piątek, 7 października 2016

NYCC 2016: Panele poświęcone Supermanowi oraz Frankowi Millerowi


*NYCC: Superman panel

Na panelu zjawili się Peter Tomasi, Steve Orlando, Doug Mahnke oraz Phil Jimenez.

- Supermana i jego syna po walce z Eradicatorem, wizycie na księżycu oraz czasie spędzonym w świecie dinozaurów czeka teraz interesująca konfrontacja z Robinem, a także Frankensteinem i jego ukochaną.

- gdy dojdzie do spotkania ich synów, zobaczymy zupełnie inne techniki wychowawcze, jakie stosują Clark oraz Bruce.


- zdaniem Mahnke zupełnie inaczej rysuje się Clarka-superbohatera, a inaczej Clarka-superojca.

- SUPERWOMAN to komiks o tym, jak dwie kobiety pomagają sobie nawzajem, a także niosą pomoc innym. W serii zobaczymy nową wersję Atomic Skulla.

- pierwszy arc serii SUPERGIRL to głównie konfrontacja Kary ze swoim ojcem, obecnie Cyborgiem-Supermanem. Ich relacje są kompletnie różne od tych, jakie powstały pomiędzy Kal-Elem i Jonem. Każde z nich uważa siebie za bohatera, ale tylko jedno ma rację.

- Cyborg-Superman jest postacią tragiczną. Nie wiadomo, czy przeżyje pod koniec historii, ale scenarzysta zaznacza, że Supergirl ma niezwykły dar: nie tylko ratuje ludzi w niebezpieczeństwie, ale również ratuje ludzi niebezpiecznych.

- serie z udziałem Supergirl oraz Supermana na razie nie będą się krzyżować.

- Peter Tomasi podkreśla, że kontinuum jest ważne, ale zdecydowanie ważniejsze jest tworzenie ciekawych, oryginalnych historii.


---------------------------------------------------------------
 
*NYCC: Frank Miller spotlight panel

Był to niezapowiedziany wcześniej panel, który poprowadził Dan DiDio.

- Miller chciałby najchętniej stworzyć przygody jakiegoś oryginalnego i zapomnianego bohatera, jak np. Brother Power The Geek.

- w dzieciństwie Miller bardzo lubił przygody Superboya i Legionu Superbohaterów, zwłaszcza postać Bouncing Boya.

- propozycja napisania komiksu o Batmanie była spełnieniem jego marzeń. Obawiał się jednak, czy jest na to gotowy oraz czy będzie mógł pokazać pewne kontrowersyjne sceny.


- Frank nie uważa za zbyt trudne jednocześnie pisać scenariusz oraz rysować dany komiks.

- BATMAN: YEAR ONE powstało na bazie notatek, jakie artysta poczynił przy tworzeniu DKR.

- każda odsłona przygód z udziałem Mrocznego Rycerza dostosowana była do konkretnych wydarzeń, jakie rozgrywały się w realnym życiu. Stąd przykładowo opóźnienie ostatniej części DK: STRIKES AGAIN, co spowodowane było atakiem na WTC.

- wieloletnia przerwa w rysowaniu komiksów była związana pracą przy filmach, co stanowiło ciekawą i emocjonującą odmianę.


Źródło: Newsarama, CBR.

Dawid Scheibe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz