sobota, 8 października 2016

NYCC 2016: Young Animal i Vertigo

Najciekawsze informacje pochodzące z paneli, na których głównym tematem były oba imprinty DC: Vertigo oraz Young Animal.

Na początek panel Vertigo:

- Richard Kadrey, autor ośmiu książek z cyklu SANDMAN SLIM, będzie nowym scenarzystą serii LUCIFER. Zastąpi na tym stanowisku Holly Black. Kadrey napisze wspólnie z Black grudniowy zeszyt, a od stycznia przejmie już samodzielne stery nad przygodami Lucyfera. Na razie Lee Garbet nadal będzie rysownikiem serii.

- W serii LUCIFER pojawi się na chwilę gościnnie Sandman.


- w najbliższej antologii w ramach AMERICAN VAMPIRE pojawią się małe zapowiedzi tego, co Snyder dalej planuje w ramach swojej serii.

- SHERIFF OF BABYLON najpierw miał być powieścią, później powstało 8 stron historii, a następnie projekt przerodził się w 12 zeszytów. Jest to zderzenie dwóch kultur, które zmuszone są żyć obok siebie.

- Keaton, główna bohaterka FROSTBITE będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością, a także tematem przyjaźni, który ją przeraża. Kobieta ma pewien sekret.

- sequel THE LOST BOYS rozgrywa się miesiąc po wydarzeniach z filmu. To nie jest żaden reboot, tylko możliwość odpowiedzi na pytania, które Tim Seeley miał po obejrzeniu filmu.

- EVERAFTER to seria, która powinna przypaść do gustu zwłaszcza miłośnikom wcześniejszych mini serii z udziałem Kpociuszka. Seria będzie mroczna, ale gdy trzeba pojawią się też lżejsze, zabawne momenty.

----------------------------------------------------------------

Panel Young Animal:

- Gerard Way od dłuższego pragnął przedstawić nową wersję Doom Patrolu na łamach Vertigo i pozostawał cały czas w kontakcie z Shelly Bond. Gdy po kilku latach postanowił zaangażować się w pisanie komiksów, Dan DiDio zaproponował, aby zbudować wokół serii DOOM PATROL cały imprint. Way uważa, że z postaci DC można wyciągnąć coś ciekawego, unikatowego, zagłębić się w ich psychologię, czego nie można powiedzieć o postaciach z Marvela. 

- Way celowo nawiązuje do Vertigo z lat 80-tych, gdyż era ta istotnie wpłynęła na jego postrzeganie komiksu i pokazała, że można stworzyć coś interesującego bez udziału kolorowych superbohaterów. 

- główna bohaterka DOOM PATROL - Casey Brinke, jest odpowiedzią na cyniczne komiksy. W miarę trwania historii dowiemy się, skąd u niej taka radość i optymizm. 

- Mike Allred narysuje gościnnie jeden z kolejnych numerów DOOM PATROL, który rozpoczynać będzie drugi arc w ramach serii.

- Marley Zarcone inspiruje się pracami Chrisa Bachalo, przy których się wychowała. Ona również próbuje przelać całe zrodzone w swojej głowie szaleństwo na papier.

- Way chciał, aby nowa Shade nie była z wyglądu człowiekiem, tylko kimś dziwacznym. Cecil Castellucci natychmiast zaproponowała zatem, aby uczynić z kosmity ptaka.

- Jody Houser stworzyła w MOTHER PANIC dokładnie taką postać, jakiej przygody chciała opisywać. To jest klucz do tego, aby tworzenie komiksów sprawiało przyjemność. Najpierw powstał zarys fabuły, a dopiero później główna postać nabrała realnych kształtów. 

- MOTHER PANIC to w skrócie poszukiwanie zemsty. Główna bohaterka posiada listę osób, które "będą musiały zapłacić za swoje czyny". Jest ona bardziej brutalną wersją Bruce'a Wayne'a, który w pewnym momencie posunął się za daleko. Jeden z rodziców Violet również nie żyje, ale związane z tym okoliczności się znacznie różne od tego, co za młodu przeżył Batman. W pierwszym arcu pojawi się Batwoman.

- w każdej serii imprintu bohaterowie w inny sposób reagują na otaczające ich dziwactwa i szaleństwo.

- to Shelly Bond zaproponowała, a w  każdej serii umieścić back-up tworzony przez kobiety.

- CAVE CARSON to psychodeliczny komiks, którego ton jest podobny do tego, jaki pojawił się w UMBRELLA ACADEMY. Z okazji premiery serii, Way napisał specjalny utwór zatytułowany Into the Cave We Wander. Ma on być w najbliższym czasie dostępny dla wszystkich zainteresowanych, nie wiadomo w jakiej formie. Być może znajdzie kiedyś czas, aby stworzyć podobne utwory, które nawiązywać będą klimatem do pozostałych serii imprintu.

Źródło: Newsarama, CBR 

Dawid Scheibe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz