niedziela, 9 października 2016

NYCC 2016: Scott Snyder oraz DC Rebirth

Dzisiaj skrót wydarzeń z dwóch sobotnich paneli, które odbyły się podczas kończącego się powoli New York Comic Con:

*Panel z udziałem Scotta Snydera:

- pomysł istnienia trzech Jokerów to w pełni zasługa Geoffa Johnsa, który ma rozpisaną historię z tym związaną.

- Rebirth wcale nie usunęło New 52, które cały czas jest kanoniczne. Dr. Manhattan jedynie zmienił bohaterów i zabrał im kilka lat.

- Zero Year było możliwością pokazania nowej, dostosowanej do dzisiejszych czasów wersji narodzin i pierwszego upadku Mrocznego Rycerza. Historia ta miała zainspirować ludzi do wyjścia z mroku i stawienia czoła lękom dzisiejszego świata, jak np. terroryzm. 

- Scott chciałby móc użyć w jakiejś historii Damiana Wayne'a. Przez większą część jego runu w BATMANIE bohater ten był martwy, zaś teraz DC bardziej widzi go w serii TEEN TITANS.

- Snyder powoli pracuje już nad letnim eventem, który stworzy wspólnie z Gregiem Capullo. W historii weźmie udział cała plejada postaci ze świata DC, w tym członkowie kosmicznego, magicznego i naukowego zakątka uniwersum. Historia ma ścisły związek z Batmanem i jest zwieńczeniem tego wszystkiego, co razem z Capullo zrobili w swoim długim runie. Dużą rolę odegra Superman.

- Scottowi wcale nie znudziła się postać Batmana, który działając na granicy patologii oraz heroizmu będzie zawsze interesującym materiałem do pracy.

- filozofia Two-Face'a pokazuje, że wszyscy jesteśmy wewnątrz brzydcy. Pisana przez niego postać Denta wyraża w dużej mierze uczucia, jakie towarzyszyły scenarzyście po śmierci przyjaciela rodziny z powodu uzależnienia. 

- Snyder ma w głowie jeszcze kilka historii z udziałem Jokera. Jedną z nich przedstawi w ramach ALL-STAR BATMAN, gdy tylko zakończy się arc rysowany przez Seana Murphy'ego.
---------------------------------------------------------------

*DC REBIRTH - What's Next panel:


- Rebirth wcale nie wpłynęło na serię z udziałem Harley Quinn. #1 traktowany jest jako #31 i kontynuację tego, co Conner i Palmiotti rozpoczęli wraz z nastaniem New 52.

- historia Undercover Punk porównywana jest do filmu POINT BLACK. Okładka #6 nawiązuje do SEX PISTOLS autorstwa Johna Timmsa. Jill Thompson przy pomocy akwareli narysuje 4-stronnicowy flashback w tym numerze.

- Ben Percy uwielbia dynamikę między Canary i Arrowem. To jak nauczyciel i student, a także jak dwoje kochanków. W kolejnym arcu zobaczymy podróż przez Pacyfik i sceny walki pod wodą.Zobaczymy strzałę z rękawica bokserską. W arcu The Emerald Outlaw zobaczymy, jak po utracie fortuny Green Arrow zamienia się w Robin Hooda. 

- Pierwszy arc serii TEEN TITANS, bazującej na runach Wolfmana/Pereza oraz Geoffa Johnsa, skupia się głównie na postaci Damiana Wayne'a. To "mały tyran", ale ma dobre intencje odbudowując drużynę Młodych Tytanów. Starfire jest jedyną szansą na to, aby drużyna tworzyła zgraną całość. Wkrótce pojawi się szósty, tajemniczy członek zespołu.

- Diana, Kate Kane oraz Renee Montoya to trzy kobiece postacie, pracy nad którymi Greg Rucka nigdy by nie odmówił DC.

- #8 poświęcony jest w całości Cheetah, gdyż postać ta jest istotna dla obu toczących się równolegle historii. Barbara Ann Minerva jest jak połączenie Lary Croft z Indianą Jonesem, zanim coś w pewnym momencie poszło nie tak jak powinno. Pani doktor zmierzy się po raz pierwszy z rzeczywistością, gdzie bogowie istnieją naprawdę, a nie tylko w mitach. Cheetach jest dla Diany tym samym, co Harvey Dent dla Bruce'a.

- Nicola Scott przestanie rysować serię WONDER WOMAN wraz z zakończeniem historii Year One. Ostatnim zilustrowanym przez nią zeszytem będzie WW #14. Jej miejsce zajmie Bilquist Evely, która gościnnie narysuje także #8.

- Robert Venditti bardzo polubił pisanie Guya Gardnera. W kolejnym arcu serii HAL JORDAN AND GLC pojawi się Starro.

- Williamson określa siebie jako pesymistę, który dzięki pisaniu przygód optymisty, jakim jest Barry Allen, zmienił znacząco swój sposób patrzenia na życie. Flash w jego wydaniu jest jak dobry ojciec i nauczyciel, który opiekuje się innymi speedsterami. Goodsped to nie jest Reverse-Flash, tylko Reverse-Barry Allen. Wkrótce w serii pojawią się Rogues.

Premierowe okładki oraz plansze zaprezentowane podczas panelu - zobacz.


Źródło: Newsarama, CBR

Dawid Scheibe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz