sobota, 22 października 2016

CBN: Comic Book News #116

W samo południe ląduje na bloga najnowsza porcja komiksowych newsów z minionego tygodnia. Poniżej znajdziecie kilka wywiadów z twórcami, trochę spojlerów prosto ze środowych zeszytów, a także jak zwykle wyłapane w ostatniej chwili zmiany wśród rysowników oraz zaktualizowane okładki na listopad. Zapraszamy do lektury!


*W serii GREEN LANTERNS rozpoczęła się w tym tygodniu nowa historia. The Phantom Ring przedstawia nam nowy pierścień, stworzony dawno temu przez zbuntowanego Strażnika Wszechświata o imieniu Rami.

Użycie fantomowego pierścienia sprawia, że osoba, która ma go na palcu dowie się o sobie rzeczy, których nie zdoła nigdy zapomnieć.

To najniebezpieczniejsza broń we wszechświecie. Nie wybiera użytkownika ze względu na to, jaki jest i jakie wartości reprezentuje, każdy może użyć tego pierścienia.W #9 poznajemy postać pochodzącą z Ziemi, która chce zdobyć pierścień. Poznajemy go ponownie, bo to postać, która odegrała istotną (choć niewielką) rolę w historii Zielonych Latarni. Do tej pory, pojawił się tylko dwa razy - raz w runie Geoffa Johnsa i raz lata wcześniej.

Phantom Lantern będzie największym z nowych przeciwników Latarników. Są wobec niego wielkie plany i ma on szansę być złoczyńcą na miarę Sinestro.

To nie wszystko, Phantom Lantern przyniesie ze sobą kolejne, jeszcze większe niebezpieczeństwo. Kogoś, kogo już znamy i kto może być zgubą Raimiego. Obaj znają się wzajemnie i jeden z nich pała rządzą zemsty.

W kolejnych numerach zagłębimy się w historię Korpusu. Od samego początku i jeszcze przed nim. Złe sekrety nigdy nie umierają.

Simon i Jessica zaczęli się czuć pewnie w swojej roli i wierzyć, że mogą być bohaterami. Potrafią poradzić sobie ze strachem.

Więcej.

*Historia Franka Laminski, który przez lata bezskutecznie czekał na swoją szansę stania się Zielonym Latarnikiem, a także inne spojlery z GREEN LANTERNS #9 – klik.

*Aktualizacja okładek szykowanych do listopadowych zeszytów od DC – klik.

*Saturn Girl (choć jeszcze nie padło jej imię ani pseudonim) z Legionu Superbohaterów zadebiutowała oficjalnie w uniwersum Rebirth. Jest to nawiązanie do jednego z wątków, jaki przedstawiony był na łamach DCU REBIRTH #1:


Podczas wizyty w Arkham w celu skompletowania własnej wersji Suicide Squad, Batman mija m.in. celę oznaczoną jako "Jane Doe". Kobieta rysuje na szybie symbol, jaki widnieje na pierścieniu członków Legionu.

Pozostałe spojlery z BATMAN #9 znajdziecie tutaj.

*SUPERMAN Petera Tomasiego i Patricka Gleasona jest serią o rodzinie. Clark uczy się, jak być jak najlepszym ojcem i radzić sobie z rosnącym potencjałem swego syna. Z kolei Jonathan uczy się używać swych mocy, ale uczy się również odpowiedzialności, która im towarzyszy."Tata ze Stali" to nowa rola w życiu Supermana. Gdy stajesz się rodzicem, zaczynasz inaczej postrzegać świat. Dopóki nie masz dziecka, nie masz pojęcia, jak to jest je mieć. Ciągle troszczysz się o bezpieczeństwo swojego dziecka. Jak trudne musi to być, gdy dzieciak nagle okazuje się mieć super moce i nie umie nad nimi w pełni panować.

W kolejnej historii Superman i Superboy spotkają się z Batmanem i Robinem. Zobaczymy, że w kwestii ojcostwa Bats i Sups mają kompletnie inne podejście.

Już w lutym, ruszy nowa seria SUPER SONS. Przygody "super synów", Damiana Wayne'a i Jona będzie pisał Tomasi.


*Nowe wersje takich postaci, jak Negative Man, Flex Mentallo oraz Danny The Street zadebiutowały na łamach DOOM PATROL #2. Spojlery odnośnie tego zeszytu znajdziecie tutaj.*Dan DiDio i Jim Lee o WildStorm, Vertigo i REBIRTH:

Lee od dłuższego czasu próbował nakłonić Warrena Ellisa do relaunchu imprintu WildStorm pod jego kierownictwem.

To będzie zupełnie świeży start dla WS. Wszystkie serie będą wywodzić się z jednej z nich - THE WILD STORM, pisanej przez samego Ellisa. Wszystkie 4 serie regularne będą częścią jednego świata, jednej wielkiej historii.


Imprint WS ma być - powiedzmy - "Ziemią-27". To osobne uniwersum. Postacie znanego ze starego WS, które widzieliśmy w New 52 to ich inne wersje. Dlatego niewykluczone, że Ellis użyje Apollo i Midnightera, których przygody możemy obecnie śledzić w głównym DCU.

W lutym 3 nowe serie z REBIRTH. Oferta nie będzie powiększana o dużą ilość nowych tytułów, ale DC obiecuje większą różnorodność.

DC pokłada duże nadzieje w Jamiem Richu, nowym liderze imprintu Vertigo. Wierzą w nowe serie oraz w to, że Vertigo wciąż jest lub może być imprintem dla serii autorskich oraz kreatywną społecznością.

Komiksy superbohaterskie nie będą skakać z eventu do eventu. Te będą robione wtedy, gdy pewne elementy szerszej fabuły będą wymagać większej uwagi, a także, gdy będą miały ukierunkowywać drogę, którą ta fabuła zmierza. Tak będzie z JUSTICE LEAGUE VS SUICIDE SQUAD. Event zmieni uniwersum, odpowie na część pytań z głównej fabuły REBIRTH oraz da początek nowej serii - JLA.

Ellis ma już ukończony scenariusz do sześciu pierwszych zeszytów THE WILD STORM, a także rozpisany plan na dwa lata, gdyż taką zawarł umowę z DC Comics. Scenarzysta w razie potrzeby ma pomysł, jak wyglądałyby przygody bohaterów WS w kolejnym, trzecim roku trwania nowego imprintu.

Marie Javins będzie w grupie edytorów nadzorujących komiksy z rodziny WildStorm.


*Max Landis, autor znakomitego SUPERMAN: AMERICAN ALIEN pracuje nad kolejnym projektem dla DC. Tytuł projektu to SUPERMAN: AGENT OF BATMAN - klik.

*Alternatywna okładka do JUSTICE LEAGUE OF AMERICA: KILLER FROST REBIRTH #1 – klik.

*Aquaman chciał udowodnić, że sam potrafi załatwić swoje sprawy nawet, gdy wydaje się być na straconej pozycji. Dlatego też zwlekał z wezwaniem posiłków. Shaggy Mana udaje się pokonać głównie dzięki sile umysłu, a nie pięści. Finałowa scena pokazuje, że sytuacja nie ułożyła się do końca pomyślnie dla króla mórz.


Kolejny numer będzie one-shotem poświęconym Merze, o jej przeznaczeniu. Zeszyt ten odpowie na ważne pytania związane z Merą i połączy wydarzenia z przeszłości z tymi, które wkrótce się wydarzą. Bohaterka będzie starała udowodnić, iż jest godny bycia królową u boku Arthura. Mera nie jest świadoma tego, co dzieje się aktualnie z Aquamanem.

Kolejny dłuższy arc zatytułowany będzie Deluge i wspólnie z poprzednimi historiami tworzy jedną dużą całość. W Deluge dojdzie do starcia Aquamana i jego Atlantis z rządem Stanów Zjednoczonych. Wywołanie tej wojny jest kolejną częścią planu Black Manty, aby pozbyć się raz na zawsze Aquamana. Arthur będzie starał się przekonać drugą stronę, że to nie Atlantyda maczała palce w doprowadzeniu do katastrofy, a wszystko jest jedynie prowokacją ze strony N.E.M.O.

Więcej na temat teraźniejszych oraz przyszłych wydarzeń w serii AQUAMAN znajdziecie w dwuczęściowym wywiadzie z Danem Abnettem – klik, klik.

*Rysownik Alvaro Martinez podpisał ekskluzywny kontrakt z DC.


*Jedna z czołowych postaci zostaje zabita (a przynajmniej wszystko na to wskazuje) przez lidera Kandorczyków, Quara na łamach DK III: THE MASTER RACE #6 – klik. Trzeba będzie znów poczekać sporo tygodni, aby dowiedzieć się, jak dalej potoczą się losy Batmana, Supermana oraz Carrie.

*Są ważne powody, dla których w tytule mini serii z udziałem Hawkmana oraz Adama Strange’a występuje słowo „Death”. Komiks ten jest początkiem innych przygód z udziałem obu tych bohaterów w uniwersum Rebirth.


Adam Strange na Ziemi jest zwykłym człowiekiem, zaś przebywając w przestrzeni kosmicznej staje się superbohaterem. Katar Hol z kolei na Ziemi jest obdarzonym mocami herosem, zaś na Thanagarze jest tylko jednym z wielu stróżów prawa. Są różni pod wieloma względami, stąd zestawienie ich w parę daje wiele różnych możliwości.

Adam Strange próbuje odkryć prawdę na temat wybuchu konfliktu, którego przyczyna jest różna od tego, co zobaczyliśmy w #1. Ktoś manipuluje mieszkańcami Rann oraz Thanagaru, aby celowo doprowadzić do krwawego starcia.


*Kilka zmian, jeśli chodzi o nazwiska twórców części zeszytów:

- Jill Thompson dołączyła do Johna Timmsa w tworzeniu rysunków (a konkretnie flashbacków) do HARLEY QUINN #6
- Jesus Merino zastąpił Matthew Clarka w roli ilustratora JUSTICE LEAGUE #7
- Duet Diogenes Neves oraz Ruy Jose narysują TEEN TITANS #2 w zastępstwie Jonboya Meyersa, który odszedł z dotychczasowej funkcji.
- Allan Jefferson oraz Scott Hanna odpowiadają za rysunki w CYBORG #5 zamiast Willa Conrada.
- Robson Rocha, Cam Smith oraz Jay Leisten zastąpią duet Eduardo Pansica/Julio Ferreira przy tworzeniu GREEN LANTERNS #11
- Chad Hardin, a nie Joseph Michael Lisner ma narysować HARLEY QUINN #8.
- CAVE CARSON HAS A CYBERNETIC EYE będzie mieć 40, a nie jak pierwotnie zapowiadano 32 strony.
- DEATHSTROKE VOL. 4: FAMILY BUISNESS TP zawierać będzie również zeszyt DEATHSTROKE: REBIRTH #1, a ilość stron powiększa się do 160.

*Pierwsza grafika z GREEN LANTERN/PLANET OF THE APES:
*Dan DiDio zdradza kilka sekretów na temat komiksów z linii Rebirth:*Przykładowe plansze do komiksów, które miały premierę w USA w środę – klik.

*Spojlery z najnowszego numeru serii JUSTICE LEAGUE - klik.

*Okładki listopadowych nowości od Egmontu, w tym czterech od wydawnictwa DC - klik.

*Video na 75 lat Green Arrowa:

*W przyszłym roku DC wyda specjalny komiks z Wonder Woman w roli głównej, którego dystrybucją zajmie się ONZ. Wszystko w ramach obchodów dnia, w którym WW została honorową ambasadorką na rzecz równego traktowania kobiet.

*19 października ukazały się:

Aquaman #9,
Aquaman A Celebration Of 75 Years HC,
Astro City #40,
Batman #9,
Cave Carson Has A Cybernetic Eye #1,
Cyborg #3,
Dark Knight III The Master Race #6 (z 9),
Doctor Fate Volume 2 Prisoners Of The Past TP,
Girl Power Amanda Conner Gallery Edition HC,
Girl Who Kicked The Hornet's Nest TP,
Green Arrow #9,
Green Arrow Volume 9 Outbreak TP,
Green Lanterns #9, AR
Harley Quinn #6,
Injustice Gods Among Us Year Five #20
Justice League #7,
Lucifer #11, $3.99
Midnighter Volume 2 Hard TP,
Nightwing #7,
Raven #2 (z 6),
Suicide Squad Most Wanted El Diablo And Killer Croc #3 (z 6),
Supergirl By Peter David Volume 1 TP,
Superman #9,
Teen Titans Go Bring It On TP (New Edition),
Trinity #2,
Wacky Raceland #5 (z 6).


Dawid Scheibe & Damian "Damex" Maksymowicz

Źródło: Newsarama, CBR, Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz