tym, ekhem...
Lynda Carter
Grająca panią prezydent Lynda Carter jest oczywiście najbardziej znana z roli Wonder Woman w serialu z lat 70. ubiegłego wieku. W odcinku mamy dwa nawiązania do tamtej produkcji:
1.    Kiedy Kara gasi swój kostium, obraca się szybko wokół własnej osi – dokładnie tak samo, jak Diana przebierała się w strój Wonder Woman.
2.    Kiedy pani prezydent mówi o swoim innym samolocie, odnosi się oczywiście do Invisible Jet, którym podróżowała jako księżniczka amazonek.
Maggie Sawyer
W komiksach Maggie Sawyer jest policjantką z Gotham i Metropolis oraz sojuszniczką Batmana i Supermana. W papierowej wersji też jest homoseksualna; jedną z jej najbardziej znanych dziewczyn jest Batwoman/Kate Kane, a władze DC Comics wywołały całkiem niedawno mały skandal, nie pozwalając na formalizację tego związku. W przeciwieństwie do serialowej odsłony, w komiksach Maggie jest białą blondynką.
M’gann M’orzz
Ostatnia córka Marsa o tym imieniu była w komiksach superbohaterką Miss Martian. Wywodziła się z rasy złowrogich Białych Marsjan, ale w Teen Titans ciężko pracowała nad polepszeniem opinii o jej gatunku. M’gann jest jedną z głównych bohaterek świetnego serialu animowanego YOUNG JUSTICE.
Infernian
Nie kojarzę, co prawda, komiksowej rasy o tej nazwie, ale przeciwniczka tygodnia posługująca się ogniem może być odniesieniem do Volcany, przeciwniczki Supermana z poświęconego mu serialu animowanego. Z podobną istotą walczył też Superboy na początku swojej serii z New52.
Z innej beczki, Supergirl wydaje się być dość wrażliwa na ogniste moce swojej przeciwniczki. Kryptończycy nigdy nie mieli problemu z odpornością na ten żywioł, ale pół-Kryptończycy już tak, gdyż był on często przedstawiany jako słabość Superboya.

Roltikkon =?= Tamaran
Alex i Maggie dyskutują na temat zdolności Roltikkian to tworzenia telepatycznej więzi poprzez język, dzięki której barmanka w barze dla obcych nauczyła się angielskiego. Nauka języka poprzez pocałunek to zdolność, którą w komiksach dysponują Tamarianie, których najbardziej znaną przedstawicielką jest Starfire/Koriand’r, członkini Titans i Outlaws.

Andrzej "Tallos" Radziejewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz