czwartek, 27 października 2016

Flashowe fakty 3 #4Przed Wami świeżutka porcja smaczków z odcinka The New Rogues.

1. Flashowy fakt:

Mirror Master/Sam Scudder - pierwszy komiksowy Mirror Master. Pracował w fabryce szkła. Po oblaniu chemikaliami zyskał moc tworzenia luster i używania ich do przestępczych celów. 
Zginął bohaterską śmiercią w KRYZYSIE NA NIESKOŃCZONYCH ZIEMIACH.

2. Flashowy fakt:
Mirror Master/Evan McCulloch - "Harry" Wells mówi, że na Ziemi-2 mają złoczyńcę Mirror Mastera, ale jest nim ktoś inny. Tamten nie jest metaczłowiekiem, ale używa "lustrzanego pistoletu". Komiksowy McCulloch był drugim Mirror Masterem i w przeciwieństwie do swego poprzednika rzeczywiście używał spluwy do manipulowania zwierciadłami.

3. Flashowy fakt:
Top - w serialu kobieta imieniem Rosalyn, w komiksach mężczyzna Roscoe. 
Moc wywoływania zawrotów głowy to nie jedyna umiejętność komiksowego Topa. Tamten potrafił też się kręcić z niezwykłą szybkością, jego inteligencja znacząco wzrosła, a z czasem objawił również telekinetyczne i telepatyczne moce.

4. Flashowy fakt:
New Rogues - w komiksach istniała grupa złoczyńców o takiej nazwie. Używali oni kostiumów i broni należących do przeciwników Flasha. Ich mocodawcą był Pingwin. 
Oryginalni Rogues dość szybko i boleśnie się z nimi rozprawili.

5. Flashowy fakt:
Budynek Broom Industrial - John Broome to współtwórca wielu postaci ze Srebrnej Ery: Barry'ego Allena, Kid Flasha, Captaina Colda, Topa, Mirror Mastera, Abra Kadabrę, Captaina Boomeranga, Elongated Mana, czy też Hala Jordana.

6. Flashowy fakt:
Multiwersum: Ziemia-17 i Ziemia-19 - obie wspomniano podczas poszukiwań nowego Wellsa. O tym, jak wyglądają te Ziemie w komiksach, możecie poczytać tutaj i tu.

7. Flashowy fakt:
Oliver - Barry mówi oczywiście o Oliverze Queenie/Green Arrowie.


Damian "Damex" Maksymowicz

1 komentarz:

  1. Oczywiście... miej klasyczne postacie z potencjał, zrób z nich szablonowych łotrów na odcinek, narzekaj sezon później, że nie ma wrogów do pokazania.

    True Story based on Arrow ;D

    OdpowiedzUsuń